EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Montblanc’ten Kapadokya’ya özel saat

Montblanc, Kapadokya bölgesine ithaf ederek ürettiği 1858 Geosphere Limited Edition saat ile Türkiye’ye özel ilk iş birliğini gerçekleştirmiş oldu. Horobox’ın tasarladığı ve Montblanc tarafından sınırlı sayıda üretilen 1858 Geosphere Cappadocia Edition by Horobox, ilhamını Kapadokya’nın büyüleyici doğasından alıyor

Montblanc’ten Kapadokya’ya özel saat

Montblanc, dünyaca ünlü Türk saat platformu Horobox iş birliğinde Montblanc 1858 Geosphere saatinin sınırlı sayıda üretilen bir versiyonunu yarattı. Türkiye’nin masalsı bir coğrafyaya sahip Kapadokya bölgesine ithaf edilen bu saat, bölgeye saygı duruşunda bulunuyor.

SADECE 15 ADET ÜRETİLDİ

Yalnızca 15 adet ile sınırlı olan 1858 Geosphere Cappadocia Edition by Horobox, ilhamını Kapadokya’nın benzersiz doğa harikalarına sahip renklerinden ve manzarasından alıyor. Kapadokya'nın peri bacaları olarak bilinen tortul ve volkanik kaya oluşumlarının eşsiz güzellikteki dokuları ve grimsi tonları, kadranın renginde ve degrade kaplamasında kendini gösteriyor. Montblanc’ın kendi üretimi olan dünya zamanı komplikasyonunun desteklediği, Geosphere’e de adını veren, iki dönen yarım küre bu kadranın dikkat çekici özelliklerinden. Saatin kadranında Türkiye; Kuzey Yarımküre’de kırmızıyla vurgulanmış olarak görülüyor.

KASA ARKASINDA SICAK HAVA BALONLARI VAR

42 mm titanyum kasalı saat, pusula görevi gören ve 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliği gösteren, seramik bir bezel ile çevrili. Otomatik mekanizma 42 saatlik güç rezervine sahip. Saat; kasa arkasında, bugün bölge ile özdeşleşmiş olan renkli sıcak hava balonları ile birlikte üç boyutlu, muhteşem bir Kapadokya manzarası gravürü taşıyor. Nubuk kayışın ‘sfumato’ tekniği ile oluşturulmuş gölgeli, puslu, sıcak rengi ise bölgedeki coğrafi oluşumları anımsatıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler