EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Harrods, Rus müşterilerine satış kısıtlaması getirdi

İngiltere’nin en büyük departman mağazası Harrods da, Ukrayna’ya açtığı savaş nedeniyle Rusya’ya yaptırım uygulayanlar arasına girdi. Harrods, Rus müşterilere lüks ürünlerin satışına kısıtlama getirme kararı aldı

Harrods, Rus müşterilerine satış kısıtlaması getirdi

Ukrayna’ya açtığı savaş nedeniyle tüm dünyadan tepki toplayan Rusya’ya yaptırımlar bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde McDonalds, Rusya’dan çekildiğini açıklamıştı. Son olarak da İngiltere’nin en büyük departman mağazası Harrods, lüks ürünlerin Rus müşterilere satışını kısıtlama kararı aldı. Harrods yetkilileri, Rus müşterilerine artık yüksek fiyatlı lüks mallar satamayacaklarını bildirdiklerini açıkladı.

Rusların sevdiği lüks mallar için bir cennet olan Harrods, uzun zamandır dünya çapında mevcut en üst düzey etiketlerin ve zengin markaların tedarikçisi konumunda.

The Telegraph gazetesi, Harrods tarafından Rus müşterileri gönderilen e-postada, şöyle yazıldığını açıkladı: "Bildiğiniz gibi, Birleşik Krallık makamları, Rusya'ya karşı devam eden ve özellikle lüks malların satışını hedefleyen yaptırımlara daha fazla düzenleme getirdi. Düzenlemeler, şu anda veya normalde Rusya'da bulunan kişilere belirli değerlerin (genellikle 300 pound) üzerindeki birçok lüks eşya kategorisinin tedarikini yasaklamayı amaçlıyor. Bu düzenlemelere uymak için, Harrods'ın (bize sağladıkları ülke veya telefon numarası bilgilerine göre) şu anda veya genellikle Rusya'da ikamet ediyor olabilecek müşterilerini belirlemek için müşteri bilgilerini gözden geçirmesi istenmiştir.”

Geçtiğimiz aylarda lüks markaların Rusya'da satışlarını durdurmasına yanıt olarak birçok Rus influencer, ellerine makaslarını alıp binlerce dolar değerindeki çantalarını parçalamıştı. Harrods’ın kararına ne tepki verecekleri ise merakla bekleniyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler