EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Bir arzu nesnesi: Gucci Attache çanta

Lüks modaevi Gucci’nin arşivinden çıkarılarak yeniden yorumlanan Attache; 70'lerin bohem ruhunun çağdaş bir ruhla yenilenmesi olarak karşımıza çıkıyor. Gucci Attache; hem el, hem omuz çantası olarak kullanılabiliyor

Bir arzu nesnesi: Gucci Attache çanta

Gucci’nin yeni çantası Attache, geleneği ve modaevinin kodlarını yansıtıyor. Gucci’nin arşivinden alınarak yeniden canlandırılan Attache, 70'lerin bohem ruhunun çağdaş bir ruhla yenilenmesi olarak karşımıza çıkıyor. Yarım ay şeklindeki tasarımıyla dikkat çeken Attache’de iki ucu birbirine bağlayan ve Gucci’nin ambleminden oluşan bir kanca yer alıyor. Şekil ve hacim olarak çok yönlü olan Gucci Attache, güncel bir tavır ve hareketin yansıması olarak sunuluyor. Orta ve küçük boyutlarıyla omuzda veya farklı şekillerde kullanılabildiği için seri, yalnızca çift işlevli nesnelerin sahip olabileceği çekiciliği sunuyor.

Gucci Yaratıcı Direktörü Alessandro Michele, Attache’nin yeniden yorumlanması ile ilgili şunları söylüyor: “Arşiv çalışmalarım sırasında çantaya sıradan ve kısa bir bakış attıktan sonra büyülendim… Hemen onu yeniden yorumlama ve Los Angeles'taki defile için Love Parade koleksiyonuna dahil etme arzusu duydum. 70’lerin tipik silueti, beni ikili bir işlev fikrini ifade edebilecek eklektik bir sembol çizmeye ikna etti. Bu tür bir nesnenin tipik özelliği olan burjuva ruhu ile işlevselliğini birleştiren, mekanik kökenli G şeklindeki toka detayıdır.”

Hem omuz, çantası hem de el çantası olmasını sağlayan deri, değiştirilebilir askıları ile Gucci Attache; son dönemin arzu nesnelerinden biri olmayı başardı.

Önceki ve Sonraki
Haberler