İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (6-13 Mayıs)

Ay İkizler burcunda başlıyoruz yeni haftaya; Salı günü Merkür burç değiştirerek Boğa burcuna geçiş yapıyor. İletişimde sabit fikirlere takılabiliriz. Hafta sonu Ay Aslan burcunda dolaşacak…İhtişamlı ve cesur davranışlar sergileyeceğiz.

profil
Dolunay Karaca
06.05.2019
Haftalık burç yorumları (6-13 Mayıs)

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar; Pazartesi ve Salı günleri Ay İkizler burcundayken kardeşlerinizle veya yakın çevrenizle olan diyaloglarınızda tartışmacı bir rol oynayacaksınız. Bu tavır karşınızdaki kişiyi incitebilir. Sözlerinize dikkat etmeli ve olayları büyütmemelisiniz. Hafta ortasında eviniz ve ailevi konularınız vurgu kazanacak. Bu aralar kendinizi bahar yorgunu olarak adlandırabilirsiniz. Evden çıkacak gücü kendinizde zor buluyorsunuz. Ailenizle organizasyonlar yapmak için yakın yerleri tercih edebilirsiniz. Hafta sonu Ay Aslan burcunda; sizler için eğlence ve çocuklaşma günleri; stres atacağınız bol kahkahalı bir hafta sonu sizleri bekliyor. Aşk konularında sevdiğiniz kişi alınganlık yapıyor ve kendinizi sürekli anlatmaktan yoruldunuz.


Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar; yönetici gezegeniniz Venüs’ün Koç burcunda olmasıyla aceleci kararlar almaya yatkınsınız. Ani davranışlar, hızlı hareketler söz konusu. Özellikle para harcama konularında bu hafta ihtiyacınız olmayan şeyleri almaya yatkınsınız. Biraz düşünüp, gerçekten satın almaya değer mi sözünü kendinize yinelemelisiniz. Hafta ortasında Yengeç burcuna geçecek olan Ay, hafta sonunda Aslan burcunda olacak. Merkür ise bu hafta sizin burcunuza geçerek sabır, inatçılık, düşündüklerinizi başkalarına empoze etme konularında sizi tetikleyecek. Söz verip de tutmadığınız olmuyor sizin; bu huyunuzu en yüksek seviyede göstereceksiniz. Aşk konusunda eskiye takılı, geçmişi hatırlayan birileri kapınızı çalabilir.


Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar; Ay sizin burcunuzda başlıyoruz haftaya; kıpır kıpır içiniz, kendinize olan güveniniz tam; fakat her telden çalıyorsunuz. Kararsızlık yaşadığınız konularda insanlardan tavsiye alıp, yine kendi bildiğinizi okuyorsunuz. Bu hafta Yönetici gezegeniniz Merkür Boğa burcuna geçiş yapıyor; biraz durmaya, yavaşlamaya, sabitlenmeye ihtiyacınız olacak. Hafta sonunda Ay Aslan burcuna geçiş yapıyor; parasal konular, kısa seyahatler, iletişim, ticaret konularınız hız kazanacak. Aşkta ise eski sorunlar devam edebilir, Jüpiter retro olduğu için sakin kalınmalı, eskiyi geride bırakmaya özen gösterilmeli. İki kişi arasında kalan İkizler için ilk tanıştıkları insan daha mantıklı görünüyor.


Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar;  aile içerisinde otorite olan kişilerle bir arada ve verimli bir hafta sonundan sonra arayamadığınız, atladığınız kişileri aramak, iletişiminizi arttırmak, yeni projeler ve işler için koşturmak bu haftanın modu olacak sizler için. Hevesle ve coşkuyla yeni organizasyonlar peşinde koşabilir, spora başlayabilir, beslenmenize ve kişisel görünümünüze dikkat edebilirsiniz. Merkür’ün Boğa burcuna geçmesi ile göz önünde olan konular yeniden gündeme gelirken, arkadaşlık haneniz canlanıyor; sevdiğiniz kişi ile aranızda iletişim artıyor, bunun yanı sıra aile içi konularda ve iş hayatında yanlış anlaşılmalara maruz kalabilirsiniz. Her konuda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmaya çalışın, konuşmalarınızda dikkatli olun.


Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, akraba ziyaretleri, seyahatler ve eğitim için katıldığınız kurslar sizleri fazlasıyla oyalıyor ve motive ediyor bu hafta; hayata bakış açınız yavaş yavaş değişirken, edindiğiniz bilgilerle yepyeni yollar keşfediyorsunuz. Bu hafta ateş burçları için daha fazla motivasyon ve hareket gerektirecek işler önünüze çıkacak. Bu pozitif anlamda sizleri daha hevesli ve canlı yapacak. Yalnız Cuma günü sizler bir kez daha geçmiş hesaplarla sınanacaksınız. Yaşamış olduğunuz konular her ne ise bir kez daha gözden geçirmek, bazı noktaların altını çizmek ve hataları düzeltmek anlamında derlemeler yapacaksınız. Yanlış anlaşılmalara ise açık bir dönem maalesef. Merkür Boğa burcundayken sizin burcunuza kare açı yapacak.


Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar; ödemelerle ilgili kafanıza taktığınız konular, bir arkadaşınızın veya yakınınızın tavsiyesi ile daha kolay bir yapıya bürünüyor. Sadece kendi bildiğinizi okumamak, başkalarının fikirlerine önem vermek sizin her zaman artınız oluyor. Ortaklaşa konularda daha iyi olacağınız bir süreçtesiniz. Merkür yönetici gezegeniniz Boğa burcuna geçiş yapıyor bu hafta; sabit fikirlilik, olayları, konuları başkalarına empoze etme, inatçılık gibi davranışlarınız olabilir. Olumlu anlamda ise başlattığınız işi bitirebilme, pes etmeme, daha fazla odaklanma, konudan konuya atlamama, belli bir hedefe konsantre olma gibi durumlar içerisine girebilirsiniz; bu konuları en çok hissedebileceğiniz yaşam alanı ise eğitim, seyahat, din, felsefe, yurt dışı faaliyetler, uzak akrabalarla ilgili konular, yeni bir öğrenim süreci olacaktır.


Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar; aile içi ilişkilerinizde uyumlu ve sevecen bir yapıya bürüneceksiniz. Evinizi güzelleştirmek isteyebilir, bu konuda çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Ay’ın aldığı açılarda sizi destekleyecek;  aile konularına gereken önemi vermeniz ve onlarla ilgilenmeniz konusunda teşvik edici rol oynayacak, yeni başlangıçlara vesile olacak. Sürekli iş düşünmek durumunda kalan ve evleri için gerekli vakti harcayamayan Teraziler için aileleriyle ilgilenmek, onlarla zaman geçirmek iyi gelecektir. Satürn ve Jüpiter’in geri hareketi size biraz depresif hissettirmiş olabilir, arkanızda dönen işlerin açığa çıkacağı ve şaşıracağınız haberlerle dolu bir hafta sizi bekliyor olabilir. Belki de biraz kendi kendinize kalmalı ve evinizde ailenizle bolca vakit geçirmelisiniz.


Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar; ciddi ve sorumluluk sahibisiniz, işlerinizde ve yürüttüğünüz organizasyonlarda birtakım sıkıntılar yaşandığında buna tahammül edemiyorsunuz; özellikle bu hafta bu hatalar daha çok göze çarpabilir; didindiniz, çalıştınız fakat birlikte iş yaptığınız arkadaşlarınız veya takımınızdaki kişiler sizin verdiğiniz özveriyi göstermemiş olabilirler. Sağlık konularında da hassas bir süreçten geçiyorsunuz; kendinize ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.. Bu hafta daha önce başınızdan geçmiş olan bir rahatsızlık yeniden kapınızı çalabilir, kontrollerinizi yaptırınız. Ofis içi arkadaşlıklarda yeniden yapılanma ve düzenleme, eleme süreci sizler için. Aşkta ise her şey güzel gidiyor.


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, bu hafta Ay İkizler burcunda başlıyoruz; bu durumda sizler için aşk ve flörtler devrede; hem bu konularda hassas olacaksınız hem de çok fazla seçenek içerisinde kalacaksınız. Çocukları olanlar, onlarla ilgili aktivitelerle zaman harcayacak ve kendi hobi ve sporsal faaliyetlerine eğilecekler. Hafta sonunda ateş burcu olan sizler için yanlış anlaşılmalar baş gösteriyor, spontane konuşmalarınız ikilem yaratıyor ve ikili ilişkilerinizde karşı tarafla ilişkinizde sorunlar yaşamanıza neden oluyor. Merkür burç değiştirecek ve Boğa burcuna geçiş yapacak; günlük rutinlerinizde, her zaman yaptığınız işlerde, kiracılar ve kira durumları, yanınızda çalışanlar, sağlık, beslenme diyet konularında kararlılık göstereceksiniz. Yeni bir tanışma var sizlere.


Oğlak burçları, pazartesiden itibaren Ay İkizler burcunda hareket edecek; Oğlaklar için hareket berekettir sözünü hatırlatacak; hırslarınız ve istekleriniz var; bunlar için mücadele etme gücü bulamıyordunuz uzun süredir; artık daha bilinçli bir şekilde işlerinize konsantre olabileceksiniz. Tabii sizin hanenizde bulunan Plüton ve Satürn gezegenleri bazı zorlayıcı etkileri de yine içinizde barındırıyor olacak; daha sosyal olmak, kalabalıklara karışmak, kafanızı dağıtmak, doğada yürüyüşler yapmak sizleri rahatlatacaktır. Merkür bu hafta Boğa burcuna geçiş yapacak; çocuk yapma fikri iyice aklınıza girebilir bu dönemde. Ev ve aile konuları ile ilgilisiniz. Olumlu yönden ise küslükler bitebilir tabii sizlerin de adım atması gerekiyor.


Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, bu hafta kendinizi bitkin ve yorgun hissedebilirsiniz özellikle maddi konular, ödemeler ve iş anlaşmalarıyla ilgili bu durum. İletişim hızınız çok güçlü fakat arkanızdan dönen birtakım durumlar mevcut. Özellikle bırakmak istediklerinizi bırakabilir, arınmak istediğiniz konulardan arınabilirsiniz. Pasif agresif bir dönemdesiniz, içinize attığınız şeyler genellikle yakın çevrenizde olan ve sizin tam olarak duygularınızı anlatamadığınız durumlardan kaynaklanıyor. Daha önce konuşamadıklarınızı konuşmak için iyi bir neden olabilir. Kardeşler, komşular ve yakın akrabalarla ilgili eski konular yeniden masaya yatırılabilir. Merkür Boğa burcuna geçiş yapacak, ev alma fikri sizlerde sabitlenebilir. Taşınma durumları gündeme gelebilir. Hafta sonu ise aşk kapınızda olacak, Ay Aslan burcuna geçiş yapıyor.


Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar; Ay İkizler burcunda başlıyoruz yeni haftaya;maddi konularda hareketli bir döneme işaret ediyor; bu hafta sosyal çevrenizde aranılan bir kişi olacaksınız, arkadaşlıklara daha fazla önem vermeniz gerekecek, vakit ayıramadığınız sevdiklerinize ise özen göstermeniz gerekiyor. Şifacı özelliğiniz devreye girerken, insanlara yardım etmek onlarla kaynaşmak sizleri de rahatlıyor aslında. Başkalarına şifa olurken, kendi yaralarınızı da sarıyorsunuz. Daha önce başlatmış olduğunuz bir konuda yeniden düzenleme yapmanız, parasal durumunuzu kontrolden geçirmeniz gerekmekte. Hafta sonunda Ay Aslan burcunda olacak; spor, diyet, beslenme konuları önem kazanacak sizler için, yoğun ve tempolu bir hafta sonunuz var. Merkür’ün Boğa burcuna geçmesiyle ticaret ve kısa iş seyahatleri artabilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog