İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (26 Haziran – 2 Temmuz)

Haftaya Mars (kan) - Uranüs (kural-tanımazlık) açısı damga vuruyor… Titan denizaltısı ve 750 mülteci ile batırılan tekne olayları ilk etkileriydi ve bu etki devam edecek… Tatil için yola çıkanlar; dikkat! Mars-Uranüs karesinden dolayı araçlarınızın teknik bakımları konusunda önlemlerinizi almanız iyi olacaktır. Ayrıca yaşamınızda zaman, enerji ve emek harcadığınız tüm konularda ani gelişmeler olabilir, elinizdekini korumak ve güvenli alanda kalmak ile cesaret isteyen ani hamleler arasında ikilemde kalabilirsiniz; burada denge önemli

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
26.06.2023
Haftalık burç yorumları (26 Haziran – 2 Temmuz)
  • Rasyonel aklın sembolü olan Merkür, bu hafta zihinsel ve bedensel her türlü alışverişin ve trafiğin, kargoların, taşımanın şeklini değiştirecek. Bu etki, bayramda sevdiklerinizle bol bol görüşmeleri, mesajlaşmaları artırabilir. Bu bayram maziye döneceğiz, çocukluğumuza şahit olan kişi/anı ve olaylar ile buluşacağız.
  • Hafta sonu vize işlemleri, pasaport, yurt dışı, üniversite ve yükseköğrenim konularında irademize bağlı olarak kendimizi şanslı ve enerjik hissedebiliriz. (Başrol Merkür’ün. Önce Güneş ile kavuşacak, ardından Jüpiter ile sextile açı yapacak)
  • Toplumsal anlamda otoritelerin ve yöneticilerin de etkisiyle vize işlemleri ve randevular konularında yeni kararlar alma ihtiyacı duyulabilir. Yabancı kültürler ve göçmenler konularında yeni gündemler kapıda. (Güneş-Jüpiter sextili) Ayrıca Yengeç vurgusundan dolayı başka ülkelerde yaşayan gurbetçilerimizle ilgili haklar ve ihtiyaç konuları gündemde olabilir.
  • Mundane olarak duruma bakarsak, Jüpiter; dini ve adli dünya, ulusal veya devlet dini, rahipler, adalet sistemi ve belirgin hakimler, avukatlar, ülkenin zenginliği, bankalar ve bankacılarla ilişkilidir. Toprak, tarım ve ev kredisi konularında doğrudan devletin dahil olduğu sistemler konuşulabilir. Ticarette milli ekonomi politikaları ve öz değerler konuları üzerine otoritelerin özellikle yurt dışında üniversite eğitimi görmüş vatandaşlarımızla atılımlar yapması mümkün.
  • Dini ve adli dünya ile ilgili kişilerin basında daha çok yer aldığını ve konuşmalarının milliyetçilik duygularını da içeren konularla ilgili olduğunu görebiliriz. Bankacı, ekonomist ya da belirli inanış ve tarikatlara mensup yazarların açıklamaları ve yazıları konuşulabilir
  • Bu açı hem kişisel ekonomi planımız, hem ülkemizin ekonomisi, hem de tüm dünyadaki ticaret yolları konusunda etkili olacağı için büyük firmaların iflası, yeniden canlanması, ticaret konusunda yeni kurallar ve evrensel etkileri göreceğiz.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Haftaya günlük rutinlerinizi ve sorumluluklarınızı planlayarak başlayabilirsiniz. Ortağınız/eşiniz ile uyumu, dengeyi bulmak için çabalayabilirsiniz. Uyum ve dengeyi bulmaya çabalarken aile içinde yarattığınız benlik algısını korumaya çalışmak için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Değişim dönüşümü keşfetmeye başlayabilir, uzak mesafelere yolculuk planları yaparak hayatın ve olayların anlamlarını bulmak isteyebilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi aile içindeki iletişiminizi güçlendirebilir, ailesel konulara merakınızı artırabilir. Kendi iç dünyanızın olgunluğunu, aile içindeki kararlara verdiğiniz tepkiler ile yansıtabilirsiniz. Alınan kararlarda söz sahibi olmak isteyebilirsiniz.


Kendinize ayıracağınız boş vakitlerle ilgili düzenlemeler yaparak kontrolü sağlamak isteyebilirsiniz. Sorumluluklarınızı, düzene uyum sağlayacak şekilde vicdanınızla ve adil hareket ederek yerine getirmek için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Karşınızdaki insanlara karşı meraklı ve olaylara karışı detaycı olabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek krizlerde hızlı hareket etmemeye ve adaletli davranmaya özen göstermeye çalışmalısınız. Merkür'ün burç geçişi ile yakın çevrenizle iletişiminiz güçlenebilir. Sosyal çevrenizde aşmanız gereken olayları yakınlarınız ile iletişime geçerek aşabilir, kendi varoluşunuzu iletişim ve karar verme yeteneğinizle yeniden gün yüzüne çıkarmaya başlayabilirsiniz.


Ev içinde eşyaları kategorize etme ve düzenleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Boş zamanlarınız için kültürel aktivitelerde bulunma planları yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz yeteneklerle başarınızı artırmanız için çaba sarf etmeniz gerebilir. Sahip olduğunuz görevler ve sorumluluklarla ilgiil daha derin araştırmalar yapabilirsiniz. Yabancı insanlar ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi ile kişisel değerlerinizle kendinizi ifade etmeye başlayabilirsiniz. Kariyerinizde aldığınız sorumlulukları, sahip olduğunuz yetenekleriniz ve yaratıcılığınız ile başarıyla yerine getirebilirsiniz.


Öğrenmek istediklerinizle ilgili titizlikle araştırmalar yapabilirsiniz. Kişisel motivasyonunuzu yükseltmek için çaba sarf etmelisiniz. Aile içinde dengeyi ve huzuru sağlamakta başarı için kendi yaşam amaçlarınızı gözden geçirmelisiniz. Hobilerinizle ilgili yeni araştırmalar yapabilir, yeni detaylar öğrenmek isteyebilirsiniz. Günlük yaşantınızda özgürlük ihtiyacı duyabilirsiniz. Merkür'ün sizin burcunuza girişi ile iletişim kurmak, fikirlerinizi beyan etmek sizi motive edebilir. Uzak mesafelerle olan sınır algınızı kendinizi motive edecek ifadeler ile ortadan kaldırabilir, başarılı iletişimler kurabilirsiniz. Sınırlarınızı doğru iletişim motivasyonlarıyla aşabilirsiniz.


Haftaya kazançlarınızla ilgili düzenlemeler yaparak başlayabilirsiniz. Kurduğunuz iletişimde dengeli ve uyumlu olmak için bilinçli adım atmaya çaba sarf etmelisiniz. Ailesel konularda, köklerinizle ilgili meraklanabilir, boş zamanlarınızda kendinizi özgür hissedeceğiniz aktiviteler yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi ile hayal dünyanız, kendi içinizde aldığınız kararlar değişebilir. Kolektif ile ilgili konularda, herkesin bildiği ama dile getiremediği konularda iletişiminiz artabilir. Gözünüzden kaçan, göremediğiniz yerlerdeki bilgi alışverişi üzerine yeni iletişim trafikleri oluşabilir. Kendinizi kendinize ve kolektife ifade ederken, hayatınızdaki güç kavramı ve değişim-dönüşüm yetenekleriniz çözüme ulaşmanıza ve başarı sağlamanıza yardımcı olabilir.


Haftaya kendinizi motive edecek ihtiyaçlarınızı planlayarak başlayabilirsiniz. Kazançlarınız konusunda denge kurmaya çalışırken, sosyal çevrenize değil kendi motivasyonlarınıza odaklanmak için çaba sarf etmelisiniz. Merak ettiklerinizi öğrenmek için yeni adımlar atabilir, aile içinde özgürlük ihtiyacına girebilirsiniz. Merkür'ün burç geçişiyle sosyal çevreniz ile daha çok iletişim kurabilir, karşınızdaki kişilere karşı koyduğunuz sınırları merakınız sayesinde aşabilirsiniz. Sosyal çevrenizde, arkadaş gruplarında karşınızdakileri aileniz gibi görerek, yaratıcı ifadeler ile iletişim kurabilirsiniz.


Hayal ettiklerinizi hayata geçirmek için düzenlemeler yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Hedeflerinizde başarı yakalayıp kendi motivasyonunuzu dengeye getirmek için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Maddi kazançlarınız ile ilgili derinlemesine araştırmalar içine girme ihtiyacınız olabilir. Bu hafta sonu kısa mesafe yolculukları ile özgürlüğü yaşamak isteyebilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi ile kariyerinizle ilgili konularda daha meraklı olabilirsiniz, bu konularda iletişim trafiğiniz hızlanabilir. İş ortamındaki mesafeli bakış açınız hedeflerinize objektif yaklaşmanıza vesile olabilir. Kariyerinizdeki temel ve önemli şeyleri açıkça belirtmeye başlayabilirsiniz.


Sosyal çevrenizle ilgili düzenlemeler yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu hafta içi dinlenerek kendinizi dengeye getirme ihtiyacı içine girerken, farklı ufuklarla yaratıcı düşüncelere sahip olmak için emek harcayabilirsiniz. Kendi motivasyonunuzu sağlamak için merak ettiğiniz konulara yönelebilir, maddi açıdan özgürlük ihtiyacı hissedebilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi ile size yabancı gelen farklı kültürlere sahip insanlar ile iletişim kurabilir, boş zamanlarınızda yabancı dil öğrenmek için kendinize zaman yaratabilirsiniz. Yabancı kültürler ve dillere odaklanmanız nedeniyle karşınıza bunlarla ilgili fırsatlar çıkabilir. Yabancılarla iletişim ve bildiklerinizi karşılıklı aktarım konuları gündeme gelebilir.


Hedeflerinizle ilgili yeni düzenlemeler yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Aynı ideallere sahip olduğunuz kişiler ile uyum sağlamaya çalışırken, yaratıcı değişimler yapmak için mücadele etmelisiniz. Arınma, iyileşme konularına merak salabilir, kendinizi özel hissedecek düşünceler ile motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. Merkür'ün Yengeç burcuna geçişiyle kendinizi değiştirmek, geliştirmek için yeni eğitimlere adımlar atabilirsiniz. Aile içindeki sınırlar nedeniyle harcamalarınızda yeni kararlar almanız gerekebilir. Yaşamda kalma ve kriz konularındaki kararlarınızı bilinçli adımlar ile planlayabilirsiniz.


Haftaya tatil planı ve düzenlemeleri yaparak başlayabilirsiniz. Hedefleriniz ve kariyerinizle ilgili dengeli olma ihtiyacı, karşınızdaki kişilerin otoritesi ile mücadele etmenize neden olabilir. Sahip olduğunuz ideali gerçekleştirmek için yeni araştırmalar yapabilir, hayallerinizi hayata geçirmek için heyecanlı zamanlar yaşayabilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi ile eşiniz/ortağınız ile iletişiminizi güçlendirebilir, iletişimde kendinize koydunuz sınırları karşınızdaki insanların iletişimleri ile aşabilirsiniz. Sevdiklerinize el yazınızla küçük notlar bırakmak ve yazılı iletişimde kalmak ilişkilerinizdeki iletişim sorunlarına çözüm olacaktır.


Bu hafta harcamalarınızla ilgili yeni düzenlemelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Uzak mesafe yolculukları ile huzurlu, zevkli ortamlara seyahat etme ihtiyacınız varken, diğer taraftan sorumluluklarınızla bilinçli şekilde başa çıkabilmek için mücadele etmeniz gerekebilir. Hedefleriniz ile ilgili yeni araştırmalar içine girebilir, özgürlük arayışınızı sosyal çevreniz ile bulabilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi ile sorumluluklarınız ile ilgili daha çok fikir sahibi olabilir, zamanı kazanmak ve yönetmek için yeni günlük rutinler oluşturabilirsiniz. Günlük hayatınızda ve rutinleriniz, evcil hayvanlarınızla ilgili etkili bir iletişime sahip olurken, kendinizle ilgili bilgileri daha çok aktarmaya çalışabilirsiniz.


Karşınıza aldığınız kişilere karşı daha eleştirel konuşmalar yapabilirsiniz. Kendinizi değiştirmek, dengeye getirmek ihtiyacı hissederken, kendinizi yaratıcı şekilde ortaya koymak için mücadele etmeniz gerekebilir. Yabancı kültürleri merak edip araştırabilir, hedeflerinizi geniş açıdan düşünmeye başlayabilirsiniz. Olayların ardındaki büyük resmi görmek odağınız olabilir. Merkür'ün burç geçişi ile farklı hobilere merak duyabilirsiniz ya da ilgilendiğiniz hobilerinizle ilgili yeni eğitimlere başlamak isteyebilirsiniz. Yeni başlangıçlara koyduğunuz sınırları hobileriniz ve çocuklarınızla beraber aşmaya çalışabilirsiniz. Yaratıcı biçimde ortaya koyduğunuz fikirler size başarı getirebilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi