EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (9-15 Kasım)

Bu hafta önemli olanın mental olarak daha pozitif düşüncelere çekilmek olduğunu söyleyen Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, 9- 15 Kasım haftası için burçları bekleyen gelişmeleri yorumladı. Hafta boyunca dikkat etmeniz gerekenler neler? Aşk, ekonomi, aile ve sağlık gibi konularda burcunuz bu hafta ne diyor? İşte, 9 Kasım haftasına ait burç yorumları...

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
08.11.2020
Haftalık burç yorumları (9-15 Kasım)

Haftanın son günü sonbahar sabiti olan Akrep burcunun 23 derecelerinde Yeni Ay deneyimleyeceğiz. 11 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçiyor olacak. Düşünce kalıplarınızı kırarak yenilerine yol açmak isteyebilirsiniz. Ben demek yerine biz demeye başlayabiliriz. Kuşkucu ve şüpheci yaklaşımların yıpratıcı özellikleriyle yüzleşebiliriz. Hayatın sürekli olumsuz taraflarını görmek yerine, hayatınıza güzellik ve uyumu getirecek olan şeylerin listesini oluşturmak fayda sağlayabilir. Sanata çekilmek, sanatsal faaliyetlere katılmak etkili olabilir. Kötü enerjiyi üzerinizden atmak zihinsel anlamda da güven duygusunu doğurabilir.

15 Kasım’da Mars, Koç burcunun 15 derecelerinde direkt hareketine geçiyor olacak. İdeallerimiz ve inançlarımız doğrultusunda harekete geçebiliriz. Daha adil ve adaletli bir dünya için mücadele içerisine girebiliriz.

Bu hafta liderlik vasıflarınız ön planda olabilir. Daha neşeli başlayabiliriz haftaya. İçimizi ısıtan haberler alabiliriz. Doğayla iç içe olmak isteyebiliriz. Evcil hayvanlarımızın bakımlarını ele alabilir, geciken muayene ve aşılarını tamamlatabiliriz. Evimizde ya da çevremizde bulunan bitkilerin bakımını üstlenmek isteyebiliriz. Tüm bunları ele almak iyi gelebilir ve motivasyonumuzu arttırabilir.

Bu hafta sevgimizi vererek yaptığımız her işin bir gün filizleneceğinin bilincine varacağız. Küllerimizden doğmak isteyecek ve yaklaşan soğuk kış aylarını tüm tedbirlerimizi alarak göğüsleyebileceğiz.

İkili ilişkilerinizde dengede kalmak fayda sağlayabilir. Kimilerimiz tutkularının mücadelesini verirken kimilerimiz de hayatından çok fazla ödün verdiğinden dem vurabilir. Oysa sevmenin dili her şeye rağmendir. Sevgilerin en gerçeği budur. Tüm kusurlarına rağmen kabul ediyor ve seviyorsak doyuma ulaştık demektir. Kılık kıyafet yerine en çıplak haliyle yaşanan sevgiler kazanıyor bu hafta. Birilerini değiştirmeye çalışmak ya da “nasıl olsa değiştiririm ben onu” düşüncesi olan kişiler ve ilişkilerde tartışmalar söz konusu olabilir. Birlikte bir düzene oturtulan ilişkilerse küllerinden doğuyor olabilir.


Bu hafta kısa soluklu, size iyi gelebilecek zihinsel anlamda pozitif düşüncelere odaklanabileceğiniz ve tüm karanlık düşüncelerden uzaklaşabileceğiniz bir seyahat gündeminizde olabilir. Artık hayatınızda bir değişim süreci başlıyor ve çevrenizdeki fırsatların farkına varmanız çok önemli. Zorluklarla ve mücadelelerle geçen bir süreci arkanızda bırakmak üzeresiniz. İleriye doğru kendi iradenizle atılabilecek büyük adımlar size huzur getirebilir. Yeni fırsatları değerlendirirken korkularınızın olmaması, kendinize tam anlamıyla güvenmeniz gerekebilir. Haftanın ilk gününde ikili ilişkileri vurguluyor gökyüzü. Dengede kalmak ve her iki tarafın da ilişkide neler beklediğini sorgulamak çözüme kavuşturabilir. Merkür Akrep burcunda, kalıplaşmış düşüncelerinizden uzaklaşmak faydalı olabilir. Kendinizle çatışmak yerine bu hafta akışta kalmayı deneyimleyebilirsiniz. Değer verdiğiniz eşiniz ve ortağınızla ilgili ilişkilerinizdeki sevgi terazinizde şaşmalar söz konusu olabilir ve sınanabilirsiniz.


Bu hafta keyfi ve zamansız ayrılıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.Bu durum can sıkıntısı yaratabilir. Bu ayrılık gerek duygusal dünyanızda gerekse arkadaşlık ilişkilerinizde meydana gelebilir. Ancak bu tarz durumlar söz konusu olduğunda dengede kalmak sizin için önemli olabilir. İkili ilişkilerinizde kusurları göz ardı etmek, yeniden bir araya gelmek gibi olumlu yönde değişimlerin ortaya çıkabileceği bir hafta geçirmenize vesile olabilir. Düşüncelerinizde, hayallerinizde ve hayata bakış açınızda tam anlamıyla yenilenmelerin ortaya çıkabileceği eski fikirlerin gidip yeni fikirlerin gelebileceği bir hafta geçirebilirsiniz. Bu değişime kendinizi hazırlamanız faydalı olabilir. Merkür Akrep burcunda, ortağınız ya da eşinizle aranızdaki ilişkiyi sorgulatabilir. Çalışma ortamınızda ekip arkadaşlarınızla yersiz çatışmalar söz konusu olabilir. Hizmetlilerimizle aramızda güven problemleri yaşanabilir. Evcil hayvanlarınızın sağlık kontrolleri ile ilgilenmek durumunda kalınabilir. İş yerinizde yurt dışı bağlantılı yapılacak olan sözleşmelerde pürüzler yaşanabilir konuyla ilgili inancınızı yitirebilirsiniz.


Bu hafta kendinizi çok zor bir durum içerisinde bulabilirsiniz sevgili ikizler. Günlük yaşamınızda sizi zora sokabilecek olaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Müdahale etmeden beklemek faydalı olabilir. Düşüncelerinizi sakin, rahat bir şekilde ifade etmek, iyi niyetli ve anlayışlı yaklaşımlar sergilemeniz bu zorlukların üstesinden gelmenize kolaylık sağlayabilir. Bir ilişki, bir karar veya size yararı olmayan bazı fikirleri terk etmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte fazla aceleci olmamak faydalı olabilir. Aşk ilişkinizde sevgi terazinizde şaşmalar söz konusu olabilir ve sınanabilirsiniz. Bereket kapılarınız bu hafta itibariyle aralanabilir.


Bu hafta verdiğiniz emeklerinizin karşılığını sabırlı bir davranış sergileyerek alabilirsiniz. Hayatınızda gelişmelerin yavaş bir şekilde gerçekleşmesi ve yoğun çalışma süreçlerinin açığa çıkması gibi durumlar söz konusu olabilir. Geleceğe dair kaygılarınızı bir kenara bırakarak küllerinizden yeniden doğmalısınız. Kendinizi geliştirmeye, olumlu ve yapıcı düşüncelere sahip olmaya odaklanacak olursanız, başarılı olacağınız bir hafta geçirebilirsiniz. Sabırlı kalarak gelişmeyi engelleyen kaygı ve korkulardan kurtulmanızda yarar olabilir. Merkür Akrep burcunda. Aşk ilişkilerinizde şüpheci yaklaşımlara dikkat!


Bu hafta liderlik vasıflarınız ön planda olabilir. Yaşamınızın bütün alanlarında ivmesi artan enerjiler ortaya çıkabilir. Yaşamdan daha fazla keyif alacağınız ve memnuniyetinizin çok fazla olacağı bir hafta geçirmeniz söz konusu olabilir. İsteklerinize ve hedeflerinize ulaşmanız için maddi konularda rahatlamaların açığa çıkması söz konusu olabilir. Aklınızdaki kişi ile duygusal olarak yoğun bir biçimde yaşanacak bir ilişki, manevi dünyanızda çok fazla keyifli olmanıza sebebiyet verebilir. Merkür Akrep burcunda. Aile içindeki kök sorunları temelinden yok etmek üzerine konuşmalar gerçekleştirebiliriz.


Bu hafta duygusal hayatınızda ilk adımı atmanın sorumluluğunu sizin almanız gerekebilir. Mantığınızla hareket etmekten ziyade sevginizle hareket etmek kazandırabilir. Hayatınızda değişiklikler yaparken hızlı davranmanız gerekebilir. İşleri zamana bırakmak aksiliklerle karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir. Soğukkanlı ve tedbirli hareket edeceğimiz bir hafta. Kariyer ya da kendinizle ilgili kararları sezgilerinizle almanız gerekebilir. Güçlü bir yenilenme duygusu hissedebilirsiniz. Merkür Akrep burcunda. Yazılı sözleşme ve anlaşmalarda daha detaycı bir tutum içerisine girebiliriz.


Maddi dünyanızda size yardımcı olabilecek ya da yol gösterebilecek insanlara karşı kendinizi açmanız gerekebilir. Çünkü bu dönem çevrenizdeki insanlar tarafından desteklenmeye ihtiyacınız olabilir. Maddi dünyanıza yönelik kararlar almadan önce, anlayışlı yaklaşımlarla problemleri çözme üzerine hareket edebilirsiniz. Değişimlere açık olmak verimli sonuçlar elde ettirebilir. İkili ilişkilerinizde; partnerinizi ya da iletişimde olduğunuz kişileri değiştirme çabasına girmeden, olduğu gibi kabul etmek rahatlatıcı olabilir. Merkür Akrep burcunda. Gelir gider dengenizi korumak, kişisel değerlerinizi korumakla eş değer olabilir.


Bu hafta hayatınızın artıları ve eksileri üzerine çok fazla düşünebilirsiniz. Alınması gereken kararların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Korkularınızı ve umutlarınızı kadere bağlamış bir durumda olabilirsiniz. İsteklerinize adım adım ulaşabilmek için harekete geçmeniz gerekebilir. Size mutluluk getirebilecek gelişmeler, içinizi ısıtabilecek haberler ve daha pozitif duygular yaşamanız söz konusu olabilir. Merkür sizin burcunuzda. Motive olamamakla ilgili kök sorunlarınız üzerine eğilim gösterebilirsiniz.


Bu hafta hayatınızın artıları ve eksileri üzerine çok fazla düşünebilirsiniz. Alınması gereken kararların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Korkularınızı ve umutlarınızı kadere bağlamış bir durumda olabilirsiniz. İsteklerinize adım adım ulaşabilmek için harekete geçmeniz gerekebilir. Size mutluluk getirebilecek gelişmeler, içinizi ısıtabilecek haberler ve daha pozitif duygular yaşamanız söz konusu olabilir. Merkür sizin burcunuzda. Motive olamamakla ilgili kök sorunlarınız üzerine eğilim gösterebilirsiniz.


Bu hafta sahip olduklarınızı korumak için çok fazla savaşabilirsiniz. Mücadeleli geçecek bir hafta geçirmeniz söz konusu olabilir. İş hayatınızda bıkmadan ve sürekli çaba harcamak durumunda kalabilirsiniz. Rekabet etmek; engeller ve sorunlar karşısında yılmadan çaba harcamak her ne kadar yorucu olsa da başarı elde etmeniz söz konusu olabilir. Sevginizi vererek yaptığınız her iş filiz verebilir. Merkür Akrep burcunda. Arkadaşlık ilişkileri ve sosyal çevrenizde şüpheci yaklaşımlarınız olabilir. Kontrol altına almak faydalı...


Bu hafta sahip olduklarınızı korumak için çok fazla savaşabilirsiniz. Mücadeleli geçecek bir hafta geçirmeniz söz konusu olabilir. İş hayatınızda bıkmadan ve sürekli çaba harcamak durumunda kalabilirsiniz. Rekabet etmek; engeller ve sorunlar karşısında yılmadan çaba harcamak her ne kadar yorucu olsa da başarı elde etmeniz söz konusu olabilir. Sevginizi vererek yaptığınız her iş filiz verebilir. Merkür Akrep burcunda. Arkadaşlık ilişkileri ve sosyal çevrenizde şüpheci yaklaşımlarınız olabilir. Kontrol altına almak fayda getirebilir.


Bu hafta duygusal açıdan isteklerinizin, hayalini kurmuş olduğunuz mutluluklarınızın ortaya çıkması söz konusu olabilir. Rahat bir hafta geçirebilirsiniz. Eğer bir beraberliğiniz varsa ciddi bir konuşma, ciddi bir teklif alabilirsiniz. Eğer duygusal hayatınızda birisini bekliyorsanız bu hafta müjdeli bir haber alabilirsiniz. Kendinizi huzurlu ve mutlu hissedebilirsiniz. Hayatın sürekli olumsuz yönlerini değil de olumlu yönlerini keşfedebileceğiniz bir hafta geçirebilirsiniz. Merkür Akrep burcunda. Kendinizi bir anda daha derinde ve detayda hayatın anlamını sorgularken bulabilirsiniz.

Bonus: Kasım ayında burçları neler bekliyor?


Önceki ve Sonraki
Haberler