MODA - ALIŞ - VERİŞ

Mango 90’ların en ikonik görünümlerini Heritage koleksiyonunda yorumladı

Mango yıla, ünlü bir moda dönemi olan 90’ların en ikonik görünüm ve desenlerine saygı duruşunda bulunmak üzere o yılların Mango arşivlerinden çıkarılan bir koleksiyon olan Heritage’ın lansmanını yaptı

profil
BT Ekip
26.01.2024
Mango 90’ların en ikonik görünümlerini Heritage koleksiyonunda yorumladı

90’ların en efsanevi tasarımlarından bazılarını gözler önüne sermek ve yeniden yorumlamak için Mango’nun arşivlerinde kapsamlı araştırmalar yapıldı ve ortaya o dönemin ikonik görünümlerine saygı duruşunda bulunan Heritage koleksiyonu çıktı.

Mark Borthwick tarafından ferah, ilham verici ve gösterişli kıyafetlerle fotoğraflanan Heritage, her zamankinden daha çağdaş ve tekrar moda olan 90’lı yılları yansıtıyor.

Koleksiyon; naylon, deri ve denim gibi daha dar streç kalıpların yanı sıra nötr tonlar ve minimalist tasarımlardan oluşuyor. Koleksiyon aynı zamanda Mango’nun tarihi ve 90’lar gibi ikonik bir moda çağının tasarımlarına atıfta bulunan bir karışım.

Bu nedenle 40 yıl sonra hala güncelliğini koruyan üç harfli MNG logosunu tekrar kullanmak için de markanın tarihçesinde Mango logoları hakkında bir araştırma yapıldı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog