EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Yılın son Güneş tutulması burçları nasıl etkiliyor?

Aralık ayının son haftasına Ay Akrep burcunda başladık, Ay hafta boyunca Yay, Oğlak burçlarını ziyaret ediyor ve Kova burcundan geçerken haftayı bitiriyoruz. Salı günü itibariyle Ay faz olarak kapanmaya başladığı için yeni başlangıçları mümkünse Cuma, Cumartesi günü değerlendirmek daha kuvvetli temellenmiş işler yaratmamıza yardımcı olabilir. Perşembe günü Oğlak burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor, kadersel başlangıçlara vesile olacak olan bu tutulma özellikle kariyer ve sorumluluk alanlarımızda yeni sayfalar açabilir. Astrolog Serap Baytok yıldız hareketlerini değerlendirdi.

profil
BT Ekip
25.11.2019
Yılın son Güneş tutulması burçları nasıl etkiliyor?

Hayattaki hedefleriniz ve sorumluluklarınız ile ilgili yeni bir dönemin arifesindesiniz, Perşembe günü gerçekleşecek tutulma ile birlikte, aileniz ile ilgili önemli kararlar verebilir, iş hayatınızı şekillendirecek haberler alabilirsiniz. Daha fazla görünür ve bilinir olabileceğiniz bir döneme doğru ilerliyorsunuz. Hafta sonu sosyal etkinliklerde ve arkadaş çevrelerinde bolca vakit geçireceğiniz, eğlenceli zamanlar olacak.


Yeni bir seyahate çıkmak istiyorsunuz, bu hafta uzak bir yerlere gitme konusunda karşınıza fırsatlar çıkacak. Perşembe günü yaşanan tutulma eğitim hayatınızda yeni bir döneme işaret ederken, herhangi bir konuda bir bilene danışmanızı sağlayabilir. Evli iseniz eşinizin akrabaları bu hafta daha fazla gündeminizi işgal edebilir.


Yoğun bir hafta sizi bekliyor, ekonomik anlamda bazı krizleri başınızdan savmanızı sağlayacak bir tutulma yaşayacaksınız Perşembe günü... Değişim ve dönüşüm çanları en çok sizin için çalarken, bu hafta ortak hesaplarınızla ya da eşinizin kazancı ile ilgili uzun süredir beklediğiniz bir haberi alabilirsiniz. Harcamalarınızı yönetmek, gereksiz masraflardan uzak durmak isteyebilirsiniz.


İlişki başlangıçlarını tetikleyen bir tutulma yaşayacaksınız. Perşembe günü atılan enerjetik tohumlar ileride size ciddi bir ilişki olarak geri dönebilir. Gökyüzü, eşinizin ya da partnerinizin hayatında yeni bir dönem başladığına işaret ediyor. Ortaklaşa işler yapmak, ikili ilişkilerde bir paydada buluşmak konusunda yeni başlangıçlar yaşayacaksınız.


İş hayatınız ile ilgili yeni bir dönem başlatan bir tutulma yaşayacaksınız. Yeni işe başlamanıza vesile olan ya da yeni işler almanıza sebep olan gelişmeler yaşayabilirsiniz. Günlük rutinlerinize bir yenilik ekleyecek, sağlığınıza iyi gelecek bir prosedürü düzenli uygulamaya başlayacaksınız.


Başaklar için eğlenceli bir dönemin temeli Perşembe günü gerçekleşecek tutulmada atılacak. Daha fazla görünür olmak, kendinizi merkeze koymak ve daha cesaretli olmak her zamankinden kolay olacak. Çocuklarınızın hayatlarını ilgilendiren kararlar almak isteyeceksiniz. Çocuk bekleyen ve isteyen Başaklar için önümüzdeki zamanlarda güzel haberler almayı destekleyebilecek bir tutulma gerçekleşecek.


Haftaya ekonomik gündemlerle kafanız karışık şekilde başladınız. Perşembe günü gerçekleşen tutulma sizi ev, aile ve yaşam alanınız ile ilgili bir alanda etki altına alıyor. Aileniz ile ilgili önemli kararlar almak, yaşam alanınızda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Duygusal yüklerinizden kurtulmak adına önemli adımlar atıyorsunuz.


Haftaya duygusal başlamış olsanız da sonrasında daha rasyonel ilerleyebilirsiniz. Tutulma enerjisi, iletişim, kardeşler ve seyahatler ile ilgili bir alanınızda yaşanacak. Kısa seyahatlere çıkmanız gerekebilir, yazılı-sözlü iletişimde zorlandığınız noktalarla karşılaşabilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili haberler alabilirsiniz.


Bu hafta ekonomi hanenizde yaşanan tutulma uzun vadede gelir kapılarınızı açacak bir temel oluşturacak. Değer sistemlerinizi ve kendinize verdiğiniz değeri yeniden yapılandıracak olan bu tutulma ile hayatınıza ileride sizi destekleyecek yeni ekonomik araçlar sokabilirsiniz. Harcamalara ve gelir-gider dengesine kafa yorduğunuz bir hafta olabilir fakat endişe etmeyin, tutulmanın iyi etkileri zamanla ortaya çıkacak.


Hayat yolu ve hedefleriniz konusunda kadersel destekler alacaksınız, tutulma burcunuzda gerçekleşiyor. İşiniz ve sorumluluklarınız ile ilgili konular gündeminizde daha fazla yer kaplayacaktır. Beklediğiniz ve sabrettiğiniz bir konuda cevaplar alabilir, takdir görebilir, terfi alabilirsiniz. Perşembe günü gerçekleşen tutulma biraz yorgun ve bitkin hissetmenize sebep olabilse de uzun vadede güzel etkileri yaşanmaya başlayacak.


Bilinçaltı süreçlerinizin ve kontrolünüz dışında gelişen olayların kabule geçişini daha kolay kılacak bir dönem başlayacak. Bu tutulma ile kontrolü elinizde tutmaya çalışırken hayatın akışını kaçırdığınızı fark edebilir, olayları akışına bırakmaya niyetlenebilirsiniz. Sağlığınıza biraz dikkat etmek isteyebilirsiniz, fiziksel olarak biraz hassas ve kırılgan olabilirsiniz. Arkanızdan dönen olaylar ve söylenen sözler varsa bu tutulma da ifşa olabilirler. Uzaklara gidip, yalnız kaldığınız bir tatil iyi gelecektir.


Arkadaş çevrelerinizi genişletecek, varsa vadesi dolmuş arkadaşlıklarınızı fark ettirecek bir tutulma yaşayacaksınız. İş ve kariyer konularınızda size destek verecek kalabalık gruplara girebilir, anahtar kişilerle tanışabilirsiniz. Sosyal medya ya da çevrimiçi profilleriniz üzerinden yoğun gündemler yaşayacağınız, arkadaşlıklarınızın önem kazandığı bir döneme ilerliyorsunuz.


Önceki ve Sonraki
Haberler