EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - FITNESS

Evde egzersiz yaparken dikkat etmeniz gereken 5 şey

Evde egzersiz yaparken sakatlanmalara yol açmamak için nelere dikkat etmelisiniz? Private Training Studio ekibi önemli uyarılarda bulundu.

profil
BT Ekip
27.05.2020
Evde egzersiz yaparken dikkat etmeniz gereken 5 şey

Matlar ve minderler antrenmanlara göre çeşitlere ayrılır. Orta kalınlıkta (1,5cm) bir mat tercih edilmesi hareketlerin yapılışı esnasında oluşabilecek sakatlanmaların önüne geçecektir. 


Yapılacak egzersize göre ekipman seçilmelidir. Bu sizi sakatlanma ve yaralanmalardan koruyacaktır. Bu süreçte en doğru seçim direnç lastikleri olacaktır. 


Antrenman yaparken ayağınızda sadece çorap olması mat üzerindeki duruşunuzu zorlayacaktır. Bu yüzden çıplak ayakla ya da spor ayakkabı ile egzersiz yapmak en doğru tercih olacaktır. 


Herkesin vücut yapısı farklıdır. Bu yüzden yapılması gereken egzersizler de size en uygun olanlardan oluşturulmalıdır. Bu süreçte daha çok basit hareketler izlenerek yapılmalı , daha fazlası içinse profesyonel yardım alınmalıdır. 

Bonus: Sıkı bir kalça için 5 hareket


Antrenmanın yapıldığı alan rahat hareket edebilmek açısından geniş olmalıdır. Yaralanmaları önlemek için ise sehpa vb. eşyaları kendinizden uzağa koymalısınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler