EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - SAĞLIK

Boyun problemleri ve nefes

Günümüzde birçok kişi boyun bölgesinde kireçlenme ve ağrılardan şikayetçi. Nefes uzmanı ve yazar Nevşah Karamehmet doğru nefes ve düşünce tekniklerinin boyun bölgesine olan etkisini yazdı.

profil
Nevşah Karamehmet
26.03.2019
Boyun problemleri ve nefes

Seanslarımda boyun bölgesinde aksaklıklar yaşayan pek çok kişi ile karşılaşıyorum ve nefes seanslarının bu problemlere çok olumlu etkileri olduğunu gözlemliyorum.

Bedenimizin üst kısmı, üst bilincimiz, ruhsal farkındalığımız, sevgi, şefkat, anlayış gibi konularla ilgilidir. Boyun da, esnekliğin, ruhsallığın ve  maneviyatın sembolüdür. Boyun bölgesindeki tüm aksaklıklar, ruhun sevgi enerjisini alamamasıyla ilintilidir. 

Boyun bölgesinde kireçlenme, tıkanma ve ağrılar, diğerlerinin bakış açılarına direnç, yeniliklerden hoşlanmama, kalıpların dışına çıkmayı reddetme, kendi fikir ve görüşlerini esnetememe halini gösterir. 

Boyun bölgemiz açık ve sağlıklı olduğunda hayata bakış açımız ve seçimlerimizle ilgili algımız da açık olur. Bu bölge problemli olduğunda ise hayata bakışımız katılaşır. Bu yüzden boyun bölgesinde problem yaşayanlara tavsiyem meditasyon ve nefes çalışmalarına  katılmaları…
Bizler nefes ve düşünce şeklimizle yaşamımızı ve sağlığımızı her an etkiliyoruz. Ve şifa bulmanın ilk adımı da nefesimizdeki ve düşünce sistemimizdeki limitleyici alışkanlıkların birçok hastalığa zemin hazırladığını kabullenmek…  

Önceki ve Sonraki
Haberler