EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (25 Temmuz-31 Temmuz)

Temmuz ayının son haftası ve yoğun bir gündem bizi bekliyor. Pazartesi günü sabah saatlerinde önemli işlerinizi yapabilirsiniz. Sonrasında günün büyük bir kısmı Ay, boşlukta olacak. Akşam saatlerinde, Ay’ın Yengeç burcuna geçişi ile ev, aile, yuva ve beslenme konuları ön plana geçecek. Perşembe günü Aslan burcunda gerçekleşecek olan Yeniay’ın etkisi ile hayat enerjimiz artacak ve yaratıcılık gerektiren işlerimize yöneleceğiz. Yeniay’ı takip eden üçüncü gün ile birlikte aldığımız kararları uygulamaya sokabilir, yeni şeyler başlatabiliriz. Bu dönemden en yüksek faydayı sabit burçlar ile Ateş ve Hava elementi olan burçlar elde edecek.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
25.07.2022
Haftalık burç yorumları (25 Temmuz-31 Temmuz)

Yaratıcılığınızın artacağı, yeni bir hobi ile uğraşacağınız, aşk hayatınızda hızlanma yaşayacağınız bir süreç içinde olabilirsiniz. Çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çocuk sahibi değilseniz, bu konuda haber alabilirsiniz. Borsada spekülatif süreçler yaşayabilirsiniz, biraz dikkat! ‘Motive olduğum alanlar neler?’ sorusu ile hayatınızı şekillendirmeye çalışabilirsiniz. Şimdi, yarım kalan konularınız varsa, ‘Dön, bak, yapılandır’ dönemi içinde olabilirsiniz. Şu soruyu sormak size iyi gelecektir: ‘Kendime karşı ne kadar cesurum?’ Cuma günü itibariyle özellikle maddi kaynaklar alanınızda beklenmedik etkiler görülebilir. Bu dönemde ani hareketlerden kaçınarak fevri tutum sergilememenizi öneririz. Hayatın size getirdiği mucizeleri görebilmeniz dileğiyle.


Pazartesi akşamı yakın arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilir, seyahatleriniz sırasında biriyle tanışabilirsiniz. İletişimde sevgi dilini kullanacağınız bir hafta olacak. Olayları akışına bırakmayı deneyimleyebilir, ‘Kendi alanımda liderlik özellikleri gösteriyor muyum?’ sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Rüyalarınızda artış olabilir. Yeniay enerjisi ev, aile, yuva konuları ile alakalı gündeminizin artabileceğini gösteriyor. Uzun zamandır aile içinde sorun olarak gördüğünüz bir konu çözüme kavuşabilir. Fevri olmadan atacağınız her adım, sağlıklı ilerlemenizi sağlayacaktır. Diğer yandan yeni bir ev alma konusunda gökyüzü sizi destekliyor. Hafta sonu önemli bir kavuşum etkisinde olacaksınız. Kendi potansiyelinizin farkına varmanız açısından mücadele içinde olabilirsiniz. Karşı tarafa kendinizi anlatmak adına yoğun bir çaba içine girebilirsiniz. Evlilik ve ortaklık konusunda beklenmedik gündemler çıkabilir. Hayatın size anlatmak istediği alanları görüp yola devam etmeniz dileğiyle.


Bu hafta gökyüzü, burcunuzun özelliği gibi değişen birçok koşulu bir arada yaşayacağınızı gösteriyor. Pazartesi öğleye kadar önemli görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde maddi kaynaklarız ön planda olacak. Yeni kazanç alanlarından fırsatlar yakalayacağınız bir süreç olabilir. Perşembe günü itibariyle yeni bir eğitim almak isteyebilir, yakın çevrenizle iletişimde hızlanma yaşayabilir, kısa seyahat planları yapabilirsiniz. Sosyal gruplar içindeki varlığınızı sorgulayabilirsiniz. ‘Arkadaş grubumun içinde ne kadar kendim gibi olabiliyorum?’ sorusu ile meşgul olabilir, bu alanda yapılandırma yapabilirsiniz. Hafta sonu kapalı alanlar değimiz 12. Ev konuları sizin için aktif olacak. İçsel olarak ani krizlerden uzak durmalı, sakinliği korumalısınız. ‘Nasıl doğru mücadele edebilirim?’ sorusunu kendinize sorabilirsiniz.


Kendinizi motive ettiğiniz alan olan ailenizden, sevdiğiniz kişilerden ve aile gibi gördüğünüz insanlardan sevgi alma verme konusunda cömert olacağınız bir haftaya giriyorsunuz. Yeniay enerjisi, maddi kaynaklar alanından güzel etkiler almanızı sağlayacak. Bu alanda yapacağınız yeni girişimler farklı kazanç kapılarının açılmasına yol açabilir. Toplum önündeki imajınızı yapılandıracağınız bir dönem. ‘Liderlik vasıflarımı nasıl öne çıkarabilirim?’ sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Sıra dışı, farklı gruplar içinde yer alabilirsiniz. Sizi güvenli alanınızdan çıkaracak daha aktif bir süreç sizleri bekliyor. Kendinizi yeni gruplar içinde mücadele ederken bulabilirsiniz. Ani, beklenmedik çıkışlardan uzak durmanız, yaşananları sakince karşılamanız ve en büyük yetiniz olan ‘empati’ yönünüzü kullanmanız size fayda sağlayacaktır. Yeni olan her şeye yer açmanız, eski alışkanlıklarla vedalaşmanız dileğiyle.


İyi ki doğdunuz. Güneş, burcunuza geçti ve artık sahne sizin, ışığınız parlasın! Haftanın ilk günü kaygılarınız artabilir, inzivaya çekilebilirsiniz. Bu dönem meditasyon yapmak iyi gelecektir. Burcunuzda Yeniay yaşanacak ve yenilik enerjisini hissedeceğiniz bir dönem başlayacak. Girdiğiniz her ortamda fark edileceksiniz. Yaptığınız her eylemde kararlı ve net olacağınız bir dönem. Akademik konular, uzak seyahatler, yabancı kültürleri içeren gündemlerinizle ilgili ‘dön, bak, gözden geçir’ dönemini yaşayacaksınız. Örneğin, akademik bir alanda yer alıyor ama kendiniz istediğiniz gibi gösteremiyorsanız, akışa bırakmak iyi olacaktır. Yetersizlik hissinden uzak durmalısınız. Heyecanınızı kaybetmeden yola devam kararı almak iyi gelecektir. Hafta sonu iletişim kazalarına dikkat etmelisiniz. Yanlış anlaşılmalara yol açan süreçler yaşayabilirsiniz. Sosyal statü, kariyer, otorite ile ilgili mücadele enerjisi altında olmanız olası. Beklenmedik, ani kararlar almadan önce sakince düşünerek hareket etmelisiniz. Işığınızın en parlak olduğu zamanda kimsenin sizi söndürmesine izin vermeyin, kendinizin bile.


Haftaya sosyal gruplar ve arkadaşlarınızdan alacağınız destek enerjisi ile başlamanız olası. Sosyal gruplar içinde tanıştığınız biriyle ilişkiye başlayabilirsiniz. Perşembe günü yeni bir şeye başlayacaksanız eğer inzivaya çekilmek, hazırlık yapmak açısından iyi bir dönem. Sizden gizlenen bir sırrın açığa çıkması olası. Arkanızdan dönen dedikodularla yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bir süredir ortak maddi değerler konusunda hiçbir şey yeterli gelmiyor olabilir. Bu konuyu nasıl yapılandıracağınızı akışa bırakmayı deneyebilirsiniz. Ölüm korkusu yaşıyor olabilirsiniz, bu duygunun size nereden geldiği ile ilgili sorular sormanızı öneririz. Hafta sonu konfor alanlarından çıkmamız gerekebilir. Yükseköğrenim, uzak seyahatler, yabancı kültürler, çiftliklerle ilgili gündemleriniz olabilir. Bir kısmımız bu açının desteğiyle çiftlik hayatına geçiş yapmakla ilgili girişimlerde bulunabilir, bu konuda eğitim almak isteyebilirsiniz. Konfor alanından çıkacağınız süreçte ani kararlar alıp bunları gerçekleştirme eğilimi; etrafınızdakileri, hatta sizi bile şaşırtabilir. Ayrıntılara takılmadan bütünü görüp hareket edeceğiniz bir dönem dileriz.


Toplum önündeki kimliğiniz değişiyor. Kariyerinizle ilgili gelişmeler olabilir, sizinle aynı kariyere sahip kişilerle tanışıp sevgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Perşembe günü itibariyle daha sosyal olacağınız bir dönem sizleri bekliyor. Yeni gruplar içinde olabilir ve kendinizi güvende hissettirecek insanlarla tanışabilirsiniz. Bu dönemde sanatsal faaliyet gösteren gruplar içinde olmak size iyi gelecektir. Ortaklıklar, evlilik alanında tekrar yapılandırma konusunda sizlere yardımcı olacak. Hafta sonu ortak kazançlarla ilgili beklenmedik hızlı bir gündem açığa çıkabilir. Harcamalarınıza da dikkat etmenizde fayda var. Güvenli alandan çıkma konusunda korkularınız varsa, bunları yenebileceğiniz bir dönem. İlişkiler sizin için çok değerli, peki kendinizle olan ilişkinizle yüzleşme yaşadınız mı? Gelin bu dönem bu alanda sorgulama yapın.


Haftaya hukuksal konular, yurt dışı, yabancı kültürler ve yükseköğrenimle ilgili gündemleriniz için destekleyici etkiler alarak başlayacaksınız. Yabancı kültürden birileriyle tanışabilir ve sevgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Geleneksel yapıdan çıkıp farklı kültürlerin aile ve sevgi anlayışı ile ilgili merak edebilir, bu konuda araştırmalar yapabilir ve kitap okuyabilirsiniz. Perşembe günü itibariyle kariyerinizle ilgili yenilik enerjisi olacak; terfi alabilirsiniz ya da sosyal statünüz değişebilir. Bu değişiklik, evlilik kararı alarak da gerçekleşebilir. Daha önce ihmal ettiğiniz bir sağlık sorununuz var ise, bu konuda girişim yapmanızda fayda var. Ortaklık ve evliliğinizle ilgili daha önce alamadığınız bir karar varsa, onu alacaksınız. Agresif tavırlardan kaçınarak, şüpheleri büyütmeden olaylara bakmanızı öneririz.


Sevgi alma ve değer görmeyle ilgili korkularınız varsa, bu konulardan arınma yaşamanız için güzel bir zaman dilimi olacak. ‘Nasıl bir sevgi yaşamalıyım ki tam olarak varlığını hissedebileyim?’ sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Ortak gelirlerle ilgili destekleyici gündemler olabilir. Daha öncesinde planladığınız ama gerçekleştiremediğiniz yükseköğrenim, yurt dışı seyahatleri, hukuksal konularla ilgili fırsatlarla karşılaşacağınız bir dönem sizleri bekliyor. Ülke değişikliği ile ilgili başvurularda bulunmak için yeni kararlar alabilirsiniz. Çocuklar, aşk hayatınız, hobilerinizle ilgili bir yönsüzlük söz konusu olabilir. Bunu neden yaşadığınızla ilgili cesaret edemediğiniz alanları yapılandıracaksınız. ‘Eskisi kadar neşeli değilim’ diyorsanız; sizleri uzaklaştıran şeyler neler, yaşadığınız süreç nedir, sizi neşelendiren şeyler nelerdi yazmanızı tavsiye ederim. Evcil hayvanlarınız varsa, hafta sonu dikkatli olmalısınız. Normal hallerinden daha farklı davranışlar içerisinde olabilirler; korkmayın bir transit yaşamaktasınız. Sadece tedbirli olmanızı öneririm. Sizlerin sağlık koşulları konusunda da ani, beklenmedik süreçler yaşanabilir. Hayata felsefi açıdan bakan sizlerin akışa güvenerek bu dönemi en iyi şekilde geçirmesini dilerim.


Oğlak Dolunay’ından çıktık. Sorumluluklarımız, kendimize ait alanlarımız ve üstümüze yüklendiğimiz görevlerle ilgili birçok deneyim yaşadık. Şimdi ise bunları icraata geçirme vakti. Pek tabii Yeniay enerjisine kadar sabırlı olmalısınız. ‘Evlilik ve ortaklıklarda ihtiyacım olan güvenlik, yuva, beslenme ve sevgi ihtiyacım yeterince karşılanıyor mu?’ sorusu ile kendinizi baş başa bulabilirsiniz. Ortak kazançlarda bir gelir artışı söz konusu olabilir. Bir süredir psikolojik olarak kendinizi ifade edemediğinizden yakınıyorsanız, işte bu Yeniay size fırsatlar sunacak. Krizli durumları fırsata çevireceğiniz bir dönem sizleri bekliyor. Ani, beklenmedik ama onun için mücadele edeceğiniz bir aşk yaşamaya başlayabilirsiniz. Borsada yatırım yapmak istiyorsanız, dikkatli olmanızda fayda var. Çocuklarınızla ilgili bir gündem yaşayabilirsiniz. Sıra dışı bir hobiyle ilgilenebilirsiniz. Hayatın size getirdiklerini kontrol etmeden akışta yaşamanız dileğiyle.


Hayvan dostlarınızla vakit geçirmekten keyif alabilir, koşulsuz sevginin verdiği mutluluğu daha yoğun hissedebilirsiniz. Eğer evinizde evcil hayvanınız yoksa, sahiplenmek isteyebilirsiniz. Çalışma ortamınızda empati kurulan bir enerji hakim olabilir. Perşembe günü itibariyle evlilik ve ortaklıklar konusunda yeni kararlar alacağınız bir dönem başlıyor. Uzun süredir sorumluluktan kaçıp evlilik kararı alamıyorsanız, bu dönem size bu kararı aldırtacak. Eğer evliyseniz, iletişim kazalarına dikkat etmeniz gereken bir süreç. Hafta sonu para harcamalarınızın artabileceği gibi gelir artışı da olabilir. Gelir ve gider hesabınızı iyi planlamalısınız. Desteklerle birlikte aynı zamanda bazı olmayan süreçler de yaşayabileceğiniz bu zaman diliminde hayatınızda neşeyi eksik etmeyi unutmayın.


Sosyal medyada tanıştığınız biri ile aşka başlamanız olası. Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirebilir, yeni bir hobi edinebilirsiniz; bu, yiyecek içecek üzerine olabilir. Sizi aşağıya çeken aşırı duygusal tepkilerden uzak durmalısınız. Perşembe günü iş ve çalışma koşulları, sağlık ve evcil hayvanlarınızın olduğu alandan etki alacaksınız. Çalışma koşullarınızda fırsatlar elde edebilirsiniz. Evcil hayvan sahiplenebilirsiniz. Sağlıkla ilgili rutin kontrollerinizi aksatmamanızda fayda var. Kendi gücünüzü bulmanız ve yeteneklerinize güvenmeniz açısından yapılanacaksınız. Hafta sonu; iletişim, yakın çevre, eğitim alanınızı tetikleyecek. Yeni bir eğitime başlayabilir, kısa seyahatler için harekete geçebilir, yakın çevrenizle ilgili ani, beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz. İletişimde fevri, duygusal patlamalara dikkat etmekte fayda var. Sizler akışta kalmayı doğal bir bilinçle bilmektesiniz; bu dönem sizleri akışa değil, iradenizle bir şeyler yapmaya itecek. Olan her şeyi olduğu gibi kabul edip ilerleme vakti.


Önceki ve Sonraki
Haberler