EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Tommy Hilfiger elma kabuğundan ayakkabı üretti

Tommy Hilfiger, elma sektörünün atıklarından elde edilen biyolojik bazlı bir deri alternatifi olan ve elma kabuğundan geri dönüştürülen elyaf kullanılarak geliştirilen iki ayakkabı stilini tanıttı.

profil
BT Ekip
13.03.2020
Tommy Hilfiger elma kabuğundan ayakkabı üretti

Beyaz ve lacivert renk seçenekleri bulunan kadın ve erkek ayakkabı stillerinin üst yüzleri, %24 oranında geri dönüştürülmüş elma elyafı içeriyor. İlkbahar 2020 koleksiyonunun parçası olarak sunulan ayakkabılara elma kabuğu bazlı elyafın deriye alternatif olarak entegre edilmesi, Tommy Hilfiger’ın her şeyi kucaklayan ve hiçbir şeyi boşa harcamayan moda yaratma yolculuğunu ileriye taşıyor. İlkbahar 2020 koleksiyonundaki elma kabuğu elyaflı ayakkabı stilleri, Şubat 2020 ortasından itibaren dünya çapındaki seçili TOMMY HILFIGER mağazalarında ve zincir mağazalarda satışa sunuluyor.

Elma kabuğunu dönüştürme teknolojisi, Kuzey İtalya’da elma çiftçiliğiyle tanınan Tyrol bölgesinden kaynaklanıyor. Tyrol bölgesinin yüksek elma üretiminin sunduğu fırsatları gören İtalyan girişimi Frumat, hem atık sorununu hem de moda sektörünün ekolojik deri alternatiflerine yönelik giderek artan talebini ele alan yeni bir hammadde geliştirdi.

İlkbahar 2020 TOMMY HILFIGER ayakkabı stillerinde genellikle yüksek oranda fosil bazlı malzeme içeren diğer vegan deri alternatiflerine kıyasla daha düşük çevresel etkisi olan geri dönüştürülmüş elma kabuğu bazlı, kalın ve sağlam bir elyaf kullanılıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler