EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Zara da metaverse dünyasına adım attı

Metaverse gün geçtikçe genişlemeye devam ettikçe, giderek daha fazla moda markası dijital dünyada da var olmaya başlıyor. Zara da, Güney Koreli moda markası Ader Error ile geliştirdiği ortak projeyle metaverse dünyasında ben de varım dedi

Zara da metaverse dünyasına adım attı

Inditex Grubu'nun amiral gemisi Zara, Ader Error ile bir araya gelerek ‘dilin fikirleri ifade etme, başka düşünme biçimlerine yol açma ve yeni kültürler yaratma yeteneğini yansıtan bir proje’ olan AZ koleksiyonu hazırladı. Koleksiyonun lansmanı önceki günlerde yapıldı. Koleksiyon; hem gerçek dünyada, hem de sanal dünyada bireylerin benzersizliğine dayalı yeni bir nesli yeniden tanımlamayı ve sonucunda ‘Generation AZ’yi oluşturmayı hedefliyor.

AZ ismi, alfabedeki harflere atıfta bulunuyor ve aynı zamanda iki markanın isimlerinin baş harflerinden oluşuyor.

Zara ve Ader Error, koleksiyonun lansmanında birlikte yaptıkları basın açıklamasında; yeni fikirleri, felsefeleri ve kültürleri hayata geçirmek için iş birliği yaptıklarını belirtti. Ader Error, basın açıklamasında şunları ekledi: “Başlangıç ​​ve bitiş kavramını sınırlamadan, geçmişten bugüne ve geleceğe devam eden zamanın sonsuz olduğuna inanıyoruz. Ne de olsa başlangıç ​​ve son sonsuz, tekrarlayan ve organik fenomenlerdir. Her zaman yanımızda olan, hayatımızdır. Bu, #SonsuzZigzag olarak ifade edilir.”

Cinsiyetsiz olarak geliştirilen Generation AZ koleksiyonunda oversize şişme kabanlar, kazaklar, pamuklu logolu tişörtler, iki jean pantolon ve üç farklı tasarımda spor ayakkabı bulunuyor. Gömlek, takım elbise ve paltonun da yer aldığı koleksiyondaki çapraz askılı çantalar, sırt çantaları, yün şapkalar ve uzun eşarplar; işlevsiz tasarım estetiğine gönderme yapan aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor.

AZ koleksiyonu hem her iki markanın web sitelerinde hem de Güney Kore, İspanya, Almanya, Danimarka, Hollanda, Fransa, İtalya, ABD, Çin ve Japonya'daki seçili mağazalarından satın alınabiliyor. Bununla birlikte, fiziksel olarak piyasaya sürülmesinin yanı sıra koleksiyon, sosyal medya platformu Zepeto aracılığıyla sanal dünyaya da yayılacak.

Zepeto daha önce Gucci ve Ralph Lauren gibi markalarla da çalışmış ve kullanıcıların avatarları için tasarlanmış sanal koleksiyonlar yayınlamıştı. Zepeto, kullanıcılarının sanal Ader Error x Zara mağazasından kıyafet satın alabilmelerini sağlayacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler