İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları ( 5-11 Ağustos )

Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Pazartesi günü Satürn ile sert görünümü var fakat Güneş’in olumlu açıları dengeyi bulmamızı sağlayacak. Hafta sonunda Ay hareketine Yay burcunda devam edecek… Bu Pazar günü Jüpiter de geri hareketini bitiriyor… Adalet kazanıyor!

profil
Dolunay Karaca
05.08.2019
Haftalık burç yorumları ( 5-11 Ağustos )

Sevgili Koçlar, kendinizle ilgili güçlü bir değişim isteğiniz var; bu kişisel görüntünüzden çok, ruh halinizle ilgili bir değişim, farklı bakış açısı kazanmak ve uygulamak yönünde. Bu hafta çocuk konuları ve hobileriniz ön planda. Sosyalleşme arzunuz yüksek. Bir arkadaşınızın davetine hayır diyemeyeceksiniz fakat  Satürn Ay karesi sayesinde bulunduğunuz ortamlarda gerginlikler olabilir. Sizler de fevri insanlar olarak kendinizi tartışmaların ortasında bulabilirsiniz. Bir yanınız ‘her şey çok iyi, güzel gidiyor’ derken, diğer yanınız karamsar ve mutsuz … Bunun nedeni çok fazla şeyle aynı anda ilgilenmek. Atak tavırlarınızla dikkat çekmeniz ve insanların düşmanlığını kolaylıkla üzerinize çekiyor olmanız. Hafta sonuna doğru işlerinizin yoluna koyulmasıyla birlikte rahatlama var.


Sevgili Boğalar, ailenizden birinin desteğini alacak ve işinizi daha rahat tamamlayacaksınız. Manevi olarak rahatsınız, bu da sizi güçlü kılıyor. Ev değiştirmek arzunuz ise gittikçe büyüyor. Geçmişte birtakım yanlış anlaşılmalar yüzünden ev ortamınız gerilmiş olabilir, bunu düzeltmek sizin elinizde, insanları yumuşak ve sakin yapınızla ikna edip her şeyi düzeltebilirsiniz. Hafta sonuna doğru çocuklarınız için harcamalar ve ödemeler kafanızda soru işaretleri bırakabilir,  hafta sonunun plan ve programını yapmak, aynı zamanda aşk konularına da vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Sevdiklerinizle keyifli sohbetler, yemekler tam size göre. Jüpiter’in düz hareketine dönüyor olması; iştahınızı açıyor, aman dikkat!


Sevgili İkizler, yakın çevre ilişkilerinizi gözden geçirme vakti geldi, iletişiminiz hâlâ tam değil belki yönetici gezegeniniz Merkür retrodan çıktı ama siz yine de eski ilişkilerinizi tekrar tamir edin. İlerleyen günlerde önünüze bir daha çıkmasınlar. Bu hafta konuşmalarınızda vurgulu bir ifadeniz var, sözleriniz bazen kırıcı olabiliyor özellikle en yakınınızdakileri farkında olmadan etkiniz altına alabiliyorsunuz. Konuşmalarınız çok güçlü ve herkes sizi dinliyor. Perşembe ve Cuma günleri gönül ilişkileriniz yoluna giriyor. Hafta sonunda ise kardeşinizin veya yakın bir dostunuzun sağlık problemi sizi endişelendirebilir, onu ziyaret etmek ve desteklemek isteyeceksiniz. Aile ve hastane ziyaretleri sizi bir hayli yoracak. Kendi içinize çekilmek isteyebilirsiniz.


Sevgili Yengeçler, az insan az konu, çok insan çok konu… Özellikle para konularında iki kere düşünmeniz gereken bir süreç. İnsanlarla para diyaloglarınız var, ödeme konularınız çok olacak bu hafta... Fedakârlık sınırlarını zorluyorsunuz ve sizler aslında bundan beslenen kişilersiniz; elinizin açık olduğu bir haftadasınız, herkese cömert davranacak ve belki küçük hediyeler alarak onları şaşırtacaksınız. İş konularınız öne çıkabilir, para haneniz çok açık, elinizin değdiği altın oluyor bu aralar… Aslan burcundaki stelyum (gezegen yoğunluğu) sizler için bu etkileri taşıyor hayatınıza! Hafta sonunda ayrıca kardeşlerinizden yana çok şanslı olduğunuz bir döneme giriyorsunuz, tatsızlıklar bitiyor, yanlış anlaşılmalar, kopukluklar bitiyor. Sizler için aile en temel konu… Bu nedenle kimse sizin ailenize zarar veremez.


Sevgili Aslanlar, gün içerisinde yoğun fakat azimlisiniz, girdiğiniz ortamlarda ışık gibi parlıyorsunuz. Sevdiğiniz insanın size bir jesti olacak ve sizi mutlu edecek. Ona daha fazla zaman ayırmalısınız. Problemleri çözmek için konuşmanız, samimi olmanız, isteklerinizi, sorunlarınızı anlatmanız gerekiyor. Erteleme yapmak aslında sadece zaman kaybettiriyor. Bunun haricinde kendinize olan güveniniz yüksek olduğu için birden fazla şeye enerjinizi verebiliyorsunuz, bu da sonrasında sizde tükenmişlik sendromuna yol açıyor. Enerjiyi dengede tutmak ve her şeye değil, tek bir konuya, olaya motive olmak daha iyi sonuç verecektir. Para ile ilgili konularda ise kafanızda soru işaretleri var, işinizden memnunsunuz fakat sizi maddi olarak tatmin etmiyor, farklı projeler ve destekler almak istiyorsunuz. Bunun için biraz daha beklemenizde fayda var.


Sevgili Başaklar, dua ve meditasyon çalışması açısından değerlendirebileceğiniz bir dönem sizler için. Bugün kendinize zaman ayırmalı ve yapacağınız işleri planlamalısınız. Yalnız kalmak zihninizi dinlendirirken, size yeni görüşler kazandıracaktır bunu unutmayın, sonuçta göreceksiniz ki daha rahatlamış ve dingin olmak hoşunuza gidecek, bazı şeyleri halledemeseniz de akışa bırakacak ve ‘olduğu kadar olsun’ diyebileceksiniz. İçinizde güçlü bir enerji var ama açığa çıkartamıyorsunuz. Haftaya başlarken Ay önce Terazi burcunda ilerleyişine devam ediyor, güzel açılar alıyor ve sizi destekliyor ama Satürn’den aldığı zorlu açı ile bir yandan da strese sokuyor, biraz kısıtlıyor. Onun haricinde istediklerinize ulaşabileceksiniz. Adalet kazanacak merak etmeyin.


Sevgili Teraziler, uzak akrabalardan haberler var size bu hafta, yakınınızda olmayan ama özlediğiniz biriyle karşılaşabilirsiniz. Veya onun size doğru geldiğini öğrenebilirsiniz. Medya ve pazarlama konularında başarı şansınız açık. Ay sizin burcunuzda başlıyoruz haftaya; aldığınız kararlarda partnerinizin onayını bekliyorsunuz. Anlaşılmamaktan yakınıyor olabilirsiniz. Bazı şeyler iptal olabilir ama yerine yenileri geliyor. Keyfiniz Pazartesi akşamüstü artacak; huzurlu ve mutlu hissetmeniz için pek çok neden var, elinizde olanların kıymetini bilen birisiniz, bu sebeple her daim mutlu olmalısınız. Hafta ortasında kendi kendinize kalmak isteyeceksiniz, kişisel hedeflerinizi düşünmek, plan yapmak iyi gelecektir.


Sevgili Akrepler, ortak para harcamalarınız artıyor, yatırım yapma düşünceniz bu hafta daha da ortaya çıkıyor. Eşinizle birlikte ortak bir fikirde buluşup gerekli adımları atmanız lazım, fazla oyalanmayın. Pazartesi ve Salı günleri Ay’ın almış olduğu zorlu açılar sizi de zorluyor. Özellikle iş konusunda bazı problemler yaşayabilirsiniz, tartışma ve dedikodudan uzak durmanızı öneririm. Hiç olmadık bir şeyle suçlanabilirsiniz. Hafta sonunda ise Jüpiter düz hareketine dönecek; umutlarınız yeşeriyor, hedefleriniz için çok çalışmanız gerekiyor. Bu haftadan itibaren çevrenizce aranan ve sorulan biri haline geliyorsunuz, çok fazla seçeneğiniz var, karar vermek zor.


Sevgili Yaylar, yurtdışı bağlantılarınız olabilir, onlarla gerek yazılı gerekse sözlü iletişiminiz var, ticaret ve para konularının bolca konuşulduğu bir hafta sizler için, farklı bakış açıları kazanmak ve insanlardan yardım almak için uygun etkiler var. Pazartesi ve Salı günleri  fikirleriniz başkalarıyla çakışıyor olabilir. Herkes aynı şeyi düşünmez elbette, fanatik olduğunuz konular, başkalarına saçma gelebilir  siz de bunun ispatını yapmak için kendinizi zorluyor olabilirsiniz. Ay sizin burcunuza giriyor hafta sonu; ayrıca Jüpiter de düz hareketine dönmek için hazırlık yapıyor olacak;  anneniz veya bir büyüğünüzle ilgilenmeniz gereken bir dönem, amaç ve projeleriniz sizi mutlu kılacak, yalnız birtakım sert etkiler devam ediyor, dikkatli olmakta fayda var, ilişkileriniz inişli çıkışlı.


Sevgili Oğlaklar, bu hafta sizler için içinizi sıkan birinden kurtulma zamanı, kendinizi sıkıntılı ve daralmış hissedebilirsiniz. Ortalıkta dolaşan insanlara karşı tahammülünüz pek yok. Herkes işini yapsın ve önüne baksın düşüncesindesiniz. Ay önce Terazi burcuna ardından Akrep ve son olarak sizin burcunuza geçiş yapacak… Hafta sonuna girmeden elinizdeki işleri bitirmeye çalışıyorsunuz. Detaylandırılması gereken çok şey var. Hepsinin üstünde titizlikle duruyorsunuz. Ödemeler ve faizler bir sürü detay gerektiren şey başınızı ağrıtacak. Bunun haricinde Jüpiter’in düz harekete dönmesiyle, kısa seyahatleriniz olabilir, gezmek ve yeni yerler keşfetmek isteyebilirsiniz, bunu yaparken de iş düşünüyor olmanız, sevdiğiniz kişiyi üzebilir. Her şey yerinde ve zamanında olmalı unutmayın.


Sevgili Kovalar, içinizden geldiği gibi davranın, kazanan taraf siz olacaksınız, eşiniz veya sevdiğiniz kişiyle ortak zevkleriniz yoksa olması için gayret gösterebilirsiniz, ona teklifte bulunabilirsiniz. Ay Terazi burcunda başlıyoruz yeni haftaya, Satürn ile zorlu açısı var hafta başında, fakat zorluklar güzellikleri doğuracak… Yeni bir fikre açıksınız, eşinizle beraber  hafta sonu planınız olabilir. Bekâr olanlar, yeni bir karşılaşma ve beraberlik fikri zihinleri kurcalayabilir, doğru veya yanlış düşünmeden olduğunca yaşamak isteyeceksiniz. Hafta sonunda ise, enerji dolu bir Pazar  sizleri bekliyor olacak, çok çeşitli teklifler var, sevdiklerinizle bir aradasınız, daha önceden kandırıldığınızı veya ihanete uğradığınızı hissettiğiniz biriyle barışma var.


Sevgili Balıklar, bu hafta günlük rutinlerinizle ilgilendiğiniz, çalışma ortamınızda arkadaşlarınızla hoş sohbetler ettiğiniz bir gün. Her zamankinden farklı olarak yakınlarınızın dertlerini dinlemek yerine, kimseyi dinlemek istemediğiniz bir süreç. Sadece kendinizle ilgilenmek, kendi konularınıza odaklanmak istiyorsunuz. Bunun haricinde hizmet etmek, çalışmak, üretmek sizlere iyi geliyor. Her şeyi bir anda yapmaya çalışmak sizi zorlayabilir, destek ve yardım isterseniz, size yardımcı olmak isteyen bir sürü insanı yanınızda bulabilirsiniz. Hafta sonunda Jüpiter düz harekete dönmek üzere durağanlaşacak; büyüklerinize ziyaretler planlayacak, onlarla bir arada olmak isteyeceksiniz. Aynı zamanda bu hafta evden çalışma fırsatınız var. Haftanın planı için önceden programlı olmalısınız, sizler işten kaçan kişiler değilsiniz sadece çalıştığınız ortam konusunda seçicisiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler