İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (15 Mayıs – 21 Mayıs)

Bildiğimiz Mayıs ayları spor, kültür, müzik ya da film festivalleri gibi etkinliklerle geçerken bu yıl siyasi hava ile dengemizi şaşırdığımız doğrudur. Biraz odak konumuzu değiştirmek için bu haftaki Jüpiter’in burç geçişini değerlendirebiliriz... Konuları değil, konulara bakış açımızı değiştirmeyi deneyebiliriz... Örneğin ‘seçim’ kendi idrakimiz ve irademiz için de bir yol serüvenidir aslında... Öyle ya da böyle; her olay bizi bize anlatmak için nükseder. Bu haftayı bir de bu bakışla değerlendirmeye çalışalım... Zihnin gölge oyunlarının ilacı Jüpiter’de saklıdır. Düşünceler Merkür ise onu dengelemenin formülü Jüpiter’den geçer

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
15.05.2023
Haftalık burç yorumları (15 Mayıs – 21 Mayıs)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Risk almaktan çekinmeyeceksiniz. Cesaretinizle birçok alanda atılım gerçekleştireceksiniz. En önemli gündeminiz ise maddi koşullarınız olacak. Yeni kazanç kapılarıyla kaynaklarınızı daha iyi hale getirmenin yollarını bulacaksınız. Gerçekleşecek Yeni Ay’ın etkisiyle maddi koşullarınız ve sahip olduğunuz değerleriniz konusuna daha fazla odaklanacaksınız. Bu hafta Mars’ın burç geçişiyle hayattan keyif aldığınız alanlara yöneleceksiniz. Yeteneklerinizi ortaya koymakta zorlanmayacaksınız. İçinizdeki çocuksu enerjiyi ortaya çıkarabilirsiniz ve kendinizi keyifli ve enerjik hissedebilirsiniz. Aşk hayatınızda hareketli günler sizleri bekliyor. Dikkat etmeniz gereken şey ise bu haftanın hem sosyal, hem de ilişkiler yönünden değişim dönüşüm etkisi olması.


Her anlamda farkınızı ortaya koyacaksınız. Hafta başında içsel bir huzursuzluk hissedebilirsiniz. Bu hafta içerisinde Yeni Ay’ın sizin burcunuzda gerçekleşecek olması, haz aldığınız konularla daha haşır neşir olabileceğinizi gösteriyor. Hayat vizyonunuzu genişletebilirsiniz. Zevk aldığınız şeylere düşkünlüğünüz artabilir. Bu düşkünlüğün içinde yemek yemek de olabilir; bu nedenle kilo alabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle birlikte ev yuva, aile temalarına daha fazla enerji sarf edeceksiniz. Yer değişimi, ev alım satımı, ev içinde değişiklikler, yenilenmeler gündeminizde olabilir. Aile bireylerinden onay alma ihtiyacınız artabilir. Kimi zaman ise tartışma ve zorluklar yaşayabilirsiniz. Egoyu ve gücü kontrol edebilmek, gereksiz zıtlaşmalardan uzak durabilmek önem taşıyabilir.


Kendinizi güvensiz hissedeceksiniz! Hafta başında sosyalleştiğiniz alanlarda güven duygunuzu sorgulayacaksınız. Çoğu zaman geri planda olmak isteyebilirsiniz. İnanç sisteminizi sorgulayacak ve ruhsal gelişiminize önem vereceksiniz. Yeni Ay’la birlikte içsel varoluşunuzu yenileme isteğiniz oluşabilir. Hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz. Bu Hafta Mars’ın burç değişimi ile iletişiminiz hız kazanacak. Eğitimler, anlaşmalar, görüşmeler, seyahatler sıkça gündeminizde olabilir. Bu alanlarda daha aktif ve girişken davranabilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir, kendinizi ifade ederken daha cesur ve özgüvenli yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Alacağınız kararlar ve iletişiminizde kimi zaman dürtüsel hareket etmek söz konusu olabilir. Bu süreçte agresyondan uzak durmak fayda sağlayabilir.


Umutlarınız yeşerecek. Hafta başında ev, aile, yuva konusu gündeminiz haline gelebilir. Sosyalleştiğiniz alanlarda daha aktif olacaksınız. Yeni Ay’ın etkisi, yeniden başlamak istediğiniz konularda sizi destekleyecek. Arkadaşlarınızın sizlerin yanında olduğunu hissedeceksiniz. Güven duygunuz artacak. Hafta sonuna doğru Mars’ın burç geçişiyle parasal konular, finansal durumunuz, gelirleriniz ön plana çıkabilir. Kazançlarınızı artırabilmek adına daha çok emek sarf edeceğiniz bir dönem geçirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı, enerjinizi kullanarak maddi koşullarınızı düzeltmek isteyeceksiniz. Bu alanda daha fazla mücadele göstereceğiniz, cesur, girişken, özgüvenli yaklaşımlar sergileyebilirsiniz.


Toplum önünde nasıl göründüğünüze önem vereceksiniz. Pazartesi günü hak, hukuk, adalet konusu gündeminizde olacak. Hayat yolunda ruhsal rehberlerinizle karşılaşabilirsiniz. Hafta ortasında Yeni Ay’ın etkisi ile toplumsal statünüz değişebilir. Annenizle aranızda güven duygunuz artabilir. İstekleriniz konusunda kararlı olacaksınız. Bu hafta Mars’ın burç geçişiyle birlikte enerjiniz, motivasyonunuz artacak. Gücünüzü, liderliğinizi çok daha net ortaya koyabileceksiniz. Yaşamınızda gerçekleştirmek istediğiniz konular ne ise o yönde daha cesur ve atak yaklaşımlar gösterebilirsiniz. Bu süreç içerisinde kimi zaman gergin ve asabi tavırlar sergileyebilirsiniz. Sağlık temalarında kazalar, kalp ve tansiyon ile ilgili rahatsızlıklara, operasyonlara dikkat etmeniz gerekebilir.


Haftaya başlarken harcamalarınıza odaklanacaksınız. Gider dengenizi oluşturmak isteyeceksiniz. Banka kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Hafta ortasında Yeni Ay’ın etkisi ile ufkunuz genişleyecek, yaşam felsefesi geliştireceksiniz. Yurt dışı ile ilgili gündeminiz varsa eğer başvuru yapabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle fiziksel enerjiniz, motivasyonunuz biraz düşebilir. Gerçekleştirmek istediklerinizle ilgili mücadele gösterirken karşınıza çıkabilecek engeller; içsel huzursuzluklar ve gerginliklere yol açabilir. Sarf ettiğiniz enerjinize rağmen attığınız somut adımların bir türlü sonuca ulaşmaması öfkelenmenize neden olabilir. Ruhsal olarak enerjinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz.


Bu hafta başında ikili ilişkiler odak noktanız olacak. Bu süreçte ortak paralar konusu gündeme gelebilir ve harcamalar konusunda tartışmalar oluşabilir. Yeni Ay’ın etkisi ile borçlarınızı yapılandırmak isteyebilirsiniz. Gerginlik ve huzursuzluk hissi yoğun olabilir. Ruhsal araştırmalara girebilir ve alma verme dengenizi korumak isteyebilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle sosyalleşecek, dostlarınızla keyifli vakit geçireceksiniz. Yeni insanlarla tanışabilir, sosyal ortamınız içinde liderliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu süreçte dostlarınızdan alacağınız güzel destekler motivasyonunuzu artırabilir. Hedeflerinizin peşinden koşarken gereken özgüveni kendinizde bulacaksınız, cesur ve girişken davranarak kolayca harekete geçebilirsiniz. Yaratıcılığınızın da artacağı bu süreçte işinizde başarı sağlayabilirsiniz.


Haftaya başlarken gün boyunca yaptığınız işlerinizin yoğunluğundan şikayet edebilirsiniz. Baş ağrısı ve migren ataklarınız artabilir. Yeni Ay’ın etkisi ile ikili ilişkilerde yeniliğe merhaba diyeceksiniz. İkili ilişkilerde somut adımlar atmanız olası. Mars’ın burç geçişiyle beraber iş-kariyer konusunda gücünüzü daha net ortaya koyabileceksiniz. Bu alanda daha fazla mücadeleci olacağınız, güçlü ve cesur adımlar atacağınız bir süreç sizleri bekliyor. Liderlik edeceğiniz işlerin kendi istediğiniz yönde ilerleyebilmesi adına zaman zaman rekabetten çekinmeyeceksiniz. Yöneticilerle veya iş bağlantınızın olduğu kişilerle aranızda gerginlikler yaşanmasını önlemek ve ilişkileri dengede tutabilmek önem taşıyacak. Ego ve kibir yerine yaratıcılığınızla başarı elde etmek, azim ve güçlü bir motivasyon ile işinize odaklanmak bu süreçte sizleri destekleyecek.


Bu haftaya keyif aldığınız alanlara daha fazla yönelerek başlıyorsunuz. Kendinizi ifade ederken spontan olabilirsiniz. Her şeyi doğal akışında yaşamak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında Yeni Ay etkisiyle gün içinde yaptığınız işleri sakinlikle gerçekleştireceksiniz. Rahat bir tavır sergilemeniz, hayatınızdaki kişilerin kızmasına neden olabilir. Tek düze giden bir işiniz varsa değiştirmek isteyebilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle kendinizi neşeli, eğlenceli, sempatik, enerjik hissedeceğiniz bir dönem geçireceksiniz. Eğitim, seyahat, hukuk, ticaret gibi alanlarda hızlı gelişmeler yaşayacaksınız. Seyahatleriniz yoğunlaşabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Ticari konularda motivasyonunuz artabilir ve ideallerinizin, hayallerinizin peşinden daha cesur ve kuvvetli ilerleyebilirsiniz.


Aileniz sizin odak noktanız olacak. Ev, aile ve yuvanızla ilgili mücadeleli gündemler olabilir. Hızlı kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz. Aile büyüklerinize beslediğiniz öfkenizi dışa vurabilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi ile yeni aşklara yelken açacaksınız. Keyif aldığınız konulara yöneleceksiniz. İlişkinizi sağlam temellere taşıyabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle finansal konular, borçlar, ödemeler ile ilgili daha fazla mücadele edeceğiniz, enerji sarf edeceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Harcamalarınız artabilir, bu alanda yaşayabileceğiniz bazı pürüzler öfke ve endişe hissetmenize sebep olabilir. Ameliyat, operasyon gibi konular gündeminize gelebilir. Hem ruhsal, hem fiziksel sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gerekebilir.


Sabırsız davranışınız yanlış anlaşılmanıza sebep olabilir. Hafta başında aceleciliğiniz, araba kullanırken sizleri zora sokan süreçler yaşamanıza sebep olabilir. Yeni Ay; ev, aile, yuva konusunda sizlere faydalı etkiler oluşturacak. Yeni bir ev almak, taşınmak söz konusu olabilir. Güvenlik ihtiyacınız artabilir. Mars’ın burç geçişiyle ikili ilişkilere, ortaklıklara enerjinizi yönelteceğiniz bir dönem geliyor. Bu alanlarda daha hareketli, keyifli, coşkulu, atak ve girişken hissedebilirsiniz. Flörtöz bir yapıda davranmaya açıksınız. Kendine güvenli ve cesur adımlar atabilirsiniz ve var olan ilişkinizin enerjisi yükselebilir. Karşı cinsle aranızdaki çekim artabilir. Gerginlikler söz konusu olsa da genel olarak keyifli bir süreç olacaktır. Ortak iş birliği içinde olduğunuz kişiler ile birlikte hareket ederken güç çekişmeleri ve rekabetten uzak durmakta fayda var.


Hızlı kararlarla maddi atılımlar yapacaksınız. Maddi koşullarınızı iyileştirmek adına inisiyatif kullanacak ve hedeflerinize doğru ilerlemek isteyeceksiniz. Yeni Ay, yakın çevrenizle güven tazelemenizi sağlayacak. Mars’ın burç geçişiyle iş hayatınızdaki koşuşturmalarınız artacak. Daha fazla çalışacaksınız. İşinizi büyütmek için daha fazla emek sarf edebilirsiniz. Yeni iş bağlantıları kurulabilirsiniz. Motivasyonunuzu yükseltecek, kendinize olan güveninizi yerine getirecek koşullarla karşılaşabilirsiniz. Ancak birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda gerginlikler, sürtüşmeler de olası. Günlük rutinlerinizde ise daha hareketli, içi içine sığmayan bir enerjide olacaksınız. Enerjinizin artışı sakarlıklara sebep olabilir. Temkinli hareket etmeniz gerekebilir Sağlığınıza vereceğiniz önem artabilir. Özellikle kalp, tansiyon gibi rahatsızlıklara dikkat etmeniz gerekebilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler