EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Ümit Ünal imzalı Black Climber FW 2019/20

Ümit Ünal BLACK CLIMBER B.C, 2019-2020 “High Life” adlı Sonbahar-Kış erkek koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında bir defile ile tanıttı.

profil
BT Ekip
26.03.2019
Ümit Ünal imzalı Black Climber FW 2019/20

Ümit Ünal tarafından tasarlanan, “Black Climber B.C 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonu, moda haftasının kapanışını yaptı. 

Az renkle kendi tavrını anlatan koleksiyonların tasarımcısı Ümit Ünal, Amerikalı şair Sylvia Plath, efsanevi İngiliz müzik grubu the Beatles ve Queen’in solisti Freddie Mercury’den ilham aldığı 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla, formların, kumaş ve materyallerin, detay ve aksesuarların, stil ve kombinasyonların yeni bir duruş yarattığı bir sezon vadediyor. 

Görünümlerde tek renk monokrom anlatımı daha çok vurgulayan, yenilikçi bir ifade kullanan BLACK CLIMBER B.C, 2019-2020 Sonbahar-Kış BLACKJNS, BLACKPLUS  koleksiyonlarıyla siyah, beyaz, gri, antrasit, haki ve ekru monokrom renklerine siyah-mavi ile yeni ve sert bir renk çarpanı ekledi. Koleksiyonda parlak yüzeyler de göze çarpıyor: Metalik ve saten yüzeyler ile ayna efektli materyaller mükemmeliyetçi bir anlayışın eseri olma özelliği gösterirken bize yansımaların dönemini hatırlatıyor.
 
Kışa ait hafif gramajlı saten montlar, hacimli deri ve kürk etkili yüzeyler, uzun militer palto formları ve tüm mat ve parlak yüzeylerin kontrast estetikleri devinimi yüksek bir hayatın, “High Life”ın yansıması olarak koleksiyonda yer buldu. Mat siyah jean pantolonlarla slim kargo, tapered ve havuç formda alternatif tasarımlarda dikkat çeken jean pantolonlar saten montların tamamlayıcıları olurken, BLACKJNS dar kalıpların, yalın formda pantolonların çok özel finishing yıkama çalışmalarıyla her bir tasarımı diğerinden ayıran güçlü alternatifleri oluşturdu. 

Desenlerde, baskılı graffiti etkili deri montlar ve serbest pentür çalışmaları BLACK koleksiyonlarına has öğeler olurken, derin kavisli cepler destroy ve dikiş detaylarını özellikle diz bölgesinde odaklayan pantolonlarla koleksiyon, üç kelimede farklı bir anlatımda tarif edildi: Rahat, şık ve trendy.

Önceki ve Sonraki
Haberler