EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - FITNESS

Spor salonuna gitmeden egzersiz yapmanın 7 yolu

Kendimiz dahil etrafımızdaki birçok insan spor salonuna gidememekten, yeterli vaktinin olmamasından şikayetçi. Spor yapmayı her zaman bir sonraki güne bırakıyoruz. Fakat günlük hayatınızda birkaç alışkanlığınızı değiştirerek spor salonuna gitmeden egzersiz yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

profil
BT Ekip
14.06.2016
Spor salonuna gitmeden egzersiz yapmanın 7 yolu
Spor salonuna gitmeden kilo vermenin 7 yolu

1. Güne hazırlanırken kendinizi zorlayın

Her sabah dişlerimizi fırçalayıp, saçımızı yapıyoruz. Günlük sabah rutininin içindeki bu aktiviteleri yürüyerek, tek bacağınızın üstünde durarak ve hatta squad yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

2. Yürümeyi sevin

Bir yerden ötekine yetişirken yürümeyi tercih edin. Yavaş tempoda 5 dakikalık bir yürüyüş 13 kalori yakıyor. Hızlı tempoda giderseniz bu sayı 20 kaloriye kadar çıkıyor. O yüzden banyoya bile gidecekseniz koşmayı deneyebilirsiniz!

3. İneceğiniz duraktan önce inin

Gideceğiniz yerden bir durak erken inip yürümek, yürüme alışkanlığınızı geliştirecek ve sağlığınıza çok daha iyi gelecektir. Hızlı tempoda 10 dakikalık bir yürüyüş 41 kalori yakabilir.

4. Uzağa park edin

İşe veya okula arabayla gidiyorsunuz, arabanızı gideceğiniz yerin otoparkına park etmek yerine biraz uzak mesafeye park edin. İşinize geç kalmadığınız sürece her zaman yararınıza olacaktır.

5. Asansör yerine merdiven tercih edin.

Sadece merdivenleri çıkmak bile harika bir günlük egzersiz olacaktır. Sadece beş dakikalık bir merdiven tırmanışı 48 kaloriye kadar yakabilir. Özellikle çok katlı ofiste çalışıyorsanız, bu yöntem çok işinize yarayacak.

6. Öğle arasında masanızdan ayrılın

Yemeğinizi sipariş etmek yerine dışarı çıkıp yemeyi tercih edin. Temiz hava, günün geri kalanında daha iyi bir ruh hali sağlarken, sağlığınıza da iyi gelecektir.

7. Telefonla konuşurken hareket edin

Gün içinde sayısız telefon görüşmesi yapıyorsunuz, peki ya bunları hareket ederken yapsaydınız? Sadece ayakta durmak bile vücudunuzun kan dolaşımını hızlandıracaktır. 20 dakikalık bir telefon konuşmasında orta dereceli bir tempoda 71 kalori yakabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler