EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

26 Ocak vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
26.01.2024
26 Ocak vizyon filmleri

‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’, 8 Şubat 2004 yılında hayata veda eden, ‘Tamirci Çırağı’, ‘Namus Belası’, ‘Bu Son Olsun’, ‘Resimdeki Gözyaşları’ gibi birçok esere imza atan Anadolu rock müziğin efsane ismi Cem Karaca'nın hayat hikayesini anlatıyor. Müzik kariyeri ve özel yaşamıyla ilham veren isimlerden olan Cem Karaca'nın hayatının bilinmeyenlerine yer veren yapımda, müzikle geçen 58 yıllık bir ömrün içindeki büyük başarılar, çatışmalar, aşklar ve iniş çıkışlar gözler önüne seriliyor.


‘Ruhlar Bölgesi: Karanlık Taraf’, gizemli bir ölümü araştıran tarikat üyelerinin yaşadıklarını anlatıyor. Gizli Bilgelik Tarikatı’nın kurucusu olan Doktor Joseph Cawl, nedeni anlaşılmayan bir yangında ölür. Doktorun ölümü gizemini korurken, yaşananların sorumlusu olarak görülen beş tarikat üyesi, gerçeklerin ortaya çıkması için paranormal araştırmacı Amara Rowan ile iletişime geçer. Yapılan araştırma derinleştikçe, olayın doğaüstü varlıklarla ilişkili olduğu ortaya çıkar. Çok geçmeden doğaüstü varlıklar tüm tarikat üyelerini öldürmeye başlar.


‘Çıkış Yok’, düşen bir uçağın içerisinde yaşam mücadelesi veren bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor. İçerisinde farklı geçmişlere ve bambaşka karakterlere sahip insanların olduğu bir uçak, Pasifik Okyanusu üzerinden geçerken düşer. Düşen uçakta hayatta kalan insanlar büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Hava kaynakları gittikçe tükenmektedir ve tehlikeler dört bir yandan onlara yaklaşmaktadır. Suyun dibinde mahsur kalan insanlar, hayatta kalmak için zorlu bir mücadeleye girişir.


‘Haydi Tut Elimi’, hayallerindeki dans okuluna gidebilmek için zorlu bir müccadeleye atılan İpek ve Kaan'ın hikayesini anlatıyor. İpek ve Kaan, dans tutkunu iki gençtir. En büyük hayalleri, yurt dışında dans okulunda eğitim alabilmektir. Bu yüzden seçmelere katılmak isteyen gençlerin, ‘bir şarkının hikayesini’ bulmaları gerekir. Yanlarına arkadaşlarını da alan İpek ve Kaan, ‘malum şarkının hikayesi’ için heyecan dolu bir maceraya atılır.


‘Kaptan Benim’, hayallerini gerçekleştirmek için Senegal'den ayrılarak Avrupa'ya gitmeye çalışan iki gencin macera dolu hikayesini anlatıyor. Yıllardır hayalini kurdukları şeyleri artık gerçekleştirmek isteyen Seydou ve Moussa, bu amaçla Senegal’den ayrılıp Avrupa’ya gitmeye karar verir. Dünyayı keşfedip rap yıldızı olmayı hayal eden Seydou ve Moussa, yolculukları boyunca çölün tuzakları, Libya'daki gözaltı merkezlerinin dehşeti ve denizin tehlikeleri gibi bir dizi zorlukla karşı karşıya kalır.


Talihsiz aile babası Paul Matthews, evrimsel biyolojiye meraklı ve kendi anonimliğine önem veren bir profesördür. Hayatı, milyonlarca yabancının aniden onu rüyalarında görmeye başlamasıyla alt üst olur. Hayatta olduğu gibi, bu rüyalardaki varlığı da banal ve müdahaleci değildir; o sadece oradadır, yabancıların fantezilerine ve kabuslarına kayıtsız bir şekilde bakmaktadır. Yine de bir gecede ünlü olur ve uzun süredir kendisinden mahrum bırakılan ilgiyi kısa sürede kazanır. Ancak çok geçmeden beklenmedik yıldızlığının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır.


‘Büyük Macera 2: Sürpriz Misafir’, küçük bir ayı yavrusunu ailesinin yanına götürmek için macera dolu bir yolculuğa çıkan ayı Mic Mic ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. Ayı Mic Mic ve tavşan Oscar inanılmaz maceralarından döneli bir yıl oldu. Akbaba'nın, Amerikan başkanlık seçimlerinde Grizzly yavrusunun rakibine teslim edilmesini sabote etmek için yaptığı şeytani bir planın ardından Mic Mic, Oscar, genç Panda ve Stork; küçük Grizzly'yi geri getirmek için zeplinle başka bir harika maceraya atılır.


‘Şeytan1’, bir fotoğrafçının can alıcı karelerinin ardında yatan korkunç gerçekleri anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Özlem Yiğit'in oturduğu korku türündeki ‘Şeytan1’ filminin oyuncu kadrosunda Emine Söyler, Fatih Tazeoğlu, Büşra Şuraz, Çağla Kirlibal gibi isimler yer alıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler