EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - SAĞLIK

Restart yapılmış kariyer hikayeleri 5 - Uzman Psikolog Deniz Bayel

Konfor alanından çıkmak, içinde huzursuz ve rahatsız olunsa bile bilinen, tanınan ortamdan uzaklaşabilmek zor… Yıllarca kurumsal hayatta yol aldıktan sonra, keskin bir dönüş ile yeni bir yola sapan kadınlarla ilham dolu bir yazı dizisi hazırladık. Bugünkü konuğumuz Uzman Psikolog Deniz Bayel.

profil
BT Ekip
16.10.2021
Restart yapılmış kariyer hikayeleri 5 - Uzman Psikolog Deniz Bayel

Altı sene Turkcell Kurumsal İletişim Bölümü’nde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, dokuz yıl Doğuş Holding’de Kurumsal İletişim Yöneticiliği sorumluluğunu üstlendi. Beş yıldır ebeveynlere bireysel danışmanlık hizmeti sunuyor. Üç sene önce kendi takı markasını kurdu.

“Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Çalışma hayatıma, Turkcell’de Kurumsal İletişim Bölümü’nde başladım. 2006-2015 yılları arasında görev aldığım Doğuş Holding’de, Kurumsal İletişim Bölüm Başkanlığı sorumluluğunu üstlendim. 2015 yılında hayatımda bir değişiklik yapma kararı aldım ve işimden ayrılarak Özyeğin Üniversitesi’nde gelişim psikolojisi yüksek lisans programına başladım. Bu dönemde, yurt içi ve yurt dışında farklı eğitim programlarına katıldım. Aldığım tüm bu eğitimlerin ardından, Sıfırdan Onsekize’yi kurdum. Ebeveynlere bireysel danışmanlık, gelişim takibi ve değerlendirmesi hizmeti sunuyorum. Ayrıca, çocuk ve ergen gelişimi üzerine seminerler veriyorum. Yaklaşık üç sene önce de Zale Jewels markam hayatıma katıldı; doğal taşlar kullanarak takılar tasarlayıp üretiyorum.

Böyle bir kariyer değişimi kararı hiç kolay olmadı. Çok keyif aldığım bir işte, çok sevdiğim ve saydığım insanlarla çalışıyordum. Düzenli bir gelirim ve güvenli bir iş ortamım vardı. Ama, ‘Hayattan ben ne istiyorum ve etrafıma nasıl daha fazla fayda sağlayabilirim?’ fikri aklımdan çıkmaz olmuştu. Nelerden keyif aldığımı ve beni ben yapan değerleri uzun uzun sorguladım; doğru zaman olduğuna karar verdim. Kariyer değişimimle beraber bambaşka bir insan haline geldim. Gençleştim, enerjim yükseldi. Yeni şeyler öğrenmek ve gelişmek beni tamamen yeniledi. Farklı yerleri, tatları, kokuları deneyimlemek için daha fazla fırsatım oluştu. Ailem ve arkadaşlarımla daha odaklı zamanlar geçirebilmeye başladım. Özellikle de oğlumun büyümesine tanıklık edebilmek hem benim hem de onun için inanılmaz bir katkı oldu. Kurumsal hayatta çalışırken kendime ayırdığım hiç özel bir zaman yoktu. Bu zaman zarfında, ilgi duyduğum, mucizevi etkileri olan doğal taşlarla yakından ilgilenmeye başladım ve takı markamı yarattım. Şu anda insanının eğer gerçekten isterse ve çok emek verirse, hayatını bambaşka bir boyuta taşıyabileceği gerçeğini bilfiil yaşıyorum.”

Restart yapılmış kariyer hikayeleri 5 - Uzman Psikolog Deniz Bayel
Önceki ve Sonraki
Haberler