EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Mulberry’den müziğe ‘şık’ hizmet

Mulberry ile İngiliz sanatçı Nicholas Daley’in birlikte hazırladığı koleksiyon, markanın ikonik çantası Antony’nin yanı sıra gitar askısı, saksafon askısı ve mızrap kılıfı gibi çeşitli müzik aksesuarları da içeriyor

Mulberry’den müziğe ‘şık’ hizmet

Mulberry; Mulberry Editions tasarımcı iş birliği serisinin sonuncusunu, Londra merkezli tasarımcı Nicholas Daley ile birlikte hazırladı. Serinin son koleksiyonu olan Mulberry x Nicholas Daley için Daley, kapsül çanta ve müzikten ilham alan aksesuarlar tasarladı. Genlerinde olan Jamaika ve İskoç mirasını ve müziğini çalışmalarında da ortaya çıkarmasıyla tanınan Daley; Mulberry’nin klasik unisex ‘Antony’ el çantasını bu iş birliğine özel olarak yeniden yorumladı. Ayrıca sanatçının koleksiyon için tasarladıkları arasında gitar askısı, saksafon askısı ve mızrap kılıfı gibi müzik aksesuarları da yer alıyor. Böylelikle Mulberry, tarihinde ilk kez müzik aksesuarlarına da imza atmış oldu.

Koleksiyonda Daley, 1960’lar ve 1970’lerdeki caz, reggae ve rock’n’roll müziğinin altın çağını çağrıştıran tasarımlar yaptı ve ‘Antony’yi; Miles Davis, Roy Ayers ve Jimi Hendrix’in sahnede giydiği kıyafetler ve kullandığı aksesuarlar gibi kamçı, püskül ve örgülü motiflerle süsledi.

Koleksiyonun ton paleti, Nicholas Daley’nin hazır giyim koleksiyonlarının zengin dokusal oyunlarını yansıtmak için kontrast oluşturan süet, damarlı deri ve pamuklu kanvas panellerle lacivert, koyu sarı ve meşe içeriyor.

İş birliği aynı zamanda; sahnede performans sergileyen müzisyenler düşünülerek özel olarak yaratılan ve Mulberry için bir ilk olan bir dizi lüks müzik aksesuarıyla, Daley’nin müzik sevgisini ön plana çıkarmasına olanak tanıyor.

Müzik aksesuarları arasında tamamlayıcı süet tonlarında hazırlanmış püsküllü gitar ve saksafon kayışlarının yanı sıra bir mızrap kutusu ve Kuzey Afrika ve Karayipler’deki el yapımı deri ürünlerini yansıtan nakış tekniklerine sahip bir de şapka yer alıyor.

Nicholas Daley, koleksiyon hakkında şunları söyledi: “Bu koleksiyon, birlikte çalıştığım müzisyenler düşünülerek oluşturuldu -neredeyse onların sahnede giymeleri için hazırlanmış bir aksesuar gardırobu gibi... Mulberry ile iş birliği yapmak büyük bir ayrıcalıktı. Markanın İngiliz işçiliğine verdiği destek ve sürdürülebilirlik konusundaki duruşuyla her zaman güçlü bir uyum duygusu hissetmişimdir. Ekip, yeni fikirleri hayata geçirme konusunda o kadar açık ve destekleyiciydi ki… İnsanların parçaları yıllarca sevip giyecek olması beni çok heyecanlandırıyor.”

Mulberry x Nicholas Daley koleksiyonu, 13 Ocak’ta Mulberry mağazalarında ve Mulberry.com’da satışa çıktı.

Önceki ve Sonraki
Haberler