EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Jacquemus x Nike koleksiyonu 7 Temmuz’da satışta

Fransız markası Jacquemus ile Nike iş birliğinden doğan Jacquemus x Nike koleksiyonu tüketiciyle buluşmak için gün sayıyor. Humara ayakkabının yeni yorumunun da yer aldığı koleksiyon, 7 Temmuz’da satışa çıkacak

Jacquemus x Nike koleksiyonu 7 Temmuz’da satışta

Jacquemus ve Nike'ın ilk kez Şubat 2020'de ima edilen ve Fransız tasarımcının son ‘Le Papier’ podyumunda resmi olarak tanıtılan iş birliğinden doğan koleksiyon, geçtiğimiz hafta görücüye çıktı ve markanın web sitesinde yaklaşık yarım milyon kullanıcı tarafından anında tüketildi. İki ünlü marka şimdi, Nike ve SNKRS'nin yanı sıra seçkin perakendeciler aracılığıyla tüketiciyle buluşacak daha geniş bir sürüm için hazırlanıyor.

ESİN KAYNAĞI 90'LAR

Jacquemus markasının kurucusu Simon Porte Jacquemus, Nike ile iş birlikleri ve çıkan koleksiyonla ilgili şöyle konuştu: “Nike ile bu iş birliği için atletik kadın spor giyimini minimal bir şekilde yeniden yorumlayan bir koleksiyon yaratmak istedim ve 90'ların eski ACG parçalarıyla Nike kampanyalarından ilham aldım. Bu görüntüyü göz önünde bulundurarak, en sevdiğim Nike ayakkabım olan Humara'yı kendi yorumumla birlikte yeniden tasarladım. Ayrıca duygusal ayrıntılara ve nötr renklere sahip kadın atletik kıyafetleri hazırladık. Koleksiyonun tüm bedenler için erişilebilir olması ve Jacquemus stili ile Nike performansının doğal bir karışımı olması önemliydi.”

Ortak markalı Nike Humara'nın önderlik ettiği koleksiyonda ayrıca bir dizi giysi ve aksesuar yer alıyor. Polo süveter gibi triko ürünler arka kısımdaki Swoosh logosuyla vurgulanırken, sutyen üstlerine bağcıklı detaylar eklenmiş. Tenis kıyafetleri, elbiseler ve etekler de koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında yer alıyor. Koleksiyon, her ikisi de Swoosh logolu büzme iplere sahip unisex bir kapüşonlu üst ve bir kova şapka ile tamamlanıyor.

FİYATLAR 40 İLA 175 DOLAR ARASINDA DEĞİŞİYOR

Nike'ın Catalyze Giyim Tasarım Başkan Yardımcısı Jarrett Reynolds, iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: "Nike'da herhangi bir iş birliği yaptığımızda; her bir ortağın diğerini tek başına yapamayacak şekilde ilerlettiği, her zaman 50-50'lik bir birliktelik olur. Jacquemus ile de Nike x Jacquemus iş birliğinde de bir spor ve stil koleksiyonu yaratmak için eski ACG ilhamından, Nike DRI-Fit kumaşının iç içe geçmesinden ve Humara gibi ayakkabılardan yararlandık."

Jacquemus x Nike koleksiyonu, 7 Temmuz'da Nike'ın web sitesinden, SNKRS'dan ve belirli perakendecilerden satın alınabilecek. Koleksiyondaki parçalar 40 ila 175 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler