MODA - TASARIMCILAR

Dior Erkek Yaz 2024 koleksiyonu, Dior ikonlarına saygı duruşunda bulunuyor

Paris Erkek Moda Haftası kapsamında düzenlenen defileyle tanıtılan Dior Erkek Yaz 2024 koleksiyonu; Yves Saint Laurent, Gianfranco Ferré ve Marc Bohan gibi Dior ikonlarının yarattığı siluetleri yeniden yorumluyor

Dior Erkek Yaz 2024 koleksiyonu, Dior ikonlarına saygı duruşunda bulunuyor

Feminenden maskülene, salondan sokağa, new look’tan new wave’e... Kim Jones tarafından hayal edilen ve gelenek ile altüst edilmeyi simultane bir şekilde kucaklayan Dior Erkek Yaz 2024 koleksiyonunun kalbinde, trendlerden ve pop ikonografisinden oluşturulan bir kolaj yer alıyor.

Farklı çağlar ve moda evinin artistik direktörleri aracılığıyla Dior ikonlarına çok yönlü bir saygı duruşu sergilemek üzere tasarlanan bu koleksiyon ile; Yves Saint Laurent, Gianfranco Ferré ve Marc Bohan’ın yarattığı siluetler yeniden yorumlanarak transformasyona uğruyor. Tümü; hareketli, oyuncul bir modernitenin yanında pratiklik ve rahatlık duygusuyla harmanlanıyor. ‘Harrington’ ceket, polo tişört, bisiklet yakalı kazak ve hırka gibi arketipik erkek giyim ürünleri; tüvitler, işlemeler ve ‘cannage’ gibi, Dior’da zamanı ve stilleri aşan sembolikleşmiş teknikler aracılığıyla, sıradan olmaktan çıkıp olağanüstü parçalara dönüşüyor.

Gösterişli olanlardan sade versiyonlara çantalar form, renk ve doku skalasıyla görünümleri vurguluyor. Dior Erkek Yaz 2024 koleksiyonu ile miras ve yeniden icat etme arasında kurulan tutku dolu diyaloğun keşfine davet ediliyorsunuz.

Önceki ve Sonraki
Haberler