İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (3 Temmuz – 9 Temmuz)

Yeni haftanın bizlere mesajı: Sınırlarının farkına var! Bu hafta Dolunay ile erdem ve ahlakla hareket etmenin yolumuzu nasıl aydınlattığını göreceğiz. Sınırların ve özgürlük kavramının hayatımızdaki yerini sorgulayacağız. Kopmalar, ayrılıklar, iflaslar, kayıplar haftanın konuları… Yaşanacak olaylar bize hem özel yaşamımızda, hem de toplumsal anlamda ‘Özgürlüğümüzün sınırı neresi? Kurallar toplumsal yaşamda neden gerekli? Kurallar olmazsa ne olur?’ gibi sorular sordurtacak

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
03.07.2023
Haftalık burç yorumları (3 Temmuz – 9 Temmuz)
  • Her türlü ikili ilişkiler penceresinden olmazsa olmaz kurallarımızı ve etik kavramını sorgulayacağız. Bu sorgulama iş arkadaşımızla yaşadıklarımızla da olabilir, partnerimizle de, çocuklarımızla da… Merkür’ün de bu konvoya katılması ile yazılar, iletişim ve eğitimler sayesinde toplumsal yaşamda farkındalıklar geliştirebiliriz.
  • Toplumda yaşamak ve topluma ait olmanın farklı kavramlar olduğunu keşfetmek için fırsatlar sunacak bir hafta var önümüzde. Topluma aidiyet ile aile kavramlarını ve aileden size geçen alışkanlıkları fark edebiliriz. Ailemizin bize öğrettiği ahlakı veya ailemize rağmen bizim etik kavramını nasıl öğrendiğimizi düşüneceğiz.
  • Sorumluluklarımız ve toplum önündeki unvanlarımız ve yerimizi sağlamlaştırmak için rutinler geliştirme şansı barındıran bu hafta ödevlerimizi erteleme alışkanlığımızın altında yatan nedeni de aydınlatabilir.
  • Bu hafta içgüdülerimizi, gizli saklı kalanlarımızı açığa çıkarabilir. Hayatımızdaki tüm insanlar ve durumlar bir özelliğimize ayna tutmaktadır.
  • ‘Her şey yansımadan ibarettir.’ Örneğin, bastırdığımız duygularımız varsa, damlayan musluklar ve su akıtan radyatörlerle karşılaşabiliriz. Arabamızın frenlerinin bozulması, yaptığınız bir şeye son vermeniz konusunda bir uyarı olabilir. Diyelim ki arabanızın farları bozuk; bu durum, hayatta hangi yöne gittiğimizi görüp göremediğimizi sorgulamamızı istiyordur belki de. Dolunay da bu konunun aydınlanmasına yardımcı olabilir.
  • Özetle, yaşamımıza giren her ne olursa olsun, aynaya bakıp bize ne öğretmeyi amaçladığını görmeliyiz. Kim bilir belki de yansıtan kişi farkında olmadan bize rehberlik edecek. Bu yüzden bu Dolunay bizim ruhumuzu zihnimizle fark etmede farkındalık yolumuzu aydınlatsın. Bu aydınlanma yolunda bize yansıttığı bir şey yüzünden başka birini değiştirmeye çabalamak yerine kendi içimize yönelip kendimizdeki o yansıyan yönü değiştirmeliyiz.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Dolunay enerjisi ile haftaya başlamaktasınız. Hayatınızda olmasını istediğiniz ne ise, ona yönelmek isteyeceksiniz. Sizin isteklerinize onay vermeyen aile büyüklerinizle çatışma yaşamanız muhtemel. Aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Hafta ortasında, içinde bulunduğunuz sıkışmışlık hissinden kurtulmak için arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Hafta sonu ise kendinizle baş başa kalmak ve iç hesaplaşma yapmak, belki birtakım meditatif şifa uygulamalarına yönelmek isteyebilirsiniz. Düşüncelerinizin çok dağınık olduğunu hissedebilirsiniz. Aynı zamanda hayat motivasyonunuzu artırıcı etkinlikler yapmak için ideal bir süreç.


Bu hafta Dolunay’ın sizden istediği şey, yakınlarınız ve mesafenizin çok olduğu kişilerle bağınızı gözden geçirmeniz. Mantığınızla mı hareket edeceksiniz, yoksa duygularınıza kapılıp çıkan fırsatlardan vaz mı geçeceksiniz kararı sizleri bekliyor. İnsanların sizi nasıl anmak istediği konusu hafta ortasında odağınız olacak. Diğer yandan aldığınız kilolardan kurtulmak açısından da bu zaman dilimini kullanabilirsiniz. Hafta sonuna doğru sosyalleşmek isteyeceksiniz. Seçimleriniz biraz daha sessiz, sizi dinlendirecek aktiviteler olabilir. Arkadaşlarınızla yaptığınız fikir alışverişi ile tıkandığınız birçok konuyu halledebilirsiniz.


İçsel öfkeniz gün yüzüne çıkabilir. Pazartesi Dolunay etkisi ile haftaya başlayacaksınız. Gelir gider dengenizi gözden geçireceğiniz bir süreç olacak. Hayat planlarınızı, mevcut kaynaklarınıza göre ayarlamanız gereken bir dönem. Bu dönem kuracağınız sıcak ilişkiler, hayallerinizi gerçekleştirmek adına fırsatlar çıkarabilir. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için yaratıcı düşünceler geliştirmeye çalışabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Ancak, duygusal kararlar vermek yerine, mantıklı düşünmeli ve ihtiyaçlarınızı daha fazla ön plana almalısınız. Maddi kaynaklarınızı etkili bir şekilde yönetmek için aceleci kararlar vermekten kaçınmalısınız.


İkili ilişkilerde karar aşaması içerisinde olabilirsiniz. Haftaya Dolunay enerjisi ile başlıyorsunuz. Ruhsal olarak ne istediğiniz konusunda sizi zorlayabilir. İkili ilişkilerde önceden yaşadığınız deneyimlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kriz anlarında, çevrenizdeki insanların etkisine kapılmadan hareket etmek ve krizleri çözmek için ortak bir yol belirlemek isteyebilirsiniz. Hafta ortasında farklı kültürler hakkında bilgi edinerek, sınır algınızı kırabilir ve daha açık fikirli olabilirsiniz. Hafta sonu hedeflerinize ulaşmak için ani kararlar almanız gerekebilir, ancak bu kararları verirken dikkatli olmanız ve sonuçlarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor.


Yapılacak her ne ise onu yapacak ve aldığınız her kararın sorumluluğunu bilerek harekete geçeceksiniz. Hafta başında Dolunay enerjisi gün içerisinde yaptığınız işleri bitirmek adına çok çalışabilirsiniz. Beden, ruh ve zihin dengenizi korumakta zorlanabilir ve karamsarlığa kapılabilirsiniz. Hafta ortasında ise eşinizle veya ortağınızla ortak şekilde hareket etmek isteyebilirsiniz. Birlikte bir şeyler yapmak her türlü ikili ilişkinizi canlandırabilir. Değişim ve dönüşüm süreci, bazen zorlu bir deneyim olabilir. Bu nedenle, ruhsal sağlığınızı korumak için kendi sınırlarınızı belirlemelisiniz. Hafta sonu yaratıcılığınızı kullanarak, hayalleriniz için yeni yollar keşfedebilir ve kendinizi sürekli olarak geliştirebilirsiniz.


Pazartesi gününe Dolunay enerjisi ile başlayacaksınız. Aşk, ilişkiler ve yeni edineceğiniz hobilerle ilgili birtakım gündemler yaşamanız muhtemel. Boş vakitlerinizi değerlendirmek için organizasyon ve planlar yapabilirsiniz. Bu durum hem zamanınızı verimli kullanmanızı, hem de kendinize yeni hobiler edinmenizi sağlayabilir. Hafta ortasından itibaren en yakın dostlarınıza veya eşinize/ortağınıza karşı aşırı empatik tavırlar içerisinde olabilirsiniz. Onları anlayışla karşılayabilir ve istekleri doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Birlikte zaman geçirmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken mevzu ise karşınıza çıkabilecek krizler karşısında ani tepkiler vermemek olmalı.


‘Ailem için daha ne yapabilirim, benden beklentilerini karşılayamıyor muyum?’ sorusu ile haftaya başlıyorsunuz. Pazartesi günü yaşanacak Dolunay, tam da aile temalarını yaşatacak sizlere. Aile büyüklerinizle ilgilenebilirsiniz. Sorumluluklarınızı yerine getirmekten kaçınmayacak ve onlara sabırla yaklaşacaksınız. Bu sayede sorumluluklarınızı daha kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Kariyer hedeflerinizi belirlerken birden karar değiştirebilirsiniz. Bu durum sizi karasız bir yapınız varmış gibi gösterebilir, dikkat! Aniden gelişecek bir fırsatla gayrimenkul alımı yapabilirsiniz. Hafta ortasında toplumsal konulara kayıtsız kalamayacak ve bir topluluk içerisine katılmak isteyeceksiniz.


Her türlü iletişimde otoriter tavrınızı ortaya koyacaksınız ve bakış açınız geleceğe dönük olacak. Hafta başına Dolunay enerjisi ile başlayacaksınız. Yakın çevrenizle ciddi konuşmalar yapabilirsiniz. Kardeş ve akrabalarınızın sorumluluğu sizin üzerinizde olması sizleri yorabilir. Bu durumun anlaşılmaması, ani ve dürtüsel davranışlar içerisinde olmanıza yol açabilir. Çocuklarınıza empati ve hoşgörü ile yaklaşabilirsiniz. Teknolojinin sunduğu fırsatları kullanarak meraklarınızı besleyebilir ve yeni beceriler öğrenebilirsiniz. Bunun için yeni teknolojik gelişmelere açık olacaksınız. Bu sayede kendinize yeni ufuklar açabilir ve hayatınıza renk katabilirsiniz.


Önümüzdeki günlerde maddi konulara odaklanmanız gerekecek. Pazartesi günü gerçekleşecek Dolunay enerjisi, gelirinize göre giderlerinizi planlamanız için önceden hazırlık yapmanız için size itici güç sağlayacak. Planlarınızı yaparken gelecekteki finansal hedeflerinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Hafta ortasında günlük rutinlerinizi veya sorumluluklarınızı artırmak için daha fazla dikkat göstermeniz gerekebilir. Hafta sonuna doğru aile büyüklerinizle vakit geçirecek ve bağlarınızı kuvvetlendireceksiniz. Boş vakitlerinizde eğlenceli aktivitelerde bulunmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda ise birlikte zevk alacağınız birçok aktivite içerisinde olmak size iyi gelecektir.


Bu haftanın başrol oyuncusu sizsiniz. Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşecek ve ileriye dönük hedefler belirleyeceksiniz. Bu hedefleri belirlerken karşınızdaki kişinin farklı bir odak noktasına sahip olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Kendinize olan güveninizi artırmalı ve sizi besleyen şeyleri partnerinize ya da ortağınıza açıkça ifade etmelisiniz. Sizler gibi yaptığı her işte başarılı olmak isteyen kişiler için emeklerinin karşılığını alacağı bir dönem olacak. Hafta ortasında kendinize verdiğiniz değer konusu sizler için önem kazanabilir. Aynı zamanda ‘Çok çalışıyorum fakat hala neden istediğim parayı kazanamıyorum?’ düşüncesi içerisine girmeniz muhtemel. İlgi alanlarınızı geliştirerek büyütmek için iyi bir fırsat yakalayabilirsiniz. Ayrıca, yakın çevrenizle ve iletişim kurduğunuz kişilere karşı hoşgörülü olmanız gereken gündemler yaşayabilirsiniz.


Pazartesi yaşanacak Dolunay enerjisi inzivaya çekilmenize yol açacak. Karamsar bir tutum içerisinde olabilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir durum varsa hastanede tüm işlerinizi halledebilirsiniz. Hafta ortasında ise kendi isteklerinize odaklanabilirsiniz. ‘Hayatta daha fazla nasıl ilerleyebilirim?’ konusu gündeminizde olabilir. Hafta sonuna doğru maddi koşulların belirsizliği sizi zorlayabilir. Kazancınızda oluşan değişen koşullar karşısında ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Yakın çevrenizle birtakım seyahat planları yapabilirsiniz. Eğer maddiyatınız buna el vermiyorsa, bir araya gelmek için zaman ayıracaksınız.


Bu hafta umutlar evinizde bir Dolunay gerçekleşecek. Emeklilik döneminde ya da ilerleyen yaşlarda nasıl bir hayat kurmak istediğinizi sosyal çevrenize anlatmak isteyebilirsiniz. Sahip olduğunuz idealleri gerçekleştirmek için organizasyonlar ve planlar yapmak isteyebilirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlara yönelerek boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Sosyal çevrenizde farklılıklar oluşabilir. Kendi egonuzun ötesinde toplum için faydalı düşünceler geliştirmek, iletişim trafiğinizi artırabilir. Hafta sonuna doğru kendinizi motive etmek için sevdiğiniz şeyleri yapmaya yönelebilirsiniz. Aynı zamanda bu hafta şifa çalışmaları yapabilmek için ideal bir zaman dilimi sizleri bekliyor. Teknolojinin yardımıyla kendinize yeni hobiler bulabilir ve konu ile ilgili eğitici videolar izleyebilirsiniz. Maddi konularda ise hızla eriyen gelirlerinizi dengeye nasıl getirebileceğiniz düşüncesi sizi yorabilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi