EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Gucci'den geçmişine selam

Gucci'nin ilk kez 1947 yılında kullandığı bambu saplı çantalar bu sonbahar-kış sezonunda geri dönüyor.

profil
BT Ekip
18.08.2017
Gucci'den geçmişine selam

Gucci’nin yeni sezon çanta koleksiyonunda yer verdiği bambu, marka tarafından ilk kez 1947 yılında, İkinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan tedarik kıtlığı sırasında kullanılmıştı. Ahşap yerine kullanılan bambu çanta sapı görevi görüyordu. Tarihî bir gereklilik sonucu doğan bu pragmatik ve yenilikçi çözüm günümüzde Gucci için vazgeçilmez bir tasarım unsuruna dönüştü.

Bambunun koleksiyondaki yeri, Bamboo Classic çanta modeli ile taçlandırılıyor. Çantanın, bu sezona özel, altın çerçeve baskıyla kişiselleştirilmiş deri versiyonları da bulunuyor. Kırmızı, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunan deri Classic çantanın, timsah ve deve kuşu gibi egzotik seçenekleri de mevcut. Alessandro Michele, çantanın omuz askısını ağ çizgileriyle süsleyerek Gucci tasarımının bu benzersiz parçasına kendi imzasını da atıyor. Her çantanın içinde, farklı çiçek desenli kapaklarla Jane Austen’in Juvenilia kitabının cep boyu yer alıyor.

Classic’in yanı sıra, bambu saplı üç yeni çanta serisi daha koleksiyondaki yerini alıyor. Bunlardan bir tanesi, ahşap sapı her tarafı kristallerle süslenmiş kükreyen kedi kafasıyla bir araya getiren şık ve zarif bir parça. Ottilia el çantası, Gucci’nin 2017-2018 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda hayvanlardan ve doğadan aldığı ilhamı gözler önüne seriyor. Güve, kelebek, kabuklu böcekler ve tırtıl gibi birçok farklı, renkli böcek baskıları deri çantalara canlılık katarken beyaz metal arı işlemesi bazı renkleri süslüyor. 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler