MODA - ALIŞ - VERİŞ

Jacquemus ve Nike iş birliğinden doğan Air Force 1 Low görücüye çıktı

Nike ile Jacquemus yeniden bir araya gelerek ortak bir ayakkabı modeline imza attılar. Klasik Air Force 1 modelini yeniden yorumlayan marka, siyah ve beyaz renklerdeki yeni siluete Air Force 1 Low adını verdi

Jacquemus ve Nike iş birliğinden doğan Air Force 1 Low görücüye çıktı

Jacquemus x Nike'ın iş birliğinden doğan pembe ve mavi Air Humara siluetlerinin yakaladığı büyük başarının ardından iki ünlü marka bu kez klasik Air Force 1 modelini yeniden canlandırdıkları yeni bir siluetle geri döndü.

Yapılan basın açıklamasına göre ‘J Force 1s’ olarak adlandırılan yeni iş birliği, ‘aramızdaki hayalperestler için bir ayakkabı’ olarak tanımlandı. Beyaz ve siyah renklerdeki ayakkabı; deri saya, file dil ve metalik dantel dubrae üzerinde ‘JF1’ logosu ile dikkat çekiyor.

Simon Porte Jacquemus, Nike ile yaptığı iş birliği ve imza attıkları yeni siluetle ilgili şunları söyledi: “Her zaman, benim için en ikonik Nike ayakkabılarından biri olan Air Force 1 üzerinde daha şık ve daha yumuşak bir görünümle çalışmak istemişimdir. Amacım Air Force 1 Low’u, takım elbise giyilmesine olanak sunan minimal bir bakış açısıyla yeniden yorumlamaktı. Tırmanma ayakkabılarından da çok ilham aldım, özellikle de yıllardır topladığım Nike Terra Ci ACG'den. Ayrıca bu yeni siluete, koleksiyonlarımda sıklıkla görülebilen dokuma, teknik bir yön de katmak istedim. Ayakkabıyı ikiye ayırma ve benzersiz montajında ​​bir yapboz oluşturma fikrini çok sevdim.”

Jacquemus x Nike imzası taşıyan yeni Air Force 1 Low’un bağcıklarında Swoosh markalı deri agletler ve etrafı saran naylon kordonla üretilmiş benzersiz dokuma taban birimleri bulunuyor. Ayrıca ayakkabının topuk şeridinde kabartmalı olarak her iki markanın ismi yazıyor.

13 Haziran'da Jacquemus'ta ve 20 Haziran'da Nike’ta satışa sunulacak olan yeni Air Force 1 Low’un fiyatı ise 170 dolara satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler