EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Meta, avatarları giydirmek için Balenciaga, Prada ve Thom Browne ile anlaştı

Mark Zuckerberg, CEO’su olduğu Meta’ya lüks modayı getiriyor. Artık Meta's Avatars Store’dan alacağınız Balenciaga, Prada ya da Thom Browne imzalı kıyafetlerle Facebook, Instagram ve Messenger gibi platformlarda avatarlarınızı giydirebileceksiniz. Mağazaya yakında başka lüks markalar da eklenecek

Meta, avatarları giydirmek için Balenciaga, Prada ve Thom Browne ile anlaştı

Giyim stilinizi Balenciaga, Prada, Thom Browne gibi lüks moda evlerinden parçalarla Instagram ve Facebook'ta sergilemeye ne dersiniz?.. Meta, sanal avatarlara adanmış dijital moda pazarı Fashion-meets-Web3’nin duyurusunu yaparak lüks modayı meta evrenine getirdiğini açıkladı.

Şirketin CEO'su Mark Zuckerberg ve Instagram'ın moda ortaklıkları direktörü Eva Chen, geçtiğimiz günlerde birlikte yaptıkları canlı yayın ile haberi tüm dünyaya duyurdu. “Bu, temelde Meta avatarınız için bir giyim mağazası. Zaten bir sürü farklı ücretsiz kıyafetimiz var… Ama aynı zamanda böyle bir Pazar da yaratmak istedik" diyen Zuckerberg, sözlerine şöyle devam etti: "İnsanların kendilerini ifade etme biçimlerinin büyük bir kısmı giydikleridir."

Meta; Fashion-meets-Web3 projesinde üç lüks moda markası Balenciaga, Prada ve Thom Browne ile iş birliği yapıyor. "Metaverse'de yaptığımız moda çalışmasında böylesine yüksek kaliteli markaları görmek gerçekten harika’ diyen Mark Zuckerberg, sözlerine şöyle devam etti: “Buradaki hayalin çoğu, bu markaları herkes için erişilebilir kılmaktır."

Meta's Avatars Store, mağazaya daha fazla markanın katılmasıyla önümüzdeki günlerde ABD, Kanada, Tayland ve Meksika'da hizmet vermeye başlayacak. Satın alınan herhangi bir kıyafet; Facebook, Instagram ve Messenger dahil olmak üzere Meta'ya ait platformlarda giyilebilecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler