İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (24 Nisan – 30 Nisan)

Her şeyin deşifre olmasını, ne varsa açık açık konuşmak isteyeceğimiz bir haftaya giriyoruz. Sanki her konu üstü kapalı geçiştiriliyormuş gibi gelecek. Pazartesi günü, bizi yeni kararlar aldırmaya iten gerçeklerin farkına varacağız. Salı; sabır gerektiren, zorluk derecesi yüksek işlere konsantrasyon için gayet uygun bir gün. Hatalara mahal vermeden ilerleyeceğiz. Çarşamba günü Ay, Yengeç burcunda seyrine devam edecek. Ay, büyüyor ve tutulmaya doğru gidiyor. Sevdiklerimizle vakit geçirmek, bizi besleyen ilişkilerin içerisinde olmak için ideal bir gün. Perşembe günü aşk acısı, saplantılı ilişkiler, hırsı kontrol edememe gibi durumlar bizi bekliyor. Cuma günü kariyeriniz ile ilgili alacağınız kararlar konusunda dikkatli olmalısınız. Hafta sonu heyecan ve aksiyon gerektiren işler içinde olmak için güzel zamanlar. Zihinsel aktivitemiz yükselecek. Alışılmadık ortamlar içerisinde vakit geçirebiliriz

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
24.04.2023
Haftalık burç yorumları (24 Nisan – 30 Nisan)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Bu hafta iletişim dilinize dikkat! Duygusal manipülasyonlara kanmayacak, mantığınızla hareket edeceksiniz. Tam bir taktik ustası gibi herkese ederi kadar davranacaksınız. Bu durum, çevrenizdeki kişileri şaşırtabilir. Eviniz sizin mahrem alanınız ve hane dışından kişilerin karışması halinde agresif tavırlar sergileyebilirsiniz. Hayatınıza müdahale edenlere set çekeceksiniz. ‘Benim hayatım, benim kararlarım’ diyeceksiniz. Kararlı duruşunuz herkesin takdirini kazanmanıza yol açacak. Bilhassa aile içinde yaşanan sürtüşmeleri, yerli yerinde yapacağınız hamlelerle büyümeden önleyeceksiniz. Sağlam temellere dayalı, refah düzeyinizi yükseltecek yeni kazanç yollarının arayışı içine girebilirsiniz. İç dünyanızda da huzur ve mutluluk önceliğiniz olacak.  


‘Tek isteğim kendimi güvende hissetmek’ diyeceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Güven duyduğunuz kişilerle bir arada olmak isteyeceksiniz. Bu hafta tanımadığınız kişilerle iletişim kurarken kendinizi savunmasız hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda iç sesinize kulak vermeli, sahip olduğunuz yeteneklerin farkına varmalısınız. Aile içinde yapılan eleştirilere karşı tahammül seviyeniz azalacak. Eleştirilere verdiğiniz ani tepkiler, hane içinde gerilimleri artırabilir. Gerginliğinizi azaltmak adına yeni bir hobi edinebilirsiniz ya da sizi sakinleştiren bir şeyle uğraşmanız iyi olacaktır. Hem maddi, hem de manevi alanda size fayda sağlayacak şeylerle uğraşmak içsel huzuru yakalamanızı sağlayacak. Atacağınız her adım yakın çevrenizin takdirini kazanmanıza yol çarken, bilgi ve tecrübenizden faydalanmak isteyen kişilere akıl hocalığı yapabilirsiniz


Bu hafta düşünceleriniz geçmiş odaklı olabilir, dikkat! İç dünyanızdaki çalkantıları gidermek adına birileriyle konuşmak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız olayları anlatırken tek taraflı anlatabilirsiniz ve bu durum objektif olmanızı engelleyebilir. Hatalarınızı görmezden geldiğiniz takdirde ders, siz alana kadar devam edecektir. Arkadaşlarınız dahil, hayatınızda fazlalık olarak gördüğünüz her şeyden kurtulmak isteyeceksiniz. İhtiyacınız olduğu anda yanınızda olmayan kişilere daha fazla tahammül etmeyeceksiniz. Sizinle aynı değerleri paylaşan kişilerle yola devam kararı alacaksınız. Evinizde de sadeleşmeye gidebilir ve işinize yaramayan her şeyden kurtulmak isteyebilirsiniz. ‘Bana yük olan hiçbir şeyi hayatımda istemiyorum’ sözü ile harekete geçeceksiniz. Eşyaların çokluğu değil pratik ve işinizi kolaylaştırıcı şeyler önceliğinizi oluşturacak.


Karasızlığınız tepkilere yol açacak. İsteklerinizin ve duygu durumunuzun sürekli değişkenlik göstermesi etrafınızdaki kişilerin tepkisine neden olabilir. Ne istediğinizi bilmeden yaptığınız alışverişler sonucu gelir gider dengenizi bozabilirsiniz. İç dünyanızdaki karmaşadan kurtulmak adına ailenizden destek almak isteyeceksiniz. Onlardan aldığınız destekle algınızı doğru yöne kanalize edebilirsiniz. Eski olan her şeyle bağınızı koparacak ve yeniye alan açacaksınız. İlk olarak sosyal çevrenizde yeni başlangıçlara evet diyeceksiniz. Girdiğiniz ortamlarda hitap yeteneğinizle dikkatleri üstünüze çekeceksiniz. Bu durum kendinize güveninizi yerine getirecek. Güvenli alanınızdan çıkma korkunuzu yenecek ve harekete geçmekten çekinmeyeceksiniz. Attığınız her adımda kalıcılığa önem vereceksiniz.


Gelecekle ilgili planlarınıza odaklanacaksınız. Gelecekte olmak istediğiniz yer konusunda çokça düşüneceğiniz bir hafta. Size öğretilen statü algısı mı önemli, yoksa kendi isteklerinizi mi yapmak istiyorsunuz? Bunun kararını vermek isteyeceksiniz. Düşüncelerine önem verdiğiniz birilerine yapmak istediklerinizi aktaracak ve destek görmek sizleri teşvik edecek. Kalben ve ruhen iyi hissettiğiniz kişilerle olmak motivasyonunuzu artıracak. Karşınıza çıkacak fırsatları sabit düşünce tarzınız yüzünden kaçırabilirsiniz, aman dikkat! Esnek olmak, farklı alanları da görmek bu süreçte size yeni şanslı alanlar açabilir. Hafta sonu gelir gider dengesini gözden geçireceksiniz. Kendinizin ve başkalarının sahip olduğu değer yargılarına karşı kendi içinizde acımasız eleştiriler yapabilirsiniz.


Arkadaşlarınızla bir arada olmak isteyeceksiniz. Aile gibi gördüğünüz kişilerle bir araya gelebilir ve anılarınızı yad edebilirsiniz. Gelecek planlarınızı sosyal çevrenizle paylaştığınızda gelecek olumsuz düşüncelerden etkilenebilirsiniz. Kimsenin sizin önünüze set çekmesine izin vermemelisiniz. Hedefleriniz doğrultusunda somut adımlar atmak isteyeceksiniz. Bunun için yeterli cesareti bulacaksınız. Hangi işte deneyim sahibi iseniz paylaşmaktan çekinmeyeceğiniz bir hafta olacak. Yaptığınız yönlendirmeler sonucu olumlu geri dönüşler sizi mutlu edecek. Birilerinin yoluna ışık tutmanın vermiş olduğu his, özgüveninizi yerine getirecek. İkili ilişkilerde ise güven arayışı içinde olacaksınız. Şüphe duyduğunuz ilişkiyi sürdürmek yerine bitirmek isteyebilirsiniz. Bu sefer feda enerjisi içinde olmak istemeyeceksiniz.


Hayal gücünüz, kurduğunuz düşler vasıtasıyla başarı ve saygınlık kazanma güdüsüne girebilirsiniz. Parçası olduğunuz sistemde tanınmaya başlayabilirsiniz. Her konuda cesaretle ilerleyebilirsiniz. Bu konuda yeteneklerinizi ve başarınızı kıskanan kişiler çıkabilir. Ancak ortaya koyacağınız irade ve her şeyi olgunlukla karşılamanız sonucu, düşmanlarınızın bile hayranlığını kazanacaksınız. Hem iç dünyanızda, hem de fiziksel olarak çizeceğiniz sınırlar başarıya giden yolunuzu açacak. Kendi iç huzurunuza kavuşmak için inzivaya çekilebilirsiniz. Başkalarının kaynaklarını yönetebilmek konusundaki yeteneğiniz ve bundan doğan potansiyeller karşısında çıkan fırsatlara olanak tanıyacaksınız.


Sezgileriniz size rehber olacak. Şüphelendiğiniz konuların peşine düşecek ve haklılığınızı bir kez daha kendinize kanıtlayacaksınız. Kişisel doyumunuzu sağlayacak statü ve güç isteğiniz artabilir. Hayallerinizi gerçekleştirmek için size rehberlik edecek kişilerle tesadüfi karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Hayatınızın yönü değişebilir. Bu hafta kendinizi güvende hissedeceğiniz ortamlarda bulunmak sizi iyileştirecek. Kişisel sınırlarınızı zorlayan hiç kimseye tahammülünüz olmayacak. Aile ile ilgili bazı tatsız olaylar ortaya çıkabilir ve yanlış anlaşılmalar yüzünden kırgınlıklar oluşabilir. Haklılığınızı bir türlü anlatamayabilirsiniz. Bu sefer olayların üzerine gitmek yerine kendinizi geriye çekmeniz sizler açısından daha iyi olabilir.


Bu hafta ikili ilişkilerde fikir alışverişine önem vereceksiniz. Karşılıklı uzlaşmanın en iyi yolunun konuşmak olduğunu bir kez daha kendinize kanıtlayabilirsiniz. Bir şeyleri yıkmak yerine sevginin gücüne olan inancınız artabilir. Yaşamı olumlayan felsefi yaklaşımlara çekilebilirsiniz, bu konulara ilginiz artabilir. Hafta ortasında harcamalarınız konusuna eğilebilir ve hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Giderlerinizde oluşan artış sizi tedirgin edebilir. Ulaşmak istediğiniz ideallerinize kimsenin engel olmasına izin vermeyeceksiniz. Bu nedenle hafta sonu gerginliğiniz artabilir. Kendinizi yeteri kadar ifade edemediğinizden yakınabilirsiniz. Bu durum sizde tahammülsüzlük ve ümitsizlik yaratabilir.


Pratik çözümler hayatınızı kolaylaştıracak. Sorumluluklarınızı yerine getirirken değişen koşullar için ürettiğiniz çözümler işlerin karmaşıklaşmasını engelleyecek. Yetenekleriniz ve yaptığınız işlerle kendinizi göstereceksiniz. İkili ilişkilerde ise huzur ve güven arayışınız artacak. Verdiğiniz güç savaşlarından yorulduğunuzu fark edeceksiniz. Kimin patron olduğuna değil, sevgi bağına önem vereceksiniz. Soğuk savaşı sonlandırmak isteyebilir ve bu sefer ilk adımı atan siz olabilirsiniz. Bu hafta şans eseri çıkan fırsatları kaçırmayacak ve cesurca adımlar atacaksınız. Hafta sonu rüyalarınızda bilinçaltı korkularınız gün yüzüne çıkabilir. En çok da kıtlık bilincinin açığa çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Başkalarının size verdiği değer konusunda da düşüneceksiniz. Karşınıza çıkan bir söz, belki bir şarkı hayatınıza ışık tutabilir ve içsel rahatlama getirebilir.


Bu hafta boş zamanlarınızın bir kısmını yeni bir beceri veya hobi öğrenerek geçirmek isteyeceksiniz. Yeni bir dili veya kültürü keşfetmeye başlayabilir, hatta ilginizi çeken bir kursa veya kulübe katılabilirsiniz. Yeni beceriler geliştirmenize ve öğrenmenize yardımcı olacak bir akıl hocası veya koçla tesadüfi karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bir spora başlayabilir, kitap okuyabilir, bir günlüğe yazabilir veya sadece rahatlamak ve meditasyon yapmak için zaman ayırabilirsiniz. Tüm bu faaliyetler içsel olarak büyümenize yardımcı olacak, size öğrenme fırsatı verecek. Hafta sonu ikili ilişkiler odağınız olacak. Alma verme dengenizin bozulması kendinizi yorgun hissetmenize yol açabilir. Sorumlulukların sadece sizin üzerinizde olmasına isyan edebilirsiniz. Dengelerin tekrar kurulması için herkese görev dağılımını hatırlatmak isteyeceksiniz.


Aile içinde değişen koşullara dikkat. Üst üste gelen olayların ve üstlenmek zorunda kaldığınız sorumlulukların sizi yorduğu bir süreçten geçiyorsunuz. Aileden gelen bilinçaltının derinliklerinde yatan kodlarla yüzleşme yaşayabilirsiniz. Stresinizi azaltmak adına mandala çizimleri yapmak iyi hissettirebilir. Bu hafta sizler için ikili ilişkilerde denge ve öz değer ön planda olacak. Değersizlik hissi duyduğunuz hiçbir ilişki içinde olmak istemeyeceksiniz. Hem aile içinde, hem de özel hayatınızda sınırlar çizeceksiniz. Gerek işinizde, gerek özel hayatınızda otorite kurmak isteyeceksiniz. Organizasyon yeteneğinizi ortaya koyacak ve takdir toplayacaksınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler