MODA - ALIŞ - VERİŞ

Tün zamanların en iyi beş Hello Kitty iş birliği

Tüm zamanların en sevilen karakterlerinden biri olan Hello Kitty, 2024’te 50. yılını kutluyor. Bugüne kadar sayısız iş birliğine imza atan Hello Kitty, 50. yıl anısına da Adidas, Casio, Crocs gibi ünlü markalarla ortak koleksiyonlar çıkardı. Biz de Hello Kitty’nin bugüne kadar imza attığı en iyi iş birliklerinden beşini derledik

profil
BT Ekip
24.01.2024
Tün zamanların en iyi beş Hello Kitty iş birliği

İlk olarak 1974'te yaratılan Sanrio'nun Hello Kitty'si, yıllar boyunca moda ve güzellik alanında sayısız iş birliğine imza atarak en popüler karakterlerden biri haline geldi. Tanıdık yüzü ister spor ayakkabılarda, ister çantalarda, hatta çıkartmalarda görünsün; tüm iş birlikleri her zaman olumlu geri dönüşler aldı ve bu iş birliklerinden doğan ürünler kısa sürede yüksek satış rakamlarına ulaştı, hatta karakterin hayranları ve moda severler arasında yavaş yavaş koleksiyon parçaları haline geldi. Bu yıl Hello Kitty, 50. yıl dönümü anısına yine bir dizi iş birlikleri yaptı. Yalnızca Ocak ayında Casio, Crocs ve adidas gibi markaların, kült sevilen kedicikle iş birliği yaptığını gördük. Sanrio'nun sevilen karakterinin 50. yıl dönümünü kutlamak amacıyla son birkaç yıldaki favori Hello Kitty iş birliklerinden beşini bir araya getirdik.

Hello Kitty, ortak bir Baby-G saati piyasaya sürmek için Casio ile bir araya geldi. Sevilen Sanrio karakterinin 50. yıl dönümünü kutlayan yeni saat, aynı zamanda Baby-G siluetinin de 30. yıl dönümünü onurlandırıyor. Orijinal BGD-565 modelini temel alan bu yeni saat, Hello Kitty'nin imza renk grupları olan kırmızı ve mavi tonlarıyla desteklenen canlı beyaz bir renge sahip.


Hello Kitty ile Crocs iş birliğinde, ayakkabı markasının imza niteliğindeki tasarımının zarif Hello Kitty çıkartmalarıyla süslendiğini görülüyor. Klasik beyaz terliği yeniden canlandıran ortak çalışma silueti; Hello Kitty'nin parlak kırmızı fiyonguyla süslüyor, parlak kırmızı topuk kayışı ve mavi orta tabanla tamamlıyor. Terliğin iç tabanında Hello Kitty logosu ve ismi yer alıyor, ayrıca bu logo topuk kayışının dairesel parçalarında da görülüyor. Koleksiyonda ayrıca yanardöner mavi ve pembe tabanlarla tasarlanmış iki topuklu ve platformlu siluet de yer alıyor.


Sanrio x Converse iş birliği, ikonik All-Star siluetinin dört temalı renk grubunu ortaya çıkarıyor. Canlı kırmızı renkte All-Star Hi, yan topuğunda büyüleyici My Melody baskılarına sahip. All Star Ox ise Hello Kitty'nin imzası olan kırmızı kurdeleyle süslenmiş kabarık beyaz bir tabanla tamamlanmış.


2022'de piyasaya sürülen üç parçalı koleksiyonun devamı olan Hello Kitty'nin 2023 adidas iş birliği, adidas Forum Bonega'yı süsleyen tanıdık yüzüyle dikkat çekiyordu. Bu sefer, Hello Kitty ve arkadaşları Purin ve Kiki ile tamamlanan, platform tabanlı bir Forum Bonega çıkıyor karşımıza. Beyaz ve kirli beyaz deri üst kısım, yumuşak pembenin hafif dokunuşlarıyla tamamlanırken, siluet renkli katmanlar ve birbirine geçen malzemelerle tamamlanmış.


Balenciaga'nın 2020 yılında podyumda görücüye çıkan Hello Kitty çantası, Sanrio'nun şimdiye kadar gördüğü en büyük lüks moda iş birliklerinden biri. Beyaz, pembe ve siyah renk seçeneklerine sahip spor çanta, ünlü kedi yüzünün yanı sıra retro vurgular, yan tarafta siyah dantel bıyıklar ve görünümü tamamlayan ikonik kırmızı fiyonk ile dikkat çekiyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler