EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - SAĞLIK

Milli sporcu Meryem Boz aktif yaşam sırlarını paylaştı

Nesfit herkesi, marka elçisi milli voleybolcu Meryem Boz’dan ilham almaya davet ediyor! Meryem Boz, Tokyo Olimpiyatları’nda elde ettikleri başarıyı ve turnuvada yaşadıklarını değerlendirirken aktif yaşam tarzıyla ilgili merak edilenleri de takipçileriyle paylaşıyor.

profil
BT Ekip
27.08.2021
Milli sporcu Meryem Boz aktif yaşam sırlarını paylaştı

2021 Tokyo Yaz Olimpiyatları’nda herkesi gururlandıran milli voleybolcularımızdan Meryem Boz, başarıya giden yolda birçok faktörün bir araya geldiğini belirterek, turnuva boyunca yaşadıklarını aktif yaşam tutkunlarıyla paylaştı. Nesfit’in, kadınları fiziksel aktiviteye teşvik eden “Senin Nesfit’inde” isimli kampanyasının Türkiye’deki elçiliğini üstlenen Meryem Boz,  sergilediği etkileyici performansta aktif yaşam tarzının da etkili olduğunu vurguladı.

Yaz Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'nin en değerli oyuncusu seçilen Boz; “Çok zorlu ama bir o kadar keyifli bir turnuvayı geride bıraktık. Tokyo’da dünya devleriyle aynı platformda mücadele etmek, bizim için başlı başına bir motivasyon kaynağı oldu. Ülkemizi temsil etmenin ve Türk voleybolunun gelişimine katkı sunuyor olmanın bilinci, olimpiyatlar boyunca yakaladığımız sinerjiyi üst seviyede tutmamızı sağladı” dedi.


“Yaz Olimpiyatları, spora ve aktif yaşama olan ilginin artmasını sağladı”

Formda kalıp yüksek performans sergilemek için sürekli çalışıp, çaba göstermek gerektiğini vurgulayan milli voleybolcu; “Bir seviyeye ulaştıktan sonra, hep bir üst seviyeye çıkmak için uğraşıyorsunuz. Formunuzu korumak ve geliştirmek için her zaman çalışmak gerekiyor. Bunun yolu da aktif olmaktan geçiyor. Yaz Olimpiyatları, spora ve aktif yaşama olan ilginin artmasını sağladı. Bu konuda ses getiren farkındalık çalışmalarına imza atan Nesfit, kadınları fiziksel aktiviteye teşvik eden ‘Senin Nesfit’inde’ isimli iletişim kampanyasını dünya çapında yürütmeye devam ediyor. Kampanya, kadınları kendileri için en iyisini yapmaları doğrultusunda motive ederken, onlara fiziksel aktiviteden keyif almaları ve aktif yaşamdan vazgeçmemeleri mesajını veriyor” dedi. 

 

“Amacım aktif yaşam konusunda daha fazla kadına ulaşıp, ilham vermek”
Dileyen herkesin gün içinde kendisi için zaman ayırarak hareket edebileceğine ve aktif bir yaşam sürebileceğine değinen Boz; “İyi bir yaşam için harekete geçmek sizin elinizde. Ben de sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kıymetini bilerek, profesyonel spor hayatımın yanı sıra günlük hayatta da aktif olmaya çalışıyorum. Amacım aktif yaşam konusunda daha fazla kadına ulaşıp, ilham vermek” dedi. 
Meryem Boz, uzun yıllardır istikrarla sürdürdüğü kariyeriyle pek çok spor tutkunu için örnek bir rol model olarak öne çıkıyor. Nesfit’in Türkiye’de beraber yola çıktığı ilk sporcu olan Boz, iletişim kampanyasında kahvaltıdan ve spordan keyif almanın önemine vurgu yapıyor. 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler