İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (17 Temmuz – 23 Temmuz)

Önümüzdeki 1.5 yılı etkileyecek Ay Düğümü değişimi ve Yeni Ay ile haftaya başlıyoruz. 17 Temmuz 2023’ü milat kabul edip yepyeni bir yaşam için hangi adımları atacağımızı düşünme zamanı... Şimdi, hayatımızdaki önceliklere ve hangi konulara ilkler eklememiz gerektiğine karar vermek için bir dönüm noktasındayız. Hayatta başarılı olmak istiyorsak, cesur davranmalı ve sonuç almak için harekete geçmeliyiz. Bu dönemde, özellikle 22 Temmuz civarında, öfke kontrolüne ekstra dikkat etmemiz gerekecek

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
17.07.2023
Haftalık burç yorumları (17 Temmuz – 23 Temmuz)
  • Büyük değişimler kapıda! Dünya genelinde ticaret ve satın alınan ürünlerin kargolanması konusunda gümrük kotaları değişimde... Daha hızlı kargolanan ürünler ve online ticarette öncü olmayı başaran start-up firmaları bu yarışta ipi göğüsler.
  • Neşter ve büyük açık ameliyatların yerini yavaş yavaş mikro kesikler atan mikro cerrahi robotları alacak.
  • Dünya genelinde demir-çelik sanayide yeni gelişmeler, ülkemizde ise bor madeninin işlenmesi ve endüstriyel ürüne dönüşmesi ile ilgili yeni ve ilk kez olacak gelişmeler kapıda. Tübitak öncelikli proje destek alanlarına demir-çelik sanayi ürünleri ve bor madeni ile ilgili ar-ge ürünleri alabilir.
  • Ülkeler arası güç dengelerinde ‘Böl, parçala, yönet’ adımlarına şahit olacağız.
  • Louise McWhirter teorisine göre KAD Koç’a geçiş, iş hacminde azalışa hizmet etmektedir. Bu nedenle daha çok çalışma ve istihdam çıkış noktası olacaktır.
  • Doğa ve toprakla temas etmek, doğanın ritmini yakalamak için bu haftayı kullanın. Aynı kısır döngünün içerisindeki bunaltıcı bir rutin, yeni gelişmeleri takip edecek motivasyonu bulmanıza engel olabilir.
  • Tam tersi, rutin bozacak ve denenmemişi deneyecek hamleler yapmanız; kaos bulutunu üfürmeyi ve ardındaki saklı güneşi görebilmeyi size taşıyacaktır.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Kadersel dönemeçlerden geçeceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Yeni Ay’ın da etkisiyle ailenizle ilgili konular yaşarken aynı zamanda aidiyet duygunuzu tartacağınız bir süreç de sizleri bekliyor. Kendi varoluşunuzu ortaya koyacağınız, daha fazla ‘Ben de varım’ diyeceğiniz, isteseniz de istemeseniz de size öğretilerin de olacağı 1.5 senelik bir döngünün başrol oyuncusu siz olacaksınız. Dünya enerjisine katacağınız en önemli öğreti, mücadele nasıl yapılır olacak... Güneş'in burç geçişiyle mutlu, neşeli bir tutum içinde olabilirsiniz. Aşk hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tek uyarı ise, abartılı davranışlarda bulunmamaya dikkat etmelisiniz.


İletişim trafiğinin yoğun olduğu bir pazartesi sabahına merhaba diyeceksiniz. Aile gibi gördüğünüz dostlarınızla bir araya gelebilir, yeni başlangıçlara adım atmak isteyebilirsiniz. Yeni Ay’ın da etkisi ile yakın çevrenizle bağlarınız daha fazla güçlenebilir. Aynı zamanda yaklaşık 1.5 yıllık kadersel etkiler yaşayacağınız sürece hazırlıklı olmalısınız. Bilinmeyen konulara olan ilginiz artabilir. Bu süreçte sizden gizlenen sırlarla yüzleşebilirsiniz. Güneşin burç geçişi ile ev, aile ve yuva konuları önceliğiniz olabilir. Yaptığınız şeylerin aileniz tarafından takdir edilmesini isteyebilirsiniz. Sevginizi cömertçe sunabilirsiniz. Evinizi dizayn etmek, güzelleştirmek için ideal bir süreç. Dikkat etmeniz gereken şey ise lüks harcamalardan kaçınmak.


Haftaya maddi manevi sahip olduğunuz değerlerinize odaklanarak başlayabilirsiniz. Yeni Ay’ın da etkisi ile sevdiklerinize karşı alma verme dengenizi koruyabiliyor musunuz, bu konuda sorgulama yapabilirsiniz. Beslenme konusunda Anadolu yemeklerine yönelebilirsiniz. Sosyal çevrenizi yenilediğiniz 1.5 yıllık kadersel süreç sizleri bekliyor. Derneklerde yer alarak bir amaç için bir araya gelen insanlarla beraber çalışabilirsiniz. Aynı zamanda aşk hayatınızda değişimler söz konusu olabilir. Güneşin burç geçişi ile İletişim kurarken hitap şeklinizle kişileri etkileyebilirsiniz. Drama gibi sanatsal bir alanda eğitim alabilirsiniz. Çevrenize hitap ederken hayal gücünüzü kullanabilir ve bunu empoze edebilirsiniz. Fakat abartılı konuşmalara dikkat.


Hafta başında Yeni Ay enerjisi ile baştan aşağıya yenileneceğiniz bir süreç sizleri bekliyor. Bağ kurduğunuz kişilere karşı güven duygunuz artabilir. Bu zamana kadar emek verdiğiniz ve ustalaştığınız konularda ödüllerinizi alacağınız 1.5 yıllık bir süreç sizleri bekliyor. Birçoklarınızın toplum nazarında unvanı değişebilir. Güneşin burç geçişi ile maddi konular ve öz benliğinize verdiğiniz değer konusu gündeminizde olacak. Sahip olduğunuz kaynaklarınızı artırmak isteyebilirsiniz. Hangi konuda becerileriniz varsa bunu göstermek istemeniz, sosyal çevrenizin genişlemesine neden olabilir.


Yeni Ay’ın etkisiyle, bu hafta kendi iç dünyanızda olmak isteyebilirsiniz. Ayrıca kendinize zaman ayırabilir ve ruh halinizi iyileştirmek için farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Yoga, meditasyon veya yürüyüş gibi aktiviteler, zihninizdeki karmaşayı gidermenize yardımcı olabilir. Güneşin burcunuza geçmesi, size motivasyon ve enerji sağlayacak. Hayallerinizi gerçekleştirmek için planlar yapmanız açısından mükemmel bir zaman dilimi sizleri bekliyor. Bu hafta aynı zamanda ruhsal rehberlerinizle karşılaşacağınız, yeni bir felsefe akımına adapte olacağınız 1.5 yıllık dönemin kapılarını aralayacaksınız. Yurt dışı, akademik ve hukuksal konularda öncülük etmeniz açısından sizleri zorlayacak.


Bu hafta, sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili konular hayatınızda önemli bir yer tutabilir. Yeni Ay’ın etkisiyle birlikte, sosyal çevrenizdeki ilişkilerinizi gözden geçirmek ve belki de bazı değişiklikler yapmak için iyi bir zaman dilimi olabilir. Başkalarının gözündeki değeriniz konusunda sorgulayacağınız 1.5 yıllık bir dönemin gelişi de sizleri farklı alanlara yönlendirebilir. Ayrıca giderleriniz konusunda mücadele edebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi ile birlikte öz benliğinizi sorgulayacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak hayallerinizi gerçekleştirmek için yeni eğitimlere başvurabilirsiniz. Ancak, harekete geçerken, çevrenizdeki insanların sizi sınırlamamasına dikkat etmeniz gerekebilir.


Bu hafta, Yeni Ay’ın etkisiyle birlikte, hayatınızda yeni hedefler belirlemeniz ve vizyonunuzu güncellemeniz için iyi bir zaman olabilir. Aynı zamanda ikili ilişkilerde kadersel temalar yaşayacağınız 1.5 yıllık döneme de giriş yapıyorsunuz. Güneşin burç geçişi, sizlere sosyal çevrenizdeki yeteneklerinizi keşfedip başarıya dönüştürmeniz için fırsatlar sunabilir. Bu süreçte, sosyal çevrenizle ilişkilerinizi geliştirmek için çaba harcamanız gerekebilir. Kendinizi geliştirmek ve hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ancak, bu esnada günlük hayatınız ve sorumluluklarınızın da farkında olmalısınız.


Haftaya, kendinize yabancı bulduğunuz kültürleri araştırma isteği ile başlayabilirsiniz. Özellikle yemek kültürlerine merak salabilirsiniz. Yeni Ay’ın da etkisi ile hukuksal konular, akademik alanlar, kültürel geleneklerle ilgili birtakım gündemler yaşamanız muhtemel. Günlük rutinlerinizde ve sağlıkla alakalı konularda, mücadeleci 1.5 yıllık kadersel döngülerin etkisini de bu hafta yaşamaya başlayabilirsiniz. Güneşin burç geçişi ile hedeflerinizi ve hayattan beklediklerinizi yapılandıracağınız döneme geçiş yapacaksınız. Yaratıcı yönünüzü ortaya koyacak ve toplum nazarında göz dolduracaksınız. Bu süreçte yeni insanlarla tanışmak veya sosyal medya hesaplarınızı güncellemek gibi farklı adımlar atacağınız etkileşimler mevcut.


Haftaya Yeni Ay’ın etkisi ile başlıyorsunuz. Kendinizi değiştirme, dönüştürme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Mistik konulara yönelebilir, bu konuda araştırmalar yapabilirsiniz. Takıntılarınız ortaya çıkabilir. Aynı zamanda bu hafta 1.5 yıllık kadersel bir sürece de merhaba diyeceksiniz. Etki aldığınız alan; aşk, ilişkiler, çocuklarınız, boş zamanlarınızı nasıl geçirdiğinizle ilgili olabilir. Güneşin burç geçişi ile yeni eğitimler, yabancı dil konularına odaklanabilirsiniz. Yabancı dil ve eğitim konularında sahip olduğunuz beceriler daha fazla sorumluluk almanıza neden olabilir. Gelecek planlarınızı tekrardan gözden geçirebilirsiniz.


Pazartesi günü Yeni Ay’ın etkisi ile eşinize veya ortağınıza karşı daha şefkatli yaklaşarak ilişkinizi güçlendirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Aranızdaki bağı daha da kuvvetlendirmek için yeni planlar yapabilirsiniz. Ev, aile ve yuva ile ilgili 1.5 senelik kadersel döngüye de adım atacaksınız. Güneş'in burç geçişiyle, kendinizi daha fazla geliştirmeye, değiştirmeye ve dönüştürmeye odaklanabilirsiniz. Gider dengenizi gözden geçireceğiniz, belki kredilere başvuracağınız bir süreç içinde olabilirsiniz. Onaylanma ihtiyacına takıntı geliştirebilirsiniz. İçsel öfkeniz gün yüzüne çıkabilir. Hafta sonu boş zamanlarınızı nasıl geçireceğinizle ilgili planlama yapabilirsiniz.


Bu hafta günlük rutinlerinizde yeni düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Yeni Ay’ın da etkisi ile sağlık koşullarınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Mide hassasiyeti yaşayabilirsiniz. Bu nedenle fazla yağlı yiyecekler yemekten kaçınmalı ve içinize attığınız duyguları dönüştürmelisiniz. Aynı zamanda ay düğümlerinin değişimi ile 1.5 yıllık kadersel dönemi iletişim ve eğitim alanından yaşamanız muhtemel. Güneşin burç geçişi ile karşınıza aldığınız insanlara daha fazla odaklanabilir, onları merkeze koyabilirsiniz. Hafta sonu harcamalarınız ile ilgili düzenleme yapabilir, bununla ilgili hızlı şekilde aksiyon almak isteyebilirsiniz. Giderleriniz ile ilgili harekete geçerken gelirleriniz için aldığınız sorumlulukları da göz ardı etmemelisiniz.


Haftaya başlarken boş zamanlarınızı değerlendirmek için yapmak istediklerinizi planlamak, ruh halinizi iyileştirebilir ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Yeni Ay’ın etkisi ile birlikte, hobilerinize veya ilgi alanlarınıza daha fazla zaman ayırma şansınız olabilir. Maddi ve manevi gelirleriniz konusunda ve cesaretle yeni atılımlar yapacağınız 1.5 yıllık kadersel dönemece adım atacağınız bir süreç sizleri bekliyor. Güneşin burç geçişiyle, iş hayatınızda daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Bu nedenle, hayatınızın merkezine günlük rutinlerinizi koyarak, gününüzü daha planlı bir şekilde geçirebilirsiniz. Ancak, aldığınız sorumluluklara odaklanırken, yakın çevrenizden gelen etkilere karşı dikkatli olmalısınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi