MODA - ALIŞ - VERİŞ

Işıklar şehri Paris’in eskizleri, Dior fular ve çantalarını süslüyor

Fransız lüks moda markası Dior için önemli bir yere sahip olan ‘ışıklar şehri’ Paris, İlkbahar-Yaz 2023 koleksiyonu için tasarlanan Plan de Paris motifinde hayat buldu. Şehrin önemli noktalarını gösteren Paris eskizleri, ipek bir eşarpta ve Dior Book Tote çantalarda karşımıza çıkıyor

 Işıklar şehri Paris’in eskizleri, Dior fular ve çantalarını süslüyor

Dior, Maria Grazia Chiuri tarafından İlkbahar-Yaz 2023 koleksiyonu için tasarlanan Plan de Paris motifini tanıttı. 1950'li yıllarda Christian Dior tarafından tasarlanan bir fulardan ilhamla yaratılan bu desen bizleri, Dior ile Fransız başkenti arasında bağlar kuran lokasyonları keşfetmeye davet ediyor. Bu ikonik adresler arasında ‘couturier’nin şans yıldızını bulduğu Faubourg-Saint-Honoré ve Avenue Montaigne 30 numara gibi, Maison'da çalışılan kusursuz zanaatkarlığın ortaya konduğu özel noktalar yer alıyor. Işıklar Şehri'nin sokakları ve anıtları, kadın koleksiyonunun öne çıkan parçalarını gölgelerin ve perspektiflerin ustaca kurgulanmış etkileşimiyle süslüyor.

Fular üretiminde sonsuz bir titizlikle ve hassasiyet gerektiren hareketlerle ipekten bir kareye aktarılan nazik skeçler, adeta olağanüstü bir tabloyu resmediyor. Sembol haline gelen Dior Book Tote çantalar ise Dior atölyelerinde kusursuz bir şekilde hayata geçirilen grafik nüanslarla ön plana çıkıyor. Yenilikçi bir üç boyutlu işleme tekniğiyle üretilen bu eşsiz görsel ve doku efekti, Paris sokaklarında büyülü bir gezintiyi kutluyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi