EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - FITNESS

Yaza hazırlık: Her yerde plank!

Şimdi spora başlamanın tam sırası! Yaz gelmeden, her yerde yapabileceğiniz farklı plank hareketlini sizler için derledik. Bu hareketlerde hem karın kaslarınız çalışacak hem de güç ve dengeyi bulacaksınız.

profil
BT Ekip
07.04.2018
Yaza hazırlık: Her yerde plank!

Düz bir zeminde şınav çekme pozisyonu alın. Ön kolunuz ve ayak parmaklarınızın uçları yere değmeli, bacaklarınız omuz genişliğinde açık olmalı. Kalçanızın yukarı ya da aşağı yer değiştirmediğinden emin olun. Bir süre bu pozisyonda kalın.

Yaza hazırlık: Her yerde plank!

Dirsekler yerine eller üzerinde ve yine parmak uçları üzerinde durarak vücudun düz bir hat halinde olmasına dikkat edin. Kollarınızın omuzlarınızla aynı hizada olmasına dikkat edin. 1-2 dakika arası bu pozisyonda kalın. Eğer yeni başlıyorsanız 15 saniye boyunca durarak her gün artırın.

Yaza hazırlık: Her yerde plank!

Ellerinizin üzerinde yine plank pozisyonu alın. Sol kolunuz ve sağ ayağınızı yukarı kaldırıp indirin. 5 tekrardan sonra diğer yöne geçin.

Klasik plank pozisyonundan göğsünüzle yavaşça sağa doğru dönerek yan plankpozisyonunu alın. Vücudunuzun düz ve dengede olmasını sağladıktan sonra bu şekilde kalın. Ardından başlangıç pozunuza dönerek aynı hareketi diğer tarafınız için de tekrarlayın. Kalçanızın çalıştığını hissediyor musunuz?

Yaza hazırlık: Her yerde plank!

Straight arm plank pozisyonunda iken aynı anda bacaklarınızı yana açıp kapatın. Bu sırada kol, omurga ve kalça düzgünlüğünüzün bozulmadığından emin olun.

Önceki ve Sonraki
Haberler