EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haziran ayında burçları neler bekliyor?

5 Haziran’da Yay burcunda Ay Tutulması ve 21 Haziran’da Yengeç burcunda Güneş Tutulması’nın gökyüzüne damga vuracağı bir aya giriş yapıyoruz. Venüs Retrosu ay sonuna doğru biterken 17 Haziran’da Merkür Retrosu başlıyor…Bu ay Güneş, İkizler burçları için parlıyor… 28 Haziran’da ise Mars yöneticisi olduğu Koç burcuna giriş yapacak…

profil
Dolunay Karaca
29.05.2020
Haziran ayında burçları neler bekliyor?

Sevgili Koçlar; iletişim yönünüz çok aktif, yazılı ve görsel işlerinizde tanıtım ve pazarlama, medya sektöründe olanlar için uygun ve değerlendirilmesi gereken bir ay. 5 Haziran Ay Tutulması, uzak akrabalar ve yurtdışı için ‘hayır’ derken, 21 Haziran’daki Güneş Tutulması; aşk hayatı için güzel... Kırılmış kalpleri onarma zamanı, barış var size... Ayrıca aile ve ev konularınız bu dönemde vurgu kazanacak. Ev almak, ev değiştirmek gibi konular ön planda olacak. İçe çekilme dönemi sizler için son buluyor bu ay itibariyle; Mars sizin burcunuzda hareket etmeye başlayacak ay sonunda yapmak istediğiniz işler hız kazanacak. Kendinize yeniden güven duyacak ve cesur olacaksınız.


Sevgili Boğalar maddi kaynaklarınızı ve sahip olduklarınızı arttıracağınız etkiler altındasınız. Bu ay özellikle birden fazla iş için uğraş vermek ve nereye yetişeceğinizi bilememek durumunda kalabilirsiniz. Ay tutulmasında kredi çekmek, borç almak, vermek gibi durumlar, nafaka gibi ödemeler canınızı sıkabilir. 21 Haziran’daki Güneş Tutulması’nda ise sürpriz bir seyahat sizi bekliyor. Venüs retro hareketini bitirecek bu ay! Bu da size keyif verecek. Özellikle maddi kaynaklar artışa geçiyor. Merkür retrosunda ise iletişimsel problemler yine devrede olacak. Özellikle yakın akrabalar, komşular ve kardeşlerle ticaret yapılmamalı. Aşk adına iyi giden konular, bir anda gerilime girebilir. Partneriniz gereksiz çıkışlar yapabilir. Geçici bir süreç. Her şey düzelecek. 


Sevgili İkizler geçen aya oranla çok daha iyi bir ay sizler için. İyicil enerjiler içine giriyorsunuz. Bu ay Güneş sizler için parlıyor. 5 Haziran’da Ay Tutulması karşıt burcunuzda, aşk ve ilişkiler adına hafif gerginlikler normal. 21 Haziran Güneş Tutulması ise para getiriyor sizlere… Küslükler ise bitiyor! Yönetici gezegeniniz Merkür, bu ay 17 Haziran’da retro hareketine başlayacak; geçmişte aklınızda olan, bazı engellere maruz kalan, yarım kalmış işler için fırsatlar çıkabilir karşınıza. Zaten bilindiği üzere Merkür retrolarda yeni bir işe başlanmaz; bunun yerine elimizdeki işlere yoğunlaşmak, yarım kalan işleri tamamlamak ve kontroller yapmak adına kullanılır. Bunu fırsata çevirmek tamamen sizin elinizde.


Sevgili Yengeçler kabuğunuza çekilmek, yalnız kalmak istiyorsunuz. 5 Haziran’da Ay tutulması Yay burcunda, sizi iş ortamınızla sınıyor olacak. Birtakım bitişler ve çalışma arkadaşlarınızla aranızda soğuk rüzgarlar esebilir. 21 Haziran’daki Güneş Tutulması ise sizin burcunuzda, yepyeni bir başlangıç için nefesinizi tutun. Aldığınız karar dönüm noktası olabilir. Yepyeni bir döngü başlıyor; artık tutulmalar İkizler-Yay aksına geçiş yapacaklar… Ve bu tutulma sizler için köprüden önce son çıkış olabilir. Artık yapılması gerekenler için elinizi taşın altına koymalı, harekete geçmelisiniz. Söylenmesi gereken sözler, yapılması planlanan konular yürürlüğe girmeli. Kimsenin sizi kurtarmasını beklemeyin, aynaya bakın; siz kendinizin kahramanısınız unutmayın.


Sevgili Aslanlar, sosyal olarak çok aktif bir ay sizler için. Yeni çevrelere gireceğiniz, yeni insanlar tanıyacağınız bir dönem. Ay başında bir Ay Tutulması yaşanacak ve sizleri bu yeni tanıştığınız kişilerden biriyle aşk yolculuğuna çıkarabilir, fakat umulmadık şeyler de yaşayabilirsiniz. Dikkatli olmalısınız. Güneş Tutulması’nda ise yeni bir proje için planınız var. Eskileri bitiriyorsunuz. Yepyeni alışkanlıklar, yepyeni beslenme rutinleri, kötü alışkanlıkların bırakılması gibi durumlar söz konusu. Bu ay artık kimseyi kafaya takmıyorsunuz. Sizinle gelenler gelir, gelmeyenler geride kalır düşüncesindesiniz. Affetmek ise bu ayın mottosu olacak sizin için; affedip, bağışlayıp bunun ferahlığını hissedeceksiniz. 


Sevgili Başaklar; sizler için iş konularında bir değişiklik olabilir. Bir terfi veya şehir değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda ev yaşantınız da değişime uğrayabilir. Özellikle Ay Tutulması’nın yaşanacağı 5 Haziran civarı yer değişikliği için uygun olabilir. 21 Haziran’da Güneş Tutulması’nda ise yeni çevre, yeni hayaller, yeni hedefler belirlemeniz sizi aşkta da şanslı kılacak. Venüs retrosunun bitmesi fakat Merkür retrosunun başlaması, bu ay için sizi etkileyecek en önemli faktör olacaktır. İletişim olarak biraz sıkıntılar, geçmiş konular, akıl karışıklıkları, duygusal gel- gitler yaşanabilir. Bunlar geçici şeyler olacak, Merkür retrosunda daha çok geçmiş konular yeniden önünüze çıkabilir, sırlar keşfedilebilir. Aşk için şans yakın. 


Sevgili Teraziler; bu ay hukuksal bir konuda adım atabilir, eğitim ve felsefe konularına ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin sürekli iş düşünüyor olması, sizi biraz yorabilir. 5 Haziran’da Ay Tutulması’nda kısa seyahatler, yakın yerler ilginizi çekecek; Güneş Tutulması’nda ise iş ve kariyer adına çok güzel bir haber alacaksınız. Enerjiniz yükseliyor. Venüs retrosunun bitmesi aşk adına güzel etkiler verecek bu ay; sorunlar yavaş yavaş bitiyor. Fakat Merkür retrosu devrede olacağından konuşmadan önce düşünmek, sözlerimizi tartmak yararlı olacaktır. Bu ay genel anlamda hava etkileşimi yüksek bu da sizi destekleyen bir gökyüzü görüntüsü çiziyor.


Sevgili Akrepler, ay boyunca içsel dünyanız genişleyecek, daha çok meditasyon, dua ve okült konular ilginizi çekmeye başlayacak. İnançlarınız sayesinde mücadele ettiğiniz konularda başarı sağlayacaksınız. Ay Tutulması’nda kredi çekmek veya borç almak, borç vermek konularını abartmayın. Miras konularında canınız sıkılabilir, ertelenen bazı konular yeniden masaya yatırılabilir. Güneş Tutulması’nda ise yeni bir hayat felsefesi sizi bekliyor. Yengeç burcundaki bu tutulma sizi duygusal ve fiziksel olarak yenileyecek. Bakış açınızı değiştireceksiniz. Bardağın dolu tarafına bakmayı öğreneceksiniz. Aşk ve sevgi adına bir taraftan Venüs retro bitiyor, diğer taraftan Merkür retrosu devrede, eski aşklar gündeme gelebilir.


Sevgili Yaylar sizin burcunuzda gerçekleşen Ay Tutulması ile başlıyoruz Haziran’a! Kendinizi keşfe çıktığınız, neyi gerçekten isteyip istemediğinize karar verdiğiniz bir ay olacak bu... Ay tutulmaları genel anlamda bitişler, sonlar ve stresler içerebilir. Dibe çöküp, daha sonra yükseğe zıplamak için içinizdeki enerji açığa çıkabilir. 21 Haziran’daki Güneş Tutulması’nda ise o çok istediğiniz ev için kredi çekmek isteyeceksiniz. Ortaklık teklifi de gelebilir. Venüs retrosu ay sonunda bitiyor, Merkür ise 17 Haziran’da retro harekete başlayacak. Gökyüzü durulmuyor, hem iyi hem zorlayıcı bir ay sizler için. Konuşmalarda spontane olmamak daha yararlı.


Sevgili Oğlaklar sabrınız ve disiplininiz sayesinde en zorlu koşullarda bile mücadele yeteneğiniz alkış topluyor. Ay Tutulması ile başladığımız Haziran ayı kafanıza taktığınız, içinize attığınız şeyleri paylaşmanız konusunda sizi destekliyor. Artık Ay düğümleri Yengeç- Oğlak aksından çıkarak İkizler-Yay aksına geçti; bu durumda son kez bu ay teste tabi tutulacaksınız. 21 Haziran’da Güneş Tutulması’nda ise bomba haber; evlilik kararı alabilirsiniz. Ya da aldığınız kararın doğruluğuna şahit olabilirsiniz. Merkür retrosu 17 Haziran’da Yengeç burcunda başlayacak; sevdiğiniz kişiye karşı açık ve net olun; kafa karışıklığı size yakışmıyor.


Sevgili Kovalar pek çok zorluğa rağmen, yıldızlar sizi destekliyor olacak bu ay. Kendinize inanmaya devam edin. Ay Tutulması’nda fikirleriniz için savaşmalı, haklı olduğunuz konularda insanları ikna etmeli, gerekirse onlardan ayrılma kararı almalısınız. Yay burcundaki Ay Tutulması 5 Haziran’da meydana gelecek; gerginlik ve stres ön planda olacak. Güneş Tutulması ise ayın 21’inde Yengeç burcunda; sağlık açısından olumlu ve güzel haberler getiriyor. Yeni bir beslenme alışkanlığı edinebilirsiniz. Günlük rutinleriniz için dengeli ve sabırlı çalışmalar içerisine girebilirsiniz. Yenilenmek ve tazelenmek için uygun bir ay. Merkür retrosu ile geçmişteki bir iş arkadaşınızla karşılaşmanız ve yeniden iş konuşmanız birlikte ortaklığa neden olabilir. 


Sevgili Balıklar, aile ve ev konularında mutlu, huzurlusunuz. Kendimizi evimize adadığımız bir, iki ay sizler için verimli geçti. Dekor, tadilat, hobisel konular en çok ilgilendiğiniz şeyler olacak. Ay Tutulması ile 5 Haziran civarı evden çalışmak fikri kafanıza yatacak. 21 Haziran’daki Güneş Tutulması ise yeni bir çocuk haberi getirebilir sizlere… Bu ay Venüs retrosu bitiyor; bu dönemden sonra aşk ve sevgi konularında uyumsuzluklar bitecek; daha anlayışlı ve sevgi dolu olacak partneriniz. Merkür retrosu ise devreye giriyor 17 Haziran’da; bu da sizlere bir nebze daha kararsızlık ve belirsizlik hissi verebilir. Elinizdeki işlere odaklanmalı; teknolojik aletleri almak için acele etmemelisiniz.
 


Önceki ve Sonraki
Haberler