EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - SAĞLIK

Dijital gülüş tasarımı nedir?

Kusursuz fotoğraf çağında ideal gülüş için neler yapabilirsiniz? DentGroup doktorlarından Dt. Ozan Şener dijital gülüş tasarımını anlattı.

profil
BT Ekip
19.02.2020
Dijital gülüş tasarımı nedir?

Bunun için ilk önce mükemmel gülümseme nedir bunu anlatmamız gerekiyor. Güzel bir gülümsemenizin olması için yüzünüz dudaklarınız ve dişleriniz arasındaki dengeyi yakalamak gerekiyor işte bura kişiye özel gülüş tasarımı devreye giriyor. Doğru sıralanmış harika dişleriniz olsa bile yüzünüz ve dudaklarınızla uyum içinde olmadığı sürece sizi mutlu eden gülüşe kavuşamazsınız. Bunu sağlamanın en doğru yöntemi ise kişiye özel tasarlanan gülüş tasarımı ile lamina ya da kaplamalarınızı hazırlamaktır. Bunun en doğru yöntemi ise dijitali kullanmaktan geçiyor.


Doğru bir gülüş tasarımı yapmak için uymamız gereken altın standartlar vardır. Bunların en önemlisi hastanın ne istediğini iyi anlamamız ve hastaya olan uyumunu iyi değerlendirmemizdir. Bunun için de bir test sürüşüne ihtiyacımız var. İlk randevuda hastanın yüz, dudak ve diş verilerini dijitale aktararak en uygun tasarımı yapıyoruz. Bu yolda bize fotoğraflar ve dijital ölçüler yardımcı oluyor. Sonrasında 3 boyutlu yazıcı ile hazırlanan tasarımı dişlerinize henüz hiç dokunmadan ağız içerisine aktarıyoruz ve işlem bittiğinde ne ile karşılaşacağınızı sizlere sunup işimizi şansa bırakmıyoruz. Bu demo sayesinde sizin beklentileriniz ile bizim size sunduklarımızın örtüşüp örtüşmediğini kontrol edebiliyor ve gerekli düzenlemeleri sizlerle beraber yapabiliyoruz.


Bu randevumuz size özel hazırlanmış olan porselenlerinizin dişlerinize yapıştıracağımız en eğlenceli seans. Dental seramistlerimiz tarafından hazırlanan porselenleriniz özel yapıştırıcılar ile tek tek özenle yapıştırılır ve yeni gülümsemeniz ile sizi kliniğimizden uğurlarız. 


Bu aslında çok uzun bir alt başlık ancak kısaca en doğalı kullanmak bizi mutlu ediyor. Dişlerimiz ışığı geçirir bu yüzden tek bir renk değil diş eti bölgesi daha koyu uç bölgeler daha beyaz ve saydam. Estetik bir gülüş için bunu taklit edebilmemiz gerekiyor. Bu noktada bize empress, emax dediğimiz tam porselenler veya zirkonyum destekli porselenler yardımcı oluyor. En beyaz diş en güzel gülüş değildir. Güzel bir gülüş doğal ve kişiye özgü olanıdır. Güzel bir gülüş insanlar üzerinde hiç düşünemeyeceğiniz etkiler bırakır. Yüzünüzden gülümsemeniz hiç eksik olmasın. Daima gülümseyin hayatınıza katacağı değişimlere siz de inanamayacaksınız.
 


Önceki ve Sonraki
Haberler