İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (19 Haziran – 25 Haziran)

Çarşamba günü Güneş, Yengeç burcuna geçiş yapacak. Bir ay boyunca yaşam enerjimiz, odak noktamız ve algımız ev, yuva, aile konuları, anne olmanın anlamı, sevdiklerimizi korumak ve vatan kavramı üzerine şekillenecek. Güneş’in bu süreçte Satürn Balık ile yapacağı açı, hane içi finansal destek ve sigortalar konularını gündeme getirebilir. Cuma gününde başlayan Mars-Chiron üçgeninin etkisine Ay-Satürn karşıtlığı da eklendiği için bir eve, işe ya da ilişkiye ait olmak için çalışma ve didinme ihtiyacımız artabilir. Toplumsal yetkinliklerimizi ve yeteneklerimizi bir topluluğa ve gruba ait olmak için kurallara bağlayabiliriz. Ülke olarak, topluma yararlı olması için hizmet ve sağlık sektörlerinin kurallarını ve vergi düzenlemelerini yeniden gözden geçirme ihtiyacımızın farkına varabiliriz

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
19.06.2023
Haftalık burç yorumları (19 Haziran – 25 Haziran)

Bol şimşekli günler, Zeus’un bize kendisini hatırlatmasına vesile oluyor… Zeus astrolojide Jüpiter ile ilişkilidir ve Jüpiter bu günlerde Metallah yıldızı ile hizalı… ‘Sabit Yıldızlar ve Yargısal Astroloji’ kitabı yazarı George C. Noonan (A.F.A, 1990) bu yıldız için “Nehirler ve akarsular ve ayrıca hava durumu ile ilgili olayları önceden haber verir" demiştir. Jüpiter bize bu zaman için bir yol gösterici olmaya davetkar gibi… O dönem için Mısır ve Nil taşkınları konusunda uyarıcı iken bu dönem için içimizdeki taşkınlıklar için uyarıcı bir sinyal veriyor…

Ptolemy ise bu yıldızı Merkür doğası ile ilişkilendirmiştir ki adil, dürüst, hayırsever ilkeleri benimsememiz gerektiğini öğütlemiştir. Bu dönem için hukuki, mimari ve akla, hesap kitaba dayalı konularda bu hatırlatmayı dikkate almalıyız.

Bu sene kariyer ve ekonomi konularında en önemli açı da bu hafta gerçekleşecek. (Jüpiter sextile Satürn) Ticaret konularında gelirler ve finansal kaynakların kurallara nasıl bağlanması gerektiği gündemimiz olacak.

Ekonomi, gelirler ve ticaret konularında yetkinlikleri kalıcı hale getirmeyi, kuralları uygulamayı, teknoloji ile birleştirmeyi ve bunların önümüzdeki yıllarda nasıl uygulanması gerektiğini konuşacağız.

Hem kişisel ekonomi planımız, hem ülkemizin ekonomisi, hem de tüm dünyadaki ticaret yolları etki altında. Büyük firmaların iflası, yeniden canlanması, ticaret konusunda yeni kurallar ve evrensel etkileri göreceğiz.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Hafta başından itibaren ev, aile, yuva konuları gündeminizi oluşturacak. Kendinize ait boş zamanlar ile ilgili oluşan anlık durumlar karşısında hevesle harekete geçebilirsiniz. Hafta ortasında ise Güneş’in burç geçişiyle ailenizle daha fazla vakit geçireceksiniz. Bu süreçte aile büyüklerinize karşı sorumluluklarınız artabilir. Gelir kaynaklarınız ile ilgili endişeli koşullar oluşabilir. Bu nedenle ek gelir arayışı içine girebilirsiniz. Hayal ettiklerinizi maddi kazanca dönüştürmek isteyeceksiniz. Yaşamın akışına ayak uydurmalı ve sabit düşünce yapısından kurtulmalısınız. Yakın çevrenizin desteğini almak isteyebilir ve fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.


Bu hafta en yakınlarınızla birbirinize destek olacaksınız. Böylece bağlarınız güçlenecek. Onlara karşı korumacı tavırlar sergileyebilir ve bazen bu tutumu abartabilirsiniz. Hafta ortasında ev içerisinde kendinize ait bir alan oluşturmak isteyebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi ile birlikte, iletişim becerileriniz ön plana çıkacak ve yakın çevrenizle olan iletişiminiz güçlenecek. Hafta genelinde sosyal sorumluluk programlarına zaman ayıracak ve organizasyonlarda iletişim becerilerinizi kullanacaksınız. Sizinle aynı ideallere sahip insanlarla bir arada olmak, motivasyonunuzu artıracak. Ailenizle maddi olanaklarınızı artırmak adına girişimlerde bulunacaksınız.


Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmek için olumlu bir hafta... Yediğinize içtiğinize dikkat edeceksiniz. Hafta ortasında ise yaratıcılığınızın dorukta olduğu bir dönem yaşayacaksınız. Kendinize olan güveniniz artacak ve çevrenizdeki olaylara daha rahat bir şekilde çözümler bulabileceksiniz. Evde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz ve bu değişiklikler sayesinde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Güneş'in burç geçişiyle birlikte maddi konulara daha fazla odaklanabilirsiniz. Maddi açıdan kendinizi güvende hissetmek isteyeceksiniz. Ayrıca iletişimle ilgili konularda da kendinizi geliştirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Yeni bilgiler öğrenerek motivasyonunuzu artırabilir ve hayatınızdaki birçok alanda başarıya ulaşabilirsiniz.


Yeni haftaya başlarken, motivasyonunuzu artırmak için çeşitli girişimlerde bulunabilirsiniz. Bunlar arasında, maddi kazançlarınızı artırmaya yönelik adımlar atabilirsiniz. Güneş'in burcunuzdaki konumuyla birlikte daha fazla görünür hale geleceksiniz. Her girdiğiniz ortamda fark edileceksiniz. Önceden pasaport işleriniz varsa ve yapmadıysanız bu konularda girişimde bulunabilirsiniz. Hafta ortasında hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ise yoğun bir çaba göstermeniz gerekebilir. Ancak, motivasyonunuzu yüksek tutarak ve yaratıcı fikirlerle hareket ederek başarılı olmanız mümkündür. Yeni haftaya bu şekilde başlamanız, hedeflerinize ulaşmanız için iyi bir adım olabilir.


Bu hafta kendinizi inzivaya çekme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kendi motivasyonlarınız ve dış görünüşünüzle ilgilenebilir, refah düzeyiniz ile ilgili düzenlemeler yapmak için yeni düşüncelere, fikirlere ulaşabilirsiniz. Güneş’in burç geçişiyle bireysel egonuzdan çıkıp kendinizi daha büyük bir bütünün içine uyumlamaya çalışarak yeni girişimlerde bulunabilir, birlik bilincine ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki dönüşüme koyduğunuz sınırları ortadan kaldırma zamanı. Kariyerinizde, toplum önünde kendinizi büyütmek için çabalamanız sizi daha motive edecektir. Kariyerinizi büyütmek için kendinizi dönüştürmeli, değişim ile ilgili koyduğunuz sınırları ortadan kaldırmalısınız. Sosyal çevreniz ile bilgi alışverişi sağlarken kendinizi motive etmek için efor sarf etmeniz gerekebilir.


Düşüncelerinizin sosyal çevrenizi nasıl etkilediğini fark etmek, çevrenizdeki insanlarla daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olabilir. Hayal gücünüzü kullanarak, yeni yaratıcı projeler üretecek ve kendinizi motive edeceksiniz. Güneş'in burç geçişiyle, aile ve arkadaşlık bağlarınızı güçlendireceksiniz. Bu dönemde, sosyal çevrenizdeki bazı kişilere sınır koyabilirsiniz. Yabancılarla ortaklıklar yapabilir, işletme ağınızı genişletebilirsiniz. Kariyer hedeflerinize ulaşmak için yeni eğitimlere başlamak için efor sarf etmek, kişisel gelişiminiz ve profesyonel kariyeriniz açısından oldukça önemli olacak. Hayal ettiğiniz kariyer hedefleriniz için gerekli olan bilgi ve becerileri edinmek için yeni bir eğitim alabilirsiniz.


Bu hafta ve bir aylık dönemde toplumsal statünüz odağınız olacak. ‘Toplum gözünde nasıl gözüküyorum?’ sorusu ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Sosyal çevrenizde göz önünde olmak isteyeceksiniz. Kendinizi baltalayan özelliklerinizin farkına varacak ve kişisel gelişiminize daha fazla yöneleceksiniz. Güneş’in burç geçişi ile hedefleriniz doğrultusunda ilerleyeceksiniz. Aile büyüklerinizle daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Bu süreçte aile üyelerinin desteğini almak sizler için önemli olacak. Hafta ortasında ise daha fazla sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Ortamlarda göz dolduracaksınız. Bazılarınız ise yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Yapacağınız bu yenilikle birlikte yaşamdan daha fazla zevk alacaksınız.


Hafta başında hukuksal bir işiniz varsa değerlendirebilirsiniz. Hafta ortasında toplumun onayladığı işler yapmak isteyebilirsiniz. Ustalaştığınız işlerle ilgili yaratıcılığınızı kullanabilir, farklı işler yaparak birçok kişinin takdirini kazanabilirsiniz. Güneş’in burç geçişiyle, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri deneyimlemek için mükemmel bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu durumda seyahat etmek, yeni yerler görmek ve farklı yemekler tatmak size ilham verebilir. Her konuda derinlemesine yapacağınız araştırmalar bakış açınızı değiştirecek. Bu durum size yeni ufuklar açabilir ve hayatınıza yeni bir perspektif kazandırabilir.


Yaşayacağınız krizler hayatı daha derin anlamanıza sebep olacak. Bu farkındalığı kazanırken zaman zaman öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Güneş’in burç geçişiyle başkalarının size verdiği değeri sorgulayabilirsiniz. Borçlarınızı yapılandırmak adına da güzel bir dönem sizi bekliyor. Anılara odaklı bir dönem içerisinde olabilirsiniz. Kendi içinizde geçmişle hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Hafta ortasında yapacağınız aktiviteler, ufkunuzu genişletebilir ve farklı kültürlerden insanlarla iletişime geçmenize olanak sağlayabilir. Sürekli uzaklara gitmenin hayalini kurabilirsiniz. Hafta sonu ailenize karşı sorumluluklarınız artabilir.


Haftanın başında, ikili ilişkilerinizde derin bağlar kurabilirsiniz ve onların ihtiyaçlarıyla daha yakından ilgilenebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi, ikili ilişkilere bakışınız açısından keşif ve gelişim zamanı olabilir. Ortağınızı veya eşinizi yaşamınızın odak noktasına koyabilirsiniz. Onların gözünden kendinizi daha iyi tanıyabilir ve geliştirebilirsiniz. İletişim kurduğunuz kişilere zaman ayırmak ve sınırları ortadan kaldırmak, ilişkilerinizi daha da güçlendirebilir. Geleceğe dair olan sezilerinizi boş zamanlarınızda düşünerek onları hayata geçirebilirsiniz. Hafta ortası, banka işleriniz varsa bu süreçleri ilerletmek açısından ideal bir dönem olabilir. Borçlarınız varsa bunları yapılandırabilirsiniz ve kredi başvurularınız olumlu sonuçlanabilir. Hafta sonu ise kültürel aktiviteler içerisinde olmak isteyebilirsiniz.


Bu hafta boyunca, sağlıklı yaşam konusunda içgüdüleriniz sizi yönlendirecek. Kendinizi geliştirmek için birlikte çalışabileceğiniz bir ortak ya da eşiniz varsa, onunla birlikte sağlıklı yaşama odaklanan bir organizasyona katılmak isteyebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi, iş ortamındaki insanlara karşı daha şefkatli olmanızı ve çalışma sisteminizdeki sağlığı göz önünde bulundurmanızı gerektirebilir. Maddi konularda koyduğunuz sınırlamalar para kazancınızın artmasını engelleyebilir. Aile bireylerine akıl danışabilir ve ailenizin yardımıyla maddi açıdan genişleme sağlayabilirsiniz. Günlük rutinleriniz için efor sarf ederken, evinizden çalışmak için fırsatlar arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kendinizi geliştirmek için planlar yapabilir ve yeni beceriler edinebilirsiniz.


Yaşamda ve aşkta oyun gibi bir deneyim arayışınız, sizi heyecanlandırabilir. Ancak bu deneyimlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için uygun bir denge ve sınırlar belirlemeniz gerekebilir. Bu şekilde, eğlence ve heyecanın tadını çıkarırken aynı zamanda kendinizi ve başkalarını koruyabilirsiniz. Güneş'in burç geçişiyle, hayatınızda biraz daha yaratıcı ve duygusal bir yapıya bürünebilirsiniz. Ayrıca, motivasyonunuzu korumak için kendinize boş zaman ayırmayı unutmayın. İş ortamında ve günlük yaşantınızda büyük bir iletişim becerisi sergilediğiniz için mücadele etmeniz gerekebilir. Bu mücadelede, kendinizi ailenizden aldığınız bilgi ve eğitimi günlük hayatınıza yansıtmaya çalışırken bulabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler