İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (24 Haziran -1 Temmuz)

Ay Pazartesi günü Balık burcunda devam ediyor hareketine; Salı günü Koç burcuna geçiş yapıyor. Gökyüzüne ise Neptün ve Jüpiter karesi hakim; üstelik ikisi de retrodalar! Retro zamanlarda geri dönüşler, düzeltip devam etmeler, eskiye rağbet artar. Kafa karışıklıkları olabilir, yaptıklarımızı iki kere kontrol etmek gerekebilir.

profil
Dolunay Karaca
24.06.2019
Haftalık burç yorumları (24 Haziran -1 Temmuz)

Sevgili Koçlar, inatçı bir tutum içerisine girebilirsiniz, ille de benim dediğim olsun diye tutturabilir ve işlerinizi hallederken bu tutumla hareket edebilirsiniz. Çevrenizden tepki alabilirsiniz. Cesaret ve girişimciliğiniz ön planda.  Bu hafta eskisi gibi olmayan şeyler için üzülmekten vazgeçip, eskiyi eskide bırakma kararı alacaksınız. Biraz içe dönmeye, yalnız kalmaya, inzivaya çekilmeye ihtiyaç duyabilirsiniz, her şeyden sıkıldığınızı, hayattan keyif alamadığınızı düşünebilirsiniz. Bırakmak istediğiniz şeyler için çok uygun bir süreç; bazı alışkanlıklarınızdan kurtulmak, kendinizi suçlamaktan vazgeçmek ve hayatın olması gerektiği gibi olduğunun farkına varmak sizlere iyi gelecektir. Yaratıcı kişiliğiniz sayesinde bir şeyler yazmak, yeni şeyler keşfetmek, romantik konularda başlangıçlar yapmak için ideal bir süreçtesiniz. Ayrıca affetmeyi en iyi başaran burç olarak yine affedilecekler listeniz kabardı; aşk konularında şansınız gayet iyi gidiyor.


Sevgili Boğalar, sabit fikirleriniz var, bunları değiştirebilecek enerjiye sahipsiniz fakat bunu yapmak istemiyorsunuz. Bu ara özellikle esnek olmaya çalışmalı ve insanlara sevginizi göstermelisiniz. Bu hafta sosyal  alanda daha önce başlamış olduğunuz ve artık bıktığınız bir işi sonlandırıyorsunuz fakat daha iyisi için, daha özenli çalışmalara başlıyorsunuz. Arkadaşlık hanenizde gerçekleşecek bu tutulma; biraz sınama dönemi olabilir. Bazı testlerden geçirdiniz insanları ve artık sonuçlarını açıklıyorsunuz. Sosyal alanda kendinizi gösterme zamanı başladı sizler için, yeni arkadaşlıklar kurmak, yeni çevrelere girmek için şanslar yakalayacaksınız. Aşk hayatınızda eskileri bitiriyor ve yeni bir aşka kucak açıyorsunuz. 


Sevgili İkizler, bir ilişkinizde hayal kırıklığı yaşayabilir ve hızlı başlayan, hızlı biten bir şeye tanıklık edebilirsiniz. Kendinizi biraz yalnız bırakın. Etrafınızda olup bitenlere ilgisiz kalmaya çalışın, bu şekilde daha objektif olacaksınız. Bu hafta sizler iş ve kariyer hayatınızla ilgili önemli bir dönüm noktasına geldiğinizi fark ediyorsunuz, bir yerlerde bir tıkanıklık yaşadığınızı ve çevrenizden artık yardım alma vaktinin geldiği hissine kapılabilirsiniz. Bir iş bitiyor sizler için, yenisi için yer açılıyor. Daha doğrusu artık kariyer için bir şeyler yapma vakti geldi; bazı taşlar yerinden oynayacak sizler için…  Aşk adına ise ciddi ve güzel kararlar var. Her an evlilik teklifi gelebilir.


Sevgili Yengeçler, çok sosyal olacağınız bir gündesiniz, dışarı çıkmak isteyecek ve yeni yerler keşfetmeye bayılacaksınız. Evde vakit geçirmekten sıkılmış Yengeçler için harika vakit geçirecekleri bir hafta. Yeni haftanın başlamasıyla birlikte sizler hayata bakışınızı değiştiriyorsunuz; belki daha felsefi, daha olgun bakmaya, inanç sisteminizi değiştirmeye karar veriyorsunuz. Hukuksal konularda yeni bir başlangıç veya zafer yaşayabilir, uluslar arası konularda dikkat çekici gelişmelere yönelik çalışmalarda bulunabilirsiniz. Medya gibi bir konuyla ilgiliyseniz, yönünüzü başka bir tarafa çevirmeye karar verebilirsiniz. Aşk ile ilgili konularda keyfiniz yerinde olacak. Sevgilinizin bir sürprizi keyfinizi yerine getiriyor.


Sevgili Aslanlar, herkese karşı biraz babacan ,biraz otoriter, biraz da yardımsever bir tutum içerisine gireceksiniz. Herkesi kontrol altında tutmak ve olayları organize etmek, kendinizi göstermek isteyeceksiniz. Bu hafta kredi çekmek, yatırım yapmak, yeni bir şeylere başlamak ister gibisiniz. Ortaklaşa yapılan işler size iyi gelecek bu sefer; kendi başınıza karar almak ve işleri kendi isteğinize göre organize etmek bu tutulma için geçerli değil... Ameliyat planı, herhangi bir hastalığı olan Aslanlar için biraz sıkıntılı bir süreç gibi görünse de neticesi iyi olacaktır. Miras konularından, okült çalışmalardan, sizi sıkan düşüncelerden kurtulmanızı tavsiye ediyorum. Eşinizin veya partnerinizin maddi açıdan olumlu etkiler altında olduğunu da vurgulamak isterim. Cuma günü bir farkındalık açığa çıkacak sizlerde.


Sevgili Başaklar, Pazartesi günü uzaklara seyahat etmek isteyecek ve kendiniz için bir tatil planı yapmak isteyebilirsiniz. Bu tatilin her detayını gözden geçirmek ve çeşitli yerlerden bilgi almak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Bu hafta aşk ve evlilik konularında bir kapı açılabilir; yepyeni düşünceler katabilirsiniz hayatınıza. Yeniden evlilik kararı alabilir, var olan fakat size sıkıntı veren bir ilişkiden kurtulmak isteyebilirsiniz. Belki de uzun zamandır aradığınız ve bir türlü bulamadığınız ruh eşinize kavuşacaksınız. Bu hane aynı zamanda açık düşmanlıklarla ilgili; dolayısıyla bazı kıskançlıklar ve çekememezlikler de yaşayacak ve onlara rest çekeceksiniz. Kazanan taraf sizler olacaksınız.


Sevgili Teraziler, miras konuları, okült ve gizemli konular ilginizi çekebilir. Bir sırrı açığa çıkarabilir veya ortak bir çalışma yaparak gizem dolu bir dünya yaratabilirsiniz kendinize. Çevrenizden birileri ameliyat olabilir veya hastalanabilir. Onu ziyarete gidebilirsiniz. Neptün Jüpiter karesi sizlerin hizmet verdiğiniz noktalarda birtakım kopma ve kırılma yaşayacağınızı gösteriyor. Günlük işlerinizi isteseniz de istemeseniz de bir şekilde değiştirmek durumunda kalacaksınız. Monoton giden bir şeyler artık değişiyor. Kiracılar, evcil hayvanlar, çalışıyorsanız çalışma arkadaşlarınız, sürekli görüştüğünüz, konuştuğunuz insanlarla artık farklı bir dilden konuşmanın zamanı geldi sizler için. Sağlık konusunda da yeni bir süreç başlamış bulunuyor. Aşk hanenizde daha önce denenmemiş olanı denemelisiniz sevgili Teraziler; yeni bir fikirle, yeni bir tavırla yaklaşmalısınız çevrenizdekilere.


Sevgili Akrepler, bugün romantik bir yemek yiyebilir, sevdiğiniz kişiye uzun zamandır söylemek istediklerinizi söyleyebilirsiniz. Siz de partneriniz gibi sabit fikirlisiniz. Esnemeyi öğrenmeli ve zaman zaman değişik fikirlere adapte olmalısınız. Bu hafta özellikle flörtöz tutumlardan kaçınmalı; yeni bir aşk arama tutkunuzdan vazgeçip, kendinizi arkadaşlarınıza, sosyal çevrenize, organizasyonlarınıza adamalısınız. Yani merkeze kendinizi koymalısınız. Evli ve çocuk isteyen Akrepler için de güzel haberler var. Aşk ve flörtler konusunda verdiklerinizin karşılığını alacağınız bir dönem başlıyor; çocukları olanların sorumlulukları artabilir ve onlarla ilgili karar alma durumları olabilir. Bu süreçte sizlere borsa, kumar gibi risk içeren oyunları önermiyorum. Spor yapmak en iyisi olacaktır. Bol hareket ve rahatlama sizlere iyi gelecektir. 


Sevgili Yaylar, sağlığınıza gereken özeni göstermeli ve pazartesi günü koşuşturmalarınıza ara vermelisiniz. Biraz dinlenmeye ve tatile ihtiyacınız var. Spor aktiviteleri yapmak için biraz daha beklemelisiniz. Ya da sizi yormayacak hafif yürüyüşleri tercih edebilirsiniz. Neptün Retro harekette ve balık burcunda; sizin burcunuza kare açı yapıyor; kafa karışıklıkları yaşatabilir. Sizler için taşınma, yer değiştirme, iş, kariyer konuları öne çıkıyor olacak…Bunları ele almalı ve ne gerekiyorsa yapmalısınız. Aşk konusunda ise gerekli desteği partnerinizden göreceksiniz. Bekar olanlar bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamamalı , bir süre daha zaman tanımalılar kendilerine. Küs sevgililer varsa; barışmak için ideal zamanlama…Alttan alın, biliyorsunuz ki sizi mutlu edecek kişi yine o kişi.


Sevgili Oğlaklar, aşk ve sevgi konularında her şey düzeliyor ve ilişkiniz eski canlılığına kavuşuyor. Çocuklarınızla hep beraber yapacağınız aktivite ve geziler düzenleyebilir ve spontane olanı bırakıp , farklı bir şeyler denemenin yollarını keşfedebilirsiniz. Bu hafta temalarınız yakın çevre, kardeşler ve iletişim hanenizde yer alıyor. Bu konularda insiyatifi ele almalı ve sinirlerinize engel olmaya çalışmalısınız. Sık sık konuştuğunuz, birlikte kısa seyahatlere çıktığınız birileri canınızı sıkabilir; belki de artık onlardan uzaklaşma vakti gelmiş olabilir. Bu dönem de yeni tanışmalar yeni komşular hayatınıza girebilir; yeni başlangıçlar her zaman iyidir. Elinizde yazma, çizme, konuşma, metin hazırlama gibi işleriniz var ise onlarla ilgili başlangıçlar yaşamanız da büyük olasılık olacaktır. Aşk konusunda sakin olun ve konuşmalarınızda tutamayacağınız sözler vermeyin yeter ki.


Sevgili Kovalar, bu hafta evinizde gerekli düzenlemeleri yapmak ve evinizde vakit geçirmek için harika bir zaman. Bilimkurgu ve aksiyon filmleri ilginizi çekebilir. Çalışan Kovalar ise bu faaliyetleri akşam saatlerinde gerçekleştirebilirler. Neptün retrosu sizlerin maddi durumunuzu etkiliyor. Para konuları gündeminizden düşmezken, yeni iş kapıları arıyor olabilirsiniz. Harcamalarınız artmış ve bunları ödemek için taksitlerle boğuşuyor olabilirsiniz. Bu durum sizleri gerebilir ve bir kopuş noktasına gelebilirsiniz. Yeni iş kurmak isteyen Kovalar için ideal bir süreç başlamış oluyor. Kendi işinizi yapmak; kendi bildiğiniz yoldan gitmek için uygun etkiler var. Çevreniz de sizi destekliyor ve beklemediğiniz insanlardan yardım alıyorsunuz sanki.  Eşinizin sevgisi ve desteği yanınızda. Bekar olanlar için yeni bir flört ve tanışma söz konusu.


Sevgili Balıklar, komşularınız, yakın çevrenizle ilgilenmeniz gereken bir hafta. Onlarla bir arada olmak size de iyi gelecektir. Uzaklarda bulunan bir akrabanız dan alacağınızı habere  şaşırabilirsiniz. Duygularınızda kontrollü ve dengedesiniz. Sizin burcunuzda başlıyoruz haftaya; Neptün retrosu da sizlerin burcunda; eskiden tamamlanmamış bir iş tamamlanabilir; durup düzeltmek için fırsat bulabilirsiniz. Bazı kararlar geri dönülmez bir yol izlerken, sizler vazgeçmekten haz almayan yapınızla biraz zorlanacaksınız. Ama her kayıp yeni bir kapı; yeni bir başlangıç olarak karşınıza çıkacak. Kişisel olarak alacağınız kararlarda evlilik, imza gerektiren konular, iş, kariyer, çocuk, sağlık vs… hepsinde zincirleme olarak bir değişim söz konusu sizler için . Bunun aslında tadını çıkarmalı ve Neptün  yönetimindeki sizler; verdiğiniz kayıplar için üzülmektense, sevinmeyi kendinize hediye etmelisiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler