EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Mavi 2016 İlkbahar-Yaz

90’ların minimalist, geniş kesimli üstleri ve slogan sweatshirt’leri... Yüksek belli, yeni jenerasyon skinny pantolonlar ve bohem havasında süet ceketler Mavi'nin yeni koleksiyonunun anahtar parçaları.

profil
BT Ekip
09.03.2016
Mavi 2016 İlkbahar-Yaz

Mavi, 25. yılında 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu “denim generation”a ithaf ediyor. Denimin bin bir tonundan ve farklı siluetlerinden ilham alınan 'Feather' koleksiyonu dikkat çekiyor.

Feather koleksiyonundaki pantolonlarda hafifliği ve kumaşının yumaşıklığı ile ön planda. Feather’ın kumaşındaki tencel, lyocell, koton ve viskozdan oluşan özel ipliği ürüne farklılık katarken, powerstretch teknolojisi sayesinde defalarca giyilse de formu bozulmayan bir performans gösteriyor.  

Yüksek belli mom jean’in basic tişörtlerle giyildiği, uzun ve kısa salopetlerin vazgeçilmez olduğu, kısa üstlerle şortların yazın en dikkat çekici ikilisini oluşturduğu yıllar geri döndü. Mavi de, 90’lar trendini momjeans Cindy ve yüksek belli şort Claire başta olmak üzere, bu parçalarla kucaklarken, dönemin slogan tişörtlerini, yüksek bel şortlarını, pullu pop tişörtlerini, geniş kesimli gömleklerini ve jean montlarını festival ruhuyla buluşturuyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler