EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (16 Mayıs-22 Mayıs)

Ailemizi, toplumumuzu, ülkemizi, dünyamızı düşünmekten kendimizi düşünmeyi unuttuk. Şimdi denge için bize yeni bir kapı açılıyor fakat önce elimizde tuttuklarımızdan fedakarlık etmemiz gerekecek. Bu kimisi için küçük, kimisi içinse büyük bir diyet olabilir fakat sonunda özgürleşen, kendi kıymetini bilen bir birey haline bürüneceğiz. Bunu bilerek öncelik göstermek hepimizde büyük değişime kapı aralayacak. Bugün önemli bir Ay Tutulması yaşayacağız. Bu tutulmadan en çok Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burçları etkilenecek. Işıklara sert yerleşimli Satürn gezegeni bizleri belirli konularda sorumluluklar almaya yöneltecek. Egoya yer veremeyeceğimiz önemli bir serüven içerisinde olacağız. Maddi konularda bitiş ve tamamlanmalar deneyimleyebiliriz. İlişkilerde ise ya hep ya hiç düşüncesi üzerimizde hakim olacak

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
16.05.2022
Haftalık burç yorumları (16 Mayıs-22 Mayıs)

Tutulma deneyimi: Tutulma Güney Düğüm tarafında gerçekleşiyor. Uzun süreçli düşünen kazanacak. Günü birlik ya da hızlıca tamamlanacak eylemlerden uzak durmayı deneyimleyelim. Önümüzdeki süreçlerin bize neler getireceğini hesaba katarak adımlar atmaya çalışalım.

 

Tutulma sembolü: Kuşları beslemek, yırtıcı hayvan belgeselleri izlemek, kullanmadığımız kıyafet ve eşyaları ihtiyaç sahiplerine vermek.

 

Tutulmanın bazı kısımlarını gören bölgeler: Güney/Batı Avrupa, Güney/Batı Asya, Afrika, Kuzey Amerika'nın çoğu, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antarktika.

 

Kartografik haritada: Tutulmada Ay ve Güney Düğüm, Amerika ve New York’un üzerinde. New York borsası üzerinde gerçekleşiyor. Amerika’nın ekonomisi ile ilgili ciddi bir süreç başlıyor. İlk uygulamalara dönecekler. Kişisel menfaat ve çıkarları koruma politikalarını izleyecekler. Belirli ailelere ve önemli kişi ve şirketlere imtiyaz hakları tanıyacaklar. Özellikle şirket ve ulus odaklı değil, bizzat yönetici ya da kişi üzerine adımlar atacaklar.

Tutulmanın diğer ayağı ise Çin’de. Burada farklı tutumlar gelişebilir. Fakat yeni salgınlar da söz konusu olacaktır. Şu an zaten yeniden Çin’de kapanmalar olduğunu görüyoruz. Şangay ve Pekin’de yine vakalar bulunmakta…

Tutulmayı kareleyen Satürn ise Türkiye üzerinde. Rusya, Ukrayna, Türkiye, Akdeniz ülkeleri, Mısır olarak ilerliyor. Şu an mülteciler ile ilgili yaptırımlar üzerindeyiz. Öte yandan iki seçim arasında zorlanıyoruz. Bizden bir taraf olmamızı bekleyen ülkeler, yöneticiler arasındayız.

Bu sadece ülkemiz adına değil, içinde bulunduğumuz işler, kariyer yaşamımız, hatta aile yaşamımız arasında da ikilemde kalacağımızı gösteriyor.

Güneş // Arcturus: Harekete geçme, yeni yol seçme cesareti, yeni bir yöntem…

Güneş kavuşum Capulus: Cinsel enerji, libidal kontrol bozukluğu, ani karar ve öfke ile harekete etmenin getirdiği olumsuz sonuçlar… Kaba güç kullanımı, zorluk! Perseus’un iki kılıcı vardır. İlki dişil Algol ve diğeri eril Capulus’tur. Bu sefer dişil değil eril enerji hakimiyetindeyiz. Artık birileri bir şeyler yapsın diye beklemeyi değil, bizler adım atmayı hedefleyeceğiz.

Venüs Alpheratz yıldızı: Daha çok kişisel alan istemek, kendine ait alan ve mahremiyet arzusu.

  • Tutulma güney düğüm tarafında gerçekleşiyor. Kayıplar, bırakmak, zorla tutmak zorunda kalmak, kaçırılmalar, cinayet, saklama, derin sırlar ve manipülasyonun kullanımı ön planda.
  • İyileştirici tema: Venüs’ün açısızlığına karşın, Mars ile karşılıklı ağırlaması vardır. Mars, Balık’ta ve Neptün ile kavuşumda. Bu süreçte enerjiyi içsel potansiyelde kullanmak, bazı konuları görüp bildiğiniz halde anlayışla karşı tarafın görmesine müsaade etmek, içe yolculuk, meditasyon, su sporları ile ilgilenmek, tütsü yakmak ilk başta bu enerjinin dengelenmesi için iyi gelecektir.
  • Sevgi, tutku, hazlarımız, evliliğe bakışımız, keyif alma yollarımızı gösteren Venüs, bu tutulmada açısız. Yani nereye gideceğini, neyde mutluluk yakalayacağını bilemiyor. Diğer tüm gezegenler belirli koşullandırma içinde olsalar da Ay tutulmasının çıkış yolu aks olarak düşünmektir.
  • En başta sıkıntılı bir süreç yaşayacakmışız gibi görülüyor ama Venüs’ün bu seyri bize bir şeyler öğretmek için geliyor. Neyden keyif aldığımızı keşfetmek için... İçinde bulunduğumuz işler, sorumluluklar bir yük gibi ağır geliyorsa ve kendi değerinizi gösterebileceğiniz bir ilişkide değilseniz? Ya da kendi değeriniz kadar kazanç elde ettiğiniz bir sektörde değilseniz sıkıntı ve zorluklarla baş başa kalacağız.
  • Ama ne için bu zorluğu yaşayacağız? Keyifli hale getirmeyi, emek verdikten sonra keyif alabileceğimiz alanları görmek için… Eğer zaten keyifli alanlardaysanız; işinize, aşkınıza dört elle sarılabilirsiniz bu dönem. Ve uzun ömürlü yeni yolculuklara da çıkabilirsiniz… Evlilik gibi, yeni bir iş gibi, bir hobi gibi…

Paranı paylaşmaya izin ver, giderlerinden keyif almayı dene.  Tutulma doğası; Koçlar’ın dönüşüm, kriz ve derin iç değişimi yöneten 8. evine hükmedecek. Krizler, travmalar, ölüm, boşanma, her türlü büyük yaşam değişikliği gibi derin olaylara karşı koymaya, kontrol etmeye veya yönetmeye çalıştıkça kendinizi daha fazla kaybediyor gibi hissedebilirsiniz. Bu kayıpları büyütebilirsiniz. Korku ve çaresizlik hissiyatı da tüm bu seremoniye eşlik edebilir sevgili Koçlar... Bizler drama yapmayı seviyoruz bir de... Daha da büyütebiliyoruz olan biteni… Para harcamakla ilgili, kazanmakla ilgili kaygı ve endişelerimizi yüce bir güce teslim etmeyi öğrenmeliyiz. Ancak o zaman şifa enerjisinin titreşimini arttırabilir ve kendimizi içsel denge ve huzura eriştirebiliriz. Yine de al-ver dengesinde şaşıyor muyuz? O zaman sağ elinize size ait olan bir obje alın ve onu sol elinize armağan edin. Demem o ki, bu durumun bir ilacı, somut bir çözümü yok; Akrep doğası bizde nasıl çalışıyorsa o konuları şifalandırmak, arındırmak için içsel muhakemelere girmek zorundayız. Ortak kazançlar, kaynaklar, diğer insanların mali kaynakları, vergiler ve miraslar söz konusu olduğunda kontrolü serbest bırakmalı ve her şeyi yolunda yapmaya çalışmamalıyız


Partnerine sorumluluk ver ve bundan keyif almasını sağla.  Tutulma sizin tam karşınızda gerçekleşiyor. Önceliklerinizi ortaya çıkarmanın, birincil amaçlarınızı tamamlamanın vakti. Öte yandan hastalıklara da diğer herkesten daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Fakat zıt tarafınızda, Akrep burcunun doğasında endişe ve evham hakim…  Her tür İkili ilişkilerinizde planlama, kontrol etme ve çaba gösterme durumuna çekilebilirsiniz fakat bu alanlarda endişenizi ve kaygınızı yüce bir güce teslim etmeyi öğrenmelisiniz. Ortaklaşa işler içerisindeyseniz, onları size hesap verme haline getirmeyin. Eşleriniz, yakın dostlarınız da buna dahil. Onlara ‘Neredeydin, ne yaptın?’ gibi sorularla çgünlük planlarını sizlere aktarması için eziyet etmeyin. Çaktırmadan sorarak, arayarak, onlar hakkında bilgi edinmeye çalışmayın, onlara güvenin ve endişelerinizi evrenin sistemine teslim edin. Vekalet verdikleriniz, danışmanlık aldığınız kişiler, astrologlarınız, danıştıklarınız… Şüpheciliğin ve didiklemenin tüm olumsuzluğu onu yaşatan tarafındır aslında. Size iyi geleceğine inanıp teslim olmayı denerseniz büyük kazanımlar elde edeceksiniz. Eğer bu şekildeki davranışlarını iradenizle dizginleyebilirseniz yanılgılarınızın ve hayal kırıklıklarınızın mucizevi şekilde hallolduğunu görebilirsiniz. İdeal eşlerinizle tanışabilir ya da hali hazırda tanıdığınız eşleriniz varsa onların da sizin için idealize olduğunu görebilirsiniz.


Sorumluluklarını keyifli hale getir. İşiniz hobiniz, hobiniz işiniz olsun.  Sizi manipüle eden, kışkırtan, günlük rutinlerinizi bozan, iyi olacağınıza, ustalaşabileceğinize, başarılı olacağınıza inanmayan, sizi köstekleyen her kim varsa onlara karşı hayalet rolü oynamanızın vakti geldi. Yokmuş gibi davranmak en büyük silahınız olmalı bu günlerde. Ya ortalıktan kaybolacağız, ya ara vereceğiz ya da affedeceğiz… Ve bunu yapmak konusunda sizi endişelendiren her ne duygunuz varsa, tüm bunları yüce güce teslim etmek ve hallolacak diyerek kendinizi buna odaklamak en doğru yaklaşım olacak. Eğer yine de bir eyleme geçmeniz gerekiyorsa, yapılacakları başkasına teslim edin. 11. eviniz Koç… Eylem orada. Yani paylaşın yapılacakları. Pek tabii bir sorun ortaya çıktığında, var olmadığını iddia etmek zorunda değilsiniz. Ancak geri adım atın, rahatlama durumuna girin ve yüce güçten size yardım etmesini isteyin!  Bazı zamanlarda bir mola vermek mucizevi şekillerde çözüm getirebilir. Sezen Aksu’nun da söylediği gibi ‘öteki olabilmeyi, geride durabilmeyi, yerine koyabilmeyi’ öğreniyorsun… Tüm bunlar sağlık sorunlarınız için de geçerli. Doktordan doktora giderek sağlık sorunlarına çözüm bulmaya çalışmanız ve tüm bu mücadeleniz belki dinlenerek geçecek bir şey için fazlaca efor sarf etmenize neden olabilir.  6. ev aynı zamanda çalışanlarınızı ve çalışma yaşamınızı gösterir. İşten mi ayrıldık, iş ortamımız mı değişti?.. Buna düşünmek, doğru olanı ortaya çıkarmak için güzel fırsat diyebilmeliyiz. Akışa güvenmek, teslim olmak sizi tüm bu konularda rahatlatacaktır.


Aşka izin ver. Keyiflerini iş haline getirme.  Bu tutulma her ne kadar Akrep burcunda olsa da, Boğa vurgusu bu dönem bizi daha fazla idrake yöneltecek sevgili Yengeçler. Akrep; romantizm, yaratıcılık ve çocuklarınızı incelediğimiz 5. evinizi yönetiyor!  Sevdiklerinize gelince çok hassas ve özverili olduğunuzu düşünürsek, hiç de şaşılacak bir durum değil. Akrep doğası sizin kalbinizi yönetiyor…  Ancak bunlar aynı zamanda sizlerin mağdur bilincine sahip olmanıza, yanıltıcılıklara, ihanete uğramış veya hayal kırıklığına uğramış hissetmelerinize de vesile… Eğer haritanızda Venüs Akrep gibi temalar yoksa, çok kindar, öç alıcı olmazsınız fakat zararınız yine kendinize olur. Derinden sevgi, derinden aşk yine derinden sarsılmalara, derinden yaralanmalara vesile olur. Bu dönem, özellikle tutulmanın da etkisiyle şüpheleri bir kenara atın. Endişe ve evhamlarınızı yüce güce teslim edin. Bunu yaptığınızda aşk sarhoşu, maymunu olmayacaksınız. Aksine koşulsuz sevginin en verimli meyvesinden tadacaksınız. Ve mucizevi şekilde hayattan haz, keyif almaya, aşık olmaya ve aşkı doyasıya yaşamaya başlayacaksınız. Çocuklarınızla sorun yaşıyorsanız veya çocuk sahibi olamıyorsanız, yine durumu kontrol etmeye çalışmaktan çok tüm bu süreci yüce güce teslim edip rahatlayalım.


Aile ve ev sorumluluklarını keyifli hale getir. Tutulma kariyer ve ev alanınızı tetikleyecek. Akrep ve Boğa tetiklemesi sizin ev, yuva hanenizde. Şöyle bir düşünelim… Neden Yörükler gibi oradan oraya gitmekten çekiniyor, neden yaşam standartlarımızı bozmak istemiyoruz? Çünkü Akrep doğası; ev, aile, yuva hanenizi anlatıyor sizlerin haritalarınızda. Fakat ait olmakla ilgili problemler de yaşayabilirsiniz. Nerede yaşayacağınızı, nerelere aidiyetlik kuracağınızı planlayıp kontrol etmeye çalışırsanız, boşuna efor ve enerji sarf edeceğinizi bilin. Bu demek değil ki hiçbir şey yapmayacağız, ‘Amaan nerede sabah, orada akşam’ diyeceğiz... Ama teslimiyet bağını geliştirmemiz gerek. Kendinizi ait olduğunuz alanlara hapsolmuş gibi hissetmek yerine akışa bırakmalı ve olayların bu sorunlar üzerinde çözümü de getireceğine inanmalısınız. Aile üyeleri ile sorun yaşıyorsanız, durumu kontrol etmeye çalışmak ya da aile üyelerinize/babanıza yönelik talep ve beklentileriniz sadece durumu daha da zorlaştıracak. Onları affetmeye yönelmeli, ‘Her ne olursa olsun ilahi planda en doğru olanı yaşıyorum’ demeye ve sisteme güvenmeye devam etmelisiniz. Bu tutulma size bu gücü alabileceğiniz enerjileri yansıtıyor, bu alanlara ışık tutuyor. Köklerinizi ne kadar sağlamlaştırırsanız, hayatta duruşunuz da o kadar güçlü olacaktır. Teslim olmayı ve affetmeyi yeğlediğiniz an sorunlar düzelmeye başlayacak ve aidiyet kurmanız gereken alanları, kendi ailenizi oluşturmayı daha hızlı çözümlerle başarabileceksiniz.


Kendini ifade etmeyi sev, iletişimi keyifli hale getir. Tutulma uzak seyahatler, eğitim planlama alanlarınıza ışık tutuyor fakat doğal olarak çekildiğiniz alan 3. eviniz olacak bu dönem. Akrep sizin iletişim evinizi yönetiyor. O nedenle arkadaşlık ilişkilerinizde tekrar iletişime geçme konusunda bu kadar sessiz kalıyor olabilirsiniz. Herkes size ‘Niye yazmıyor, aramıyorsun?’ diye isyanlarda bulunabilir. Bu tema çevrenizdeki kişilerden hayal kırıklığı veya ihanet yaşayabileceğinizi gösteriyor: Kardeşler, eşler, iş arkadaşları, ortaklar, komşular, akrabalar... Bu tür insanları ve ilişkileri olumlu ya da stabil tutmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bu alanınızı ne kadar kontrol etmeye çalışırsanız o kadar durum kötüleşecek demektir. Çözümleri daha yüksek bir güce teslim etmeyi öğrenmelisiniz. Ve pek tabii affetmek de gerekiyor. Her ne olursa, size ne yaşatmış olsalar da… O zaman ilişkilerinizde aradığınız güven ve huzur teması sizle olur diyebiliriz. Sosyal medya detoksu diye bir kavram çıktı artık karşımıza. Tüm iletişim cihazlarından özellikle bu dönem bir süre geri çekilmek, uzakta kalmak, kendinize kısa fakat yeterli molalar vermek sizi çok güçlendirecek. Yapabildiğiniz kadar yapın bu zamanlarda… Zihninizi yavaşlatın. 


Emek vererek para kazanmayı sev, keyifli hale getir. Tutulma doğası; para gelir gider aksınıza ışık taşıyor sevgili Teraziler. Paranızı, kazanç ve kaynaklarınızı doğru şekilde yönetmek için fazlaca plan, organizasyon ve programlama yapıyorsanız bilin ki bu efor biraz boşa gidiyor. Yani bu alanda hiçbir şey yapmayacağız demek değil pek tabii ama bu konularda endişe ve kaygılarınızı yüce bir güce teslim etmelisiniz. Ancak o zaman zihniniz sakinleşebilir. Bu tür yöntemlerle finansal kaynaklarınızı gerçekleştirmek için ne kadar zihinsel çaba sarf ederseniz, o kadar gelir akışına müdahale edersiniz der gökyüzü… Sahip olduklarımıza şükretmekle başlayabiliriz bu zamana… Özellikle teşekkür ederek. Varlık ve kaynaklarınızın farkına vararak. Çünkü Akrep burcunun haritalarımızda geldiği alan sınırlı kaynakların sınırsıza dönüşümünü yani bolluğu yaratır. Sizin bu alanınız 2. ev yani para, kazanç ve kaynak... Evrenin kaynakları sonsuzdur. Güvenin ve teslim olun. Elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz zaten… Eğer teslim olursanız, işte o zaman ilahi planda akışın çok hızlandığını göreceksiniz.


Kendine öncelik tanımayı sev, kişisel bakımını keyifli hale getir. Sevgili Akrepler, tutulma sizde… Sınırlı kaynakları sınırsıza dönüştürmeyi iyi bilen doğa yapınızı şimdi tüm diğer burçlar öğreniyor ve deneyimliyor. Bu süreçte sizler ise yarınlarınız için endişelenmeyin. Aksi halde yarınlarınız sizin için endişelenmeye başlayacak. Akışa teslim olmak ve rahatlamak önemli. Çünkü hayat sınırsız ve sonsuz kaynak sahibi. Yani dış görünüşünüz, ne yiyeceğiniz, ne giyeceğiniz… Tüm bunlardan daha fazlası hayat. Bu dönem tutulma sizi oldukça fazla etkileyecek. Zihinsel detoks için fikirlerimizi kök inançlarımızla değiştirmeyi denemeliyiz. İsteklerimiz için çaba göstereceğiz, mücadele edeceğiz elbet ama ‘Neden olmuyor?’ diye zihinsel travmalar yaşamak yerine akışta kalıp ‘Ben en iyisini yaptım, devamında evrene teslim oluyorum’ demek en doğrusu olacak. Hayatlarımız hakkında endişelenmeye devam etmek hiçbir çözüm getirmeyecek. Varsın başkaları ‘Ne kadar da umarsızsın’ desin. Onların demesiyle siz umarsız, boş vermiş biri olmuyorsunuz ki... Toplumun baskısına, başkalarının neler düşündüğüne bu kadar fazla boyun eğmemek gerek. Çünkü yaptıklarımızı yine kendimize yapıyoruz.  Var gücümüzle bu dönemin üstesinden geleceğiz. Bir kere evren sizin dilinizden konuşuyor. Endişelendikçe hayatlarımıza bir yıl daha eklemeyeceğiz... Yaşam kısa ama sonsuz ve sınırsız. Bunu en iyi kavrayan sizin burcunuz sizin doğanız… Düşünceleri bırakıp akışa teslim olmayı bu alanlarda denemeliyiz bu döngüde ve bilmeliyiz ki bir şeyler değişiyorsa bizim hayrımıza olacak.


Geri planda durmayı sev, seni koruyanları fark et. Korkularınızı kontrol edemeyebilirsiniz. 12. ev tarafından sembolize edilen zayıflıklarınızı ve kötü alışkanlıklarınızı bu dönem kontrol etmekte zorlanabilirsiniz; gizli suçlamaları, kötü niyetli kişileri ve düşmanlarınızı daha yüksek bir güce teslim etmelisiniz. Burcunuz, yaşamın mistik yanını deneyimleme ve manevi olma kapasitesine sahip aslında, hem de çok... Bizler su elementini sezgisel sanırız; fakat tam tersi, ateş elementi mistisizmde en güçlüsüdür. Bu dönemde görünmez dünyalara erişiminiz başlayabilir. Sezgilerinizi dinlemeli, bu dönem gördüğünüz rüyaları önemsemeli ve genellikle kendi başınıza bir şeyler yapmaya çalışmak yerine bunu istemelisiniz. Görünmez yardım ve güçlü, manevi, yaratıcı çözümler üretebilirsiniz. Hayallerinize teslim olmayı deneyin. Hayallerinizi gerçekleştirebilmek için erişmeniz gereken çözümleri manevi alanlarınızdan bulacaksınız. Bu tutulma sizlere; yabancı gelen yerlere, konulara, gizli düşmanlara ve bağımlılıklara şifa ve çözüm bulmak için evrensel bir güce teslim olmayı öğretecek.


Çevrendeki mutlu olanları sev, ortak paylaşımlarını keyifli hale getir. Arkadaşlarınız ve sosyalleştiğiniz alanlarda, çevrenizde, sahip olduğunuz arkadaş gruplarında mağdur veya çaresiz hissedebilirsiniz. ‘Hep mi beni bulur, neden mağdur kişiler, güçlü olmayan, kendi ayakları üstünde duramayan, kendini aciz hisseden insanlar çevreme doluşmuş?’ diye düşünebilirsiniz. Fakat diğer yandan bu düşüncelerinizi yüce güce teslim edebilmeyi başarabilirseniz, tüm bu arkadaş alanınız kökten değişim gösterir. Bunu belki de başardınız. Belki de birçok spiritüel rehberiniz var arkadaşlık ortamınızda. Ama onları henüz fark etmemiş olabilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizdeki zorluk ve sorunları yüksek güce teslim edebilirseniz, hedeflerinize ulaşmanız konusunda size sihirli bir şekilde yardımcı olan donanımlı, bilgili ve şifacı arkadaşları daha fazla hayatınıza çekebilirsiniz.  Ayrıca, gelirlerinize, kazanacağınızı umduklarınıza, hak ettiğinizi düşündüklerinize daha inanç temelli bir yaklaşımınız olmalı.  Umutlar evi olan 11. ev (bona fortuna) için doğru kazançları ve ödülleri sağlayacağınız hususunda kendinize olan güven ve itimadınız ne kadar fazla olursa, bu ödüller o kadar büyür. Ve bu tutulmayla beraber büyülü yollarla size gelir! Hedefleriniz ve hayallerinize görselleştirme ve meditasyon uygulayın. Onları çizin, boyayın, fotoğrafını panonuza yapıştırın. Kedinizi bu titreşime yükseltin.


Hayatındaki otoriteyi fark et (baba, patron, eş) ve bu alanı keyiflendir. Kovalar bu tutulmadan en çok etkilenecek burçlar arasında. Özellikle yükseleniniz 20–29 derece arasındaysa etki alanınız daha yoğun olacak. Bu dönem hayatınızdaki otorite figürleriyle, kurumlarla ya da iktidardaki insanlarla ilgili konularda kendinizi mağdur hissedebilirsiniz. Aynı zamanda ev/iş aksınız olduğu için, kariyerleriniz konusunda diğer burçlardan daha çok kayıp ya da karışıklık yaşayabilirsiniz. Hayatlarınızın bu alanlarına gelince her şeyi kontrol etmeye veya planlamaya çalışırken aslında teslim olmayı öğrenmelisiniz. Daha başarılı olmak ya da hedeflerinize ulaşmakta daha fazla istikrarlı olmak için yüksek bir güce güvenmelisiniz. Bunu yaptığınız anda, dünyadaki başarılarınız sihirli bir şekilde büyüyecek ve otorite figürleriyle ilgili sorunlarınız gizemli yollarla çözülecek. Mesleğiniz ve hedefleriniz söz konusu olduğunda, işi Yaradan katına bırakın! Bu, pek tabii ‘Amaaan canım, olacaksa olur’ deyip yan gelip yatmak anlamına gelmiyor. Elinizden gelenin en iyisini yapmak ve sonra evrene teslim olmak doğru hamle! Ya da örneğin kariyerinizle ilgili sorunlu ilişkileriniz varsa veya kariyerinizde hayal kırıklığına uğradıysanız, iç sesinize döneceksiniz. Titreşiminizi yücelteceksiniz ve teslim olmayı deneyeceksiniz. O zaman cevaplar ve ipuçları almaya başlayana kadar bir süreliğine pasif durumda kalabilirsiniz. Ama bir süre sonra fırsatlar sizin önünüzde sihirli bir şekilde görünmeye başlar. 


Yeni ufuklara (seyahat, eğitim vb.) yelken açabilmek için emek ver.  9. evinizi aktif çalıştırmanız gerek, özellikle tutulma enerjisiyle birlikte. Peki, sizin için Akrep doğası ve 9. ev ne demek? Doğu mistisizminde baba demek, otorite demek, ikinci evlilik demek ya da hayatınızdaki baş öğretmenler, eğitmenler demek... Bu figürlerle ilgili ilişkilerinizi ne kadar kontrol etmeye çalışırsanız o kadar mağdur bilincine sahip olacağınızı ya da hayal kırıklıklarına uğrayabileceğinizi anlatır. Eğer bu tür ilişkileriniz varsa, kendinizi teslim etmeyi denemelisiniz. Size her tür zorluk çıkaran kişi sizler için gönüllü ve bedelsiz öğretmendir aslında. Ruhsal rehberinizdirler; bazıları her ne kadar can yakıcı olsa da… Bu tutulma enerjisiyle ruhsal rehberlerinizi keşfedeceksiniz. Balık burcu doğası gereği, geleneksel dini inançlardan ziyade manevi inanç bilinci için özellikle yüksek bir kapasiteye sahiptir. İnançlarınızda ne kadar sınırsızın farkındalığını yaşarsanız, bolluk bilincini ne kadar yüreğinizde yüceltirseniz; şanslarınız da bir o kadar artacaktır.  Korku uyandıran inançlar, sizi kısıtladığını düşündükleriniz ve kendi elinizle kendi yarattıklarınızla sınırladığınız benliğinizde her ne korku, kaygı, endişe varsa tutulmayla birlikte çözüme kavuşturmak için fırsatlar da bulacaksınız. Ayrıca yasal süreçlerle ilgili zorluklarınız, seyahatler veya yer değiştirme ve yükseköğrenim ile bağlantılı konularda da endişeyi yüce bir güce teslim etmeyi öğrenmelisiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler