EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Gucci X Oura’dan kalp atış hızını ve vücut sıcaklığını ölçen yüzük

Gucci ile Fin teknoloji şirketi Ouro’nun iş birliğinden doğan yüzük, sağlıkla teknolojiyi bir araya getiriyor. Sadece 4 gram ağırlığındaki yüzük, takan kişinin; kalp atış hızını, vücut sıcaklığını ve uyku süresini ölçerek sağlığı hakkında bilgi veriyor ve potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor

Gucci X Oura’dan kalp atış hızını ve vücut sıcaklığını ölçen yüzük

Gucci, Fin teknoloji şirketi Oura ile akıllı bir yüzük çıkarıyor. Gucci X Oura yüzüğü; kalp atış hızını, vücut sıcaklığını ve uyku süresini ölçüyor ve Oura uygulaması tarafından sağlanan bilgi ve göstergeler sayesinde kullanıcının potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor.

Gucci, iş birliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “Giyilebilir teknoloji yüzüğü, vücuttan gelen gizli mesajların verdiği benzersiz bir bakış açısının kilidini açarak, bireylerin sağlıklı yaşam ipuçları aracılığıyla gün boyunca kendileriyle bağlantı kurmasını sağlıyor” deyip ekledi: “Kullanıcıları her günün potansiyelini keşfetmeleri için güçlendiren, vücudun sinyallerinin nasıl yorumlanacağı konusunda rehberlik eden bir yüzük bu. Bilim destekli içerik; günlük seçimlerin ve alışkanlıkların genel sağlığı nasıl etkilediğini öğretirken, anında geri bildirimle vücudunuzun her rehberli sesli oturuma nasıl tepki verdiğini göstererek sizin için en iyisini seçmenize olanak tanıyacak.”

Oura; kişinin vücudunun yaşam tarzıyla ilgili fizyolojik sinyallerini ölçen bir uyku ve aktivite izleyicisi olarak tanımlanabilecek yüzükler üretmesiyle tanınıyor. Şirket, kendisini, hantal giyilebilir teknoloji ürünlerine modaya uygun bir alternatif olarak pazarladı ve kısa sürede büyük ilgi gördü.

Gucci X Oura yüzük; Oura'nın en yeni 3. nesil teknolojisine sahip ve Gucci'nin 18 ayar altından iç içe geçmiş G logosu ile tasarlanmış. Sadece 4 gram ağırlığındaki yüzüğün fiyatı 950 dolar.

Önceki ve Sonraki
Haberler