İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (23 Ekim – 29 Ekim)

Ülkemizin yeni yaş döngüsü ve 100. yılını kutluyorum. Hepimiz adına berekete, şifaya, birliğe, uzlaşıya, refaha açılan umut dolu kapılar diliyorum. Geçtiğimiz her iki tutulma da Venüs kontrolündeydi... Venüs, rahat etmediği bir burçta ve maalesef dünya olarak barış ve uzlaşıdan yoksun/mahrum kalmış durumdayız. Savaş göstergelerinden olan Mars ise kendi yönettiği burca giriş yaptı. Bu nedenle çok daha güçlü konumda kendini ifade edecek. Venüs’ün lordu Merkür de artık Mars’ın burcuna geçiş yaptı. Bu da demek oluyor ki stratejinin yönü savaş ve savunma temelli iletişim ile gerçekleşecek

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
23.10.2023
Haftalık burç yorumları (23 Ekim – 29 Ekim)

Oldukça krizli bir atmosfer var ve savaş diğer ülkelerin tepkileri ile daha da körükleniyor. Tüm dünyada meydanlar dünya barışı isteği ile dolmaya başladı.

Konuştuğumuz dil (Merkür) barış ve uzlaşı daveti çıkarırken, eylem ve aksiyon tam olarak ters yönde ilerliyor. Bu haftaki Ay tutulması tüm bu konuları kutuplaştıracak.

Seçim yapma ve kararlar alma zorunluluğu üstleneceğiz. Yöneticiler ve iktidar, savaş göstergeleri tarafında iken siyasi birlikler ve örgütler tam aksi yönde duruyor.

Tutulma anındaki Jüpiter, Mars karşıtlığının Mısır sınırındaki gezegen Merkür’dür. Jüpiter 11° Boğa, (term Merkür) ve Mars 11° Akrep, (term Merkür).  Bu da kutuplaşmanın Merkür kuralları ile şekilleneceğini net şekilde gösteriyor.

Merkür Akrep’te ve tehditkar tavırları, manipülasyonu, krizleri maalesef ki büyütüyor. Gözü karalığı ve kaybetmeyi, riski göze almayı ve bu şekilde iletişim yolu kurmayı öne taşıyor. Umuyorum ki burada klasiklerin sessiz burç olarak tanımladıkları Akrep doğasının sakin, dilsiz tarafı ön plana taşınır.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Bu hafta kendinize biraz zaman ayıracaksınız. Kendinizle baş başa vakit geçirmek için güzel zamanlar.  Hayallerinize odaklanabilir ve yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi, hayatınızda değiştirmek ve dönüştürmek istediğiniz konularda sizi destekleyecek. Tutulmanın etkisi ile kazanç kapılarınızı tekrar gözden geçireceksiniz.


Sosyal ortamlarda sınırları koruma zamanı. İyiliğinizin suiistimal edilmesine izin vermemek adına, bazı kişileri uyarmakta özgürsünüz. Güneş'in burç geçişi, ikili ilişkilerinize odaklanmanız gerektiğini belirtiyor. Hayatınızdaki kişinin bu dönem kıskanç tavırları sizleri yorabilir. Tutulmanın etkisi, motivasyonunuzu artıran konularda kendinizi ifade etmeye çalışırken dikkatli olmanız gerektiğini işaret ediyor.


Sabrınızın büyülü gücü ile hedeflerinize adım adım yaklaşacağınız bir hafta. Etrafınızdaki dostlarınızla yeni bağlar kurmak için cesur adımlar atabilirsiniz. Güneş'in burç geçişiyle birlikte, sorumluluklarınıza odaklanarak günlük ritüellerinizde iyileştirici bir etki yaratabilirsiniz. Tutulmanın etkisi ile kendinizle olan içsel yolculuğunuzda, düşüncelerinizi hayata geçirmekte zorlanabilirsiniz.


Yeni eğitimlere merhaba deyin ve sınırlarınızı adeta yok edin! Sezgilerinizi takip ederek, harika işlere imza atabileceğiniz yeni iş birlikleri fırsatları yakalayabilirsiniz. Güneş'in burç geçişiyle yaratıcılık alanınızı daha aktif kullanabilir ve varsa, odaklandığınız konu çocuklarınız olabilir.  Tutulmanın etkisi ile sosyal çevrenizden kopmalar ve uzaklaşmalar yaşayabilirsiniz.


Elde ettiklerinizin sorumluluğu altında ezilebileceğiniz ve gururunuzdan dolayı yardım istemekten uzak durduğunuz bir hafta olabilir. Yardım alabileceğiniz bir sürü kişi mevcut, sadece söylemeniz yeterli. Güneş'in burç geçişiyle birlikte ev ve aile hayatınıza daha fazla odaklanabilirsiniz. Tutulmanın etkisiyle kişisel vizyonunuzda yaşanacak gelişmeler öne çıkabilir. Daha görünür hale gelebilirsiniz.


Yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızla ilgili sorumluluk duygusu hissedebilirsiniz. Fikirlerinizi kabul ettirmeye çalışabilir ve baskıcı bir tutum sergileyebilirsiniz.  Güneş'in burç geçişiyle birlikte, yakın çevreniz ve kardeşleriniz odak noktanız haline gelebilir. Tutulmanın etkisi yeni bilgiler edinerek ufkunuzu genişletmeniz, iletişim kurarken kendinizi ifade etme şeklinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.


Bu hafta, yıldızların ışıltılı kumaşında yeni bir yolculuk başlıyor. Evrenin dokusunu işleyen iplikler, sizin sorumluluklarınızı artırmaya işaret ediyor. Güneş’in burç geçişiyle odak noktanız refah bir hayat yaşama olanaklarını artıracak. Aile ve ev yaşamınızda, kalıcı değişikliklerin tohumları yeşerebilir. Tutulmanın etkisi; ortak kaynaklarınızın yönetiminde, kendi yeteneklerinizi de sergilemenizde itici güç yaratacak.


Zihninizi dinginleştirmek ve iç huzurunuza ulaşmak için, hobilerinize ayırdığınız zamanı artırmanız gereken bir haftaya başlıyorsunuz. Güneş’in burç geçişi, kendinize odaklanmak ve yeni bir başlangıç yapmak için büyülü bir fırsat sunabilir. Tutulmanın etkisi ile ikili ilişkilerde iletişim sırasında, etrafınızdaki kişilerin kurnaz taktiklerine karşı dikkatli olun. Farklı bakış açılarına kulak vererek öz motivasyonunuzu artırabileceğiniz önerilere açık olmanızda fayda var.


Bu hafta aile veya ev içinde yapmanız gerekenlerle meşgul olabilirsiniz. Boş zamanlarınızda, kaynaklarınızı kullanarak kalıcı değişiklikler yapmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Güneş'in burç geçişiyle, zihin altı konularına odaklanabilir, arınma ve iyileşme gibi konulara yönelebilirsiniz. Tutulmanın etkisi ile konfor alanınızdan çıkabilir ve farklı alanlarda sorumluluk almak için atağa geçebilirsiniz.


Yakınlarınızın ihtiyaçlarına kulak vermek ve gönüllü bir el uzatmak için kolları sıvayabilirsiniz. Güneş'in burç geçişi ile dünyaya karşı bakış açınızda bir değişiklik yapmak, sosyal etkinliklerde yeteneklerinizi sergilemek ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirmek için enerjinizi harcayabilirsiniz. Tutulmanın etkisi aşk yaşamınızda bazı bitişlere işaret edebilir. Artık sizi zorlayan hiçbir şeyin hayatınızda olmasını istemeyeceksiniz.


Bu hafta sınırlarınızı zorlayın! Hayatınızdaki stres faktörleri devreye giriyor. Fakat konulara mantıklı yaklaşacak ve değişime açık olacaksınız. Güneş'in burç geçişiyle, hayallerinize odaklanacak ve mantığınızın uymadığı hiçbir şeyi kabul etmeyeceksiniz. Tutulmanın etkisiyle ailenizden gelen örf, adet ve gelenekleri; yetilerinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanacaksınız.


Bu hafta hayatı yavaşlatıp düşünebileceğiniz, ilham kaynağı olabilecek konuların peşinde koşarak yeni ufuklar keşfetmek için yola çıkacaksınız! Güneş'in burç geçişi sizi yabancı kültürlere ve farklı bakış açılarına yönlendirebilir. Gözlerinizi açın ve yeni eğitimlere yatırım yapın. Tutulmanın etkisi ile ilginizi çeken konular hakkında araştırma yaparak, iletişim tarzınızı geliştirebilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler