EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (18 Temmuz-24 Temmuz)

Haftaya Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesiyle başlıyoruz; sevgi ve değer konularımız daha nostaljik ve hassas temalara kavuşuyor, daha dürtüsel olmaya başlıyoruz. Venüs, 11 Ağustos’a kadar burada kalacak. Salı günü iletişim gezegenimiz Merkür, Aslan burcuna geçiyor. Zihinsel faaliyetlerimizde kendimizi daha çok merkeze alacağımız, sesimizin daha gür çıkacağı, sabit fikirli olabileceğimiz bir dönem başlıyor. Cuma günü Güneş kendi yönettiği yere Aslan burcuna geçiyor. Hayattan aldığımız keyif artıyor, eğlenmek, merkezde olmak isteyeceğimiz bir dönem başlıyor. Altın fiyatlarında da yukarı yönlü bir ivme olabilir. Hafta sonu itibariyle Merkür-Jüpiter üçgeni ile de sözlü ve yazılı iletişim becerilerimizde şanslı etkilere açık olacağız. Vizyonumuzun ve perspektifimizin genişleyeceği, eğitim, yayıncılık, yurt dışı ve yabancılar, ticari faaliyetler, anlaşma, sözleşme gibi konularda destekleneceğimiz bir dönem başlıyor

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
17.07.2022
Haftalık burç yorumları (18 Temmuz-24 Temmuz)

Ailenizle alakalı gündemleriniz hafta başında hala aktifken, sevme sevilme ihtiyacınız artacak, ailenizle birlikte keyifli zaman geçirmeyi isteyeceksiniz. Salı gününden itibaren kendinizi daha etkili, güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Sahne önünde kendinizi gösterdiğiniz, sunum becerilerinizin arttığı, aşk hayatınızda iletişiminizin daha güçlü, keskin ve net olduğu, varsa çocuklarınızla kararlı konuşmalar yapacağınız bir dönem. Geçmişte sizi yaralayan konular her neydiyse onları biraz daha içinize yönelerek halledebileceğiniz bir süreç başlıyor. Cuma gününden itibaren kendinizi çok iyi ifade ettiğiniz, ticari antlaşma, satın alım gibi konularda desteklendiğiniz güzel bir dönem başlıyor.  

Haftanın deneyimi: Aile ile kaliteli zamanlar geçirme vakti.


Yakın ilişkileriniz keyifli hale gelebilir, onlarla kabalık sofralarda buluştuğunuz uzun ve güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Yakınlarınızdan, çevrenizden birine karşı duygu besleyebilirsiniz ya da evlenmeyi düşünen bir Boğa iseniz yakın çevre, kardeş, kuzen ve komşularınız tarafından biri ile tanıştırılabilirsiniz. Seyahat trafiğiniz artabilir. Ev, arsa alma gibi ya da satma gibi konularınız varsa bu dönemde biraz sabit fikirliliğiniz artabilir ve aile içinden birilerine fazla tahakkümcü davranabilirsiniz. Bu nedenle biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Bilinçaltınızın yoğun bir şekilde eski yaralarınızı hatırlayacağı bir dönem olabilir. Aile içindeki bazı konuşmalar size vizyon katabilir ve geleceğe yönelik planlamalar yapabilirsiniz.  

Haftanın deneyimi: Aileden beklediğiniz destek geliyor.


Maddi kaynaklarınızın artacağı, öz değerinizin farkına varacağınız bir döneme giriyorsunuz. Ailenize yapacağınız harcamalar artabilir ya da eviniz için lüks harcamalar yapabilirsiniz. Salı günü itibariyle yakın çevrenizle iletişiminiz artıyor. Kısa seyahatler, eğitim, yayıncılık konularında başvuru yapabilirsiniz. Arkadaş çevrenizden ya da sosyal gruplar içerisinde tanığınız birinden bazı yaralayıcı durumlar söz konusu olabilir. Cuma günü sonrası kendi kimliğinizi de aktif şekilde gösterebileceğiniz, yaşam enerjinizin arttığı bir dönem olabilir. Sosyal çevrenizden birisi hedeflerinize ulaşmanız açısından size yardımcı olabilir.  

Haftanın deneyimi: Çevrenizden beklediğiniz destek geliyor.


Haftanın ilk günü ile beraber sevmeye ve sevilmeye olan ihtiyacınız artıyor. Kaynaklarınızı büyütme ile ilgili gündemleriniz olabilir ve maddiyatı çok daha fazla düşünebilirsiniz. Seyahat harcamalarınız artabilir ya da yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Salı günü kariyerinizde daha önceden yaşadığınız bazı durumlarla alakalı yaralarınızı hatırlayabilirsiniz. İletişim ve ticari yeteneklerinizi kullandığınız takdirde kariyerinizde beklediğiniz atılımları da yapabileceğiniz bir dönem başlıyor.  

Haftanın deneyimi: Atılım yapma ve kariyerde parlama zamanı.


İlişkiler konusunda biraz geri planda kalacağınız, platonik ilişkilere yönelebileceğiniz bir süreç başlıyor. Salı günü itibariyle Merkür’ün burcunuza geçmesi size iyi gelecek ve alkış toplayabileceksiniz. Projeleriniz beğenilip takdir edilebilir, sunum becerilerinizi çok daha etkili kullanabilirsiniz. Sesinizin daha gür çıkabileceği bu dönem hayat enerjiniz de yükseliyor. Uzun yolculuk planlarınız ya da hukuki bir süreciniz varsa, bu alanlarda enerjiler biraz yaralayıcı görünüyor; şartları çok zorlamamakta fayda var. Cuma günü itibariyle hafta sonu da dahil, söylediklerinizin misliyle karşılığını alacağınız bir dönem başlıyor.  

Haftanın deneyimi: Sahne senin!


Hafta başında arkadaşlık alanınıza gelen Venüs transiti ile kendinizi çok net ifade edemediğinizi düşünebilir ya da ‘Söylüyorum söylüyorum hala aynı durum, değişen bir şey yok’ gibi düşünebilirsiniz. Kendinizi biraz geri planda tutmak istediğiniz, her türlü detoks yaparak içinize yöneleceğiniz bir dönem. Yapmayı planladığınız şeyler için hazırlık evresinde olduğunuzu düşünerek süreci daha huzurlu geçirebilirsiniz. Farkındalığınızı artırabilirsiniz; ancak kaygılarınızı ve korkularınızı büyüttüğünüz takdirde enerjiyi olumsuza çekebilirsiniz.  

Haftanın deneyimi: Düşüncelerinde kaygıyı değil, coşkuyu arttır.


Kariyerinizde desteklendiğiniz, yaptığınız işlerin fark edildiği ve beğenildiği bir dönemdesiniz. Sevildiğiniz, takdir ve onay gördüğünüz bir dönem başlıyor Arkadaşlık ilişkileriniz artıyor, davetlere organizasyonlara katılıyorsunuz. Salı günü ikili ilişkilerinizde biraz zorlanabilir, bencil davranışlara maruz kalabilirsiniz. Cuma günü itibariyle sizden daha vizyoner kişilerle bir araya gelmek, onlarla fikir alışverişi yapmak; yolunuzu daha da açmanıza yardımcı olacak destekleri de beraberinde getirebilir. İş ortaklığı yapabileceğiniz etkiler devrede ancak bunun için kendinizi ifade etmeniz önemli.  

Haftanın deneyimi: Yolunuz açılıyor, beklediğiniz destek geliyor.


Uzak seyahatler yapmak isteyeceğiniz, eğitim, yayıncılık, yabancı dil gibi konulara para harcayacağınız bir dönem olabilir. Sosyal medyada, iletişim mecralarında kendinizi gösterebilirsiniz. Kariyerinizde kendinizi etkili şekilde gösterebileceğiniz, toplum önünde güç kazanabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Salı günü itibariyle sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle baş ağrısı, tansiyon, vertigo gibi rahatsızlıklara karşı önleminizi alabilirsiniz. Günlük işlerinizi yaparken kesici, delici aletlerle uğraşırken kazalara karşı açık olabileceğiniz için dikkatli olun. Hafta sonuna doğru attığınız her adımın karşılığını alabileceğiniz, sizden daha üst pozisyondaki kişilerden de destek alabileceğiniz bir dönem başlıyor; o nedenle karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.  

Haftanın deneyimi: Gücünü herkes görsün ama dikkati de elden bırakma!


Finansal konuların ön planda olduğu bir zaman dilimi. Ortak kazançlar, eşinizin parası gibi konular gündeminizde. Salı günü itibariyle yeni bir eğitime başlayabilir, yayıncılık, hukuksal konular, yabancı dil gibi alanlarda kendinizi etkili bir şekilde gösterebilir, sosyal medyada sunum becerilerinizi aktif bir şekilde sergileyebilirsiniz. Aşk ilişkilerinizle ilgili bazı yaralarınız kendini hatırlatabilir ya da varsa çocuklarla ilgili acı kayıplarınız hatırlanabilir. Cuma günü itibariyle keyfiniz ve eğlenceye olan ihtiyacınız artıyor. Hobi olarak başladığınız bir şeyden gelir elde etme gündemleriniz söz konusu olabilir.  

Haftanın deneyimi: Hobilerinizden gelir elde etme vakti.


Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklık hanenize gelen Venüs-Yengeç transiti bu alanı keyiflendirecek. Sevildiğinizi hissettiğiniz bir dönem sizi bekliyor. Salı günü itibariyle krizlerinizi çözmeye odaklandığınız, kredi, faiz, nafaka, ortak kazanımlar gibi konuların aktif olduğu bir dönem sizi bekliyor. Haftanın ilk günü ev kazalarına karşı dikkatli olmalısınız. Aileden birinin yardımı ile ev veya arsa alma gibi bir durumunu olabilir ya da en basit haliyle evinizi yenilemek için maddi destek alabilirsiniz.  

Haftanın deneyimi: Sevmek ve sevilmek sizin de hakkınız, kendinize kota koymayınız!


Sağlık alanında şifalanmaya başladığınız, günlük rutinlerinizi daha rahat bir akışta ilerlettiğiniz bir enerji ile haftaya başlıyorsunuz. Salı günü itibariyle ikili ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda iletişimleriniz artıyor. Ben-biz kavramı arasında dengeyi tutturamazsanız çatışma yaşayabilirsiniz. Danışmanlık, ortaklıklar, evlilikler için güzel bir yerleşim. İlişkinize yeni bir soluk, yeni bir heyecan gelebilir. Karşınıza aldıklarınız vizyonunuzu genişletme ve kimliğinizi ortaya çıkarma konusunda size destek verecekler.  

Haftanın deneyimi: Yeni heyecanlar geleceğe yönelik vizyon katıyor.


Haftaya iyi enerjilerle başlıyorsunuz. Aşk, flört, cinsellik, çocuk ve hobiler konularında desteklenebilirsiniz. Kadın Balıklar’ın dişil enerjilerinin arttığını hissedeceği bu dönem, hormonel olarak da üreme ihtiyacı getirebilir. Çocuk istiyorsanız bu enerjilerden yararlanabilirsiniz. Salı günü itibariyle günlük rutinlerinizi düzenleyebilirsiniz; çalışma koşulları, sorumluluk alanlarınız, astlarınız ve hizmet aldıklarınızla ilgili iletişiminiz aktif. Bu anlamda bazı anlaşmalar yapmak isteyebilirsiniz. Parasal konularda değersizlik hissiyatı içinde olabilir, ‘Daha fazlasını hak ediyorum’ diyebilirsiniz. Cuma günü itibariyle iş ortamınızı şekillendirebiliriz. Günlük planda işlerinizi düzene sokabilir, bu alanda bazı ticari anlaşmalar yapabilirsiniz.  

Haftanın deneyimi: Bedenini tanı, keyif aldığın şeylere alan aç.


Önceki ve Sonraki
Haberler