EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Son dönemin gözdesi makarna çantanın ikincisi çıktı

Pandemi döneminde çıkardığı makarna şeklindeki çantayla ünlü olan New York temelli tasarımcı Nick Bentel'in ikonik makarna çantası, ikinci tur için geri döndü. Bentel, bu sefer ilk çantası Barilla'nın rakibi De Cecco makarnalarından ilham aldı

Son dönemin gözdesi makarna çantanın ikincisi çıktı

Karantinadan doğan ilk makarna çanta, pandeminin en acımasız aylarında geliştirildi. New York temelli sanatçı Nick Bentel, karantina döneminde kendi deyimiyle 100’üncü pennesini pişirirken kendisini bir kutu Barilla makarnasına bakarken buldu ve kutuyu biraz daha heyecan verici bir şekilde yeniden tasarlamaya karar verdi.

2021'deki bu süreç hakkında Hypebeast'e konuşan Bentel, ilk adımının hangi malzemeleri ve üretim süreçlerini kullanması gerektiğini bilen çanta ve deri uzmanlarıyla konuşmak olduğunu söyledi. “Oradan numune toplamak için birkaç çanta üreticisine gittim” diyen Bentel’in yarattığı ilk makarna kutusu şeklindeki çanta vegan deriden yapılmış ve Barilla markasının tasarımını kopyalamak için yüzeyine UV baskı yapılmış. İlk makarna çantanın başarısının ardından Bentel, şimdi de Makarna çanta 2.0 adlı yeni ve geliştirilmiş bir versiyonunu piyasaya sürdü.

İkinci çanta, Barilla'nın rakip makarna şirketi De Cecco'dan ilham alıyor. Sadece 100 adet üretilen çanta, 199 dolara satılıyor. Makarna çanta 2.0, Bentel'in web sitesinden satın alınabiliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler