EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - FITNESS

Yogaya başlamak için 7 neden

Yoga fiziksel ve ruhsal yararları olan zihin ve beden deneyimidir. Eğer yeni bir egzersiz arayışındaysanız bu neden yoga olmasın? Hayatınızda yogaya daha fazla yer vermek için işte size yedi neden….

profil
BT Ekip
27.06.2016
Yogaya başlamak için 7 neden

1. Stresten uzaklaştırır

Biraz sinirli  ve gergin mi hissediyorsunuz? Yoga yapmak size rahatlatabilir. Araştırmalar, yoganın kan basıncını düşürdüğü ve stresi azalttığını ortaya koyuyor.

2. İyi bir egzersizdir

Yoganın çok yorucu bir spor olmadığı ortada. Bu noktada nasıl kilo verebilirim diye sorabilirsiniz. Araştırmalara göre, yoga özellikle orta yaştaki bireylerin sağlıklı bir şekilde kilo vermelerini sağlıyor.

3. Ağrıları hafifletir

Boyun, diz ve sırt ağrılarınızı yoga sırasında yaptığınız esneme hareketleriyle azaltabilirsiniz. Harvard Tıp Fakültes’ne göre yoga kronik ağrıları hafifletebiliyor.

4. Uyumanıza yardımcı olur

Huzurlu bir uyku için yogaya ne dersiniz? Araştırmalar, yoganın uykusuzluğa çare olduğunu ortaya koyuyor. Yoga zihninizi rahatlatarak mışıl mışıl uyumanıza yardımcı oluyor. Daha iyi bir uyku için bu gece yoga yapmaya ne dersiniz?

5. Migren ataklarına çözüm

2007’de yapılan bir araştırmaya göre, yoga migren ağrılarının sıklıklarını ve şiddetini azaltıyor.

6. Daha esnek ve dengeli hale getirir.

Düzenli yoga yapmak dengenizi ve esnekliğinizi geliştirmenize yardımcı olur.

7. Daha mutlu bir ruh hali

Yoganın daha rahat uyumanıza yardımcı, stressiz bir yaşamın anahtarı olduğundan, boyun ve sırt ağrılarına iyi geldiğinden bahsettik. Bunların sonucu ise daha mutlu ve huzurlu bir ruh hali!

Önceki ve Sonraki
Haberler