EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

İlham veren 3 koleksiyon

Moda dünyasının sanata ve sanatçılara yoğun bir şekilde odaklandığı bir dönemdeyiz. Sanattan ilham alan üç aksesuar koleksiyonunu mercek altına aldık.

profil
BT Ekip
16.04.2019
İlham veren 3 koleksiyon

Swatch İlkbahar-Yaz 2019 sezonunda pop art ve sokak sanatına saygı duruşunda bulunuyor. Listen To Me, şehir hayatının karmaşasına doğru çıkılan, aksiyon dolu bir yolculukla eş anlamlı. Adeta bir tuval görevi görerek, güç ve güveni yansıtmanın amaçlandığı koleksiyon kendini ifade etmek isteyenler için uygun bir seçenek.


Bu sezon Fjällräven ailesine sınırlı sayıda üretilen iki yeni Kånken serisi katıldı. Dünyaca ünlü İsveçli outdoor markası, çok sevilen sırt çantalarına benzersiz desenler yaratması için İsveçli iki artistle anlaştı ve Kånken Art ortaya çıktı. Cecilia Heikkilä ve Erik Olovsson adlı sanatçılar ile olan iş birliği sonucunda Kuzey Avrupa’nın doğasından ilham alan Erik’in Bahar/Yaz Manzarası ve Cecilia’nın Mavi/Yeşil Fabl’ı, Kånken Ailesi’nin iki yeni üyesi oldu. Kånken’in renkli dünyasına bir diğer dokunuş ise gökkuşağı renkli saplarıyla Kånken Rainbow koleksiyonundan geliyor.


Ödüllü mücevher tasarımcısı Melis Göral, kendi adını taşıyan markası Melis Goral ile 2019 yılında değişim mesajı veriyor ve rotasını art-deco’dan modern sanata çeviriyor. ‘Matisse’ koleksiyonu, Picasso ve Kandinsky ile modern sanata en büyük katkıda bulunan Matisse’in tablolarındaki renk, akışkan figürler, yeniliğe açık olan sanatkarların cesur ve yaratıcı genç ruhlarından etkileniyor. 2019 yazına özel turkuvaz, mercan gibi canlı ve enerjimizi yükselten renklerin kullanıldığı koleksiyondaki tasarımlara yakut, zümrüt ve pırlantalar eşlik ediyor.
 


Önceki ve Sonraki
Haberler