EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (13 Haziran-19 Haziran)

Dolunay enerjisini üzerimizde hissettiğimiz önemli bir haftaya başlıyoruz. Dolunay, Yay burcunda gerçekleşecek ve burcun etkisini tüm hafta üzerimizde hissedeceğiz. Ay’ın ışığı; fikir ve deneyim alanlarını bizlere taşıyacak. Seyahatler, anlaşmalar, hak ve hukuk davaları ile ilgili konularda tamamlayıcı etkiler deneyimleyeceğiz. Özellikle Merkür gezegeninin de İkizler burcuna geçişi, bu hafta boyunca iletişim konularında güçlü bir deneyim alanı içerisinde olacağımızı gösteriyor

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
13.06.2022
Haftalık burç yorumları (13 Haziran-19 Haziran)
  • Bu hafta bilgilerin size aktığını hissedebilirsiniz. Çözümsüz kalan konularınız için kitaplığınızdan, uzun süredir el sürmediğiniz bir kitabı çekin ve sorunuza niyetlenin. Rastgele açacağınız bir sayfa size cevabı verebilir.
  • Çözümler konusunda esnek olmayı deneyin. Neyi kabul edip etmediğinizi gözden geçirin. Kendinize karşı dürüst olduğunuz müddetçe cevaplar birer birer açılacak.
  • Eğer belirli tabularınız ve kurallarınız varsa yaşamda olumsuzluklar sizi kovalayabilir. Her çözüme, her gelene kendinizi açın. Düşüncelerinizi sınırlamayın ve evrenin sonsuz olasılıklarını sizin için öne taşıyacağına güvenin.
  • Perşembe günü maddi konularda verimli bir gün. Alacaklar, borçlar ve banka işleri ile ilgilenmek için olumlu bir zaman. Günün açısı hafta sonunda da devam edeceği için verimli kullanabilirsiniz.
  • Hayalperest olmamak, limitleri aşmadan kendi sınırlarını koruyarak adımlar atmak; kurtarıcı ve akılcı çözümler bulmanızı sağlayacaktır.
  • Ciddi ilişkiler için hafta sonunu beklemeniz mantıklı olacak. Bu hafta sonunu sosyalleşmek yerine değer verdiğiniz kişilerle geçirmeniz faydalı olacaktır. Onlarla eğlence mekanlarına gitmek yerine hayat sorumluluklarına odaklanmanız, yardımcı olmanız önem arz ediyor.
  • Neye emek verdiğinizi, hangi düşünceleri besleyip büyüttüğünüzü fark etmek için güzel bir hafta.

Bu hafta yeni keşiflere kendinizi açık hissedebilirsiniz. Kendi düşüncelerinizi ruhsal planda geliştirmek ve ‘Neden?’ sorusuna cevap aramak için güzel bir haftadasınız. Hayat düzeninizin karmaşıklaştığı ve kendinizi ifade etmekte güçlük yaşadığınız kişilerle vakit öldürmek yerine kendinize yatırım yaparak bu haftayı olumlu değerlendirebilirsiniz. Eğitimlere başlayabilir, zihninizi farklı bakış açılarına sürükleyebilirsiniz. Yanıldığınızı hissettiğiniz konulara yeniden eğilmek ve kalp kırıklığı yaşadığınız kişilerle iletişime geçmek için de olumlu bir süreç. Perşembe gününden sonra arkadaşlık ilişkilerinde ve sosyal konularda güç kazanıyorsunuz. Bu sefer fikirlerinizi destekleyen insanlarla sosyalleşmek ve vakit geçirmek için olumlu fırsatlar var. Size ruhsal rehberlik edecek kişilerle karşılaşabilir ve sevdiklerinize bilgece tavsiyeler verebilirsiniz.


Karşılıklı kazanç ve ortak paylaşımlar konusuna daha çok eğileceğiniz bu hafta zamansızlık sizin için bir problem olabilir. Dürüstlük ilkesine önem verdiğiniz müddetçe sizi anlayışla karşılayacak kişilerle bu haftayı verimli geçirebilirsiniz. Sadakatsizliği asla affetmeyeceğiniz bir doğaya sahip olduğunuzu düşünürsek haftayı bu konularda biraz esneyerek geçirmeniz olumlu olacaktır. Yalnız değilsiniz; hayat mücadelenizde paslaşabileceğiniz yakın dostlarınızla bağları güçlendirme zamanı. Hafta ortasından sonrası kariyer konuları ile ilgilenmek için olumlu bir zaman. Minik hedefler koymak ve bu hedeflere ulaşmanızda size eşlik edecek kişilerle birlikte enerjinizi yükseltmek iyi gelecektir. Hafta sonu ise yaptığınız planlar bozulabilir. Aldırmayın çünkü yeni planlar için öncekinin bozulması gerekir… Kendinizi yeniye açın!


Hayattaki duruşunuzun etkileneceği, kendinizi başkalarının gözleri ile eleştireceğiniz sıkı bir hafta geliyor. Düşüncelerinizin size ait olup olmadığını sorgulama zamanı. Yaşadıklarınız başkalarının hayalleri mi, yoksa farkındalıkla inşa ettiğiniz bir yaşam mı sürüyorsunuz? Bu sorular sizi kovalamak için bu hafta sırada. Hevesleriniz size doğru yolları bulmanızda yardımcı olacak. Değer verdiğiniz kişilerle hayat görüşlerinizi paylaşmak sizi etkiliyorsa farklı çözüm yolları bulmak için içinizdeki küçük çocuğa ‘merhaba’ demeyi düşünebilirsiniz. Hafta ortasından sonra inançlarınızın size güç verdiğini hissedebilirsiniz. Kutlama, sosyalleşme ve sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirmek için hafta sonunu değerlendirebilirsiniz.


Bu hafta şifacı rolüne bürünebilirsiniz. Sorumluluk yükünüzün arttığı bir zaman dilimi sizi bekliyor. Çevreniz, kendi sorunlarına olumlu yanıtlar bulmanız için sizi zorlayabilir. Şu sıra Güneş 12. evinizde ve biraz inziva sizi bekliyor. Yay dolunayının da etkisi ile ertelediğiniz seyahat planlarını yeniden gündeme almak için güzel bir zaman. Uzun zamandır yaşadığınız bir sağlık problemi varsa, bunu da iyileştirmek için güçlü bir zamandasınız. Neptün etkileşimi hafta ortasına doğru size destek enerjisi verecek. Yeni bakış açıları geliştirmek için olumlu yansımalar yapacak. Üstesinden gelemediğiniz sorumluluk yükleriniz için farklı yollar keşfedebilmenize imkan verecektir. Özellikle perşembe günü maddi konular, borçlar ve ödemelerle ilgilenmek için olumlu fırsatlar var. Sorumluluklar konusunda aylık takvimlerimize göz atabilir, hızlı çözümler elde edebilirsiniz.


Kendinizi motivasyon alanında güçlü hissedeceğiniz bir haftaya başlıyoruz. Yeni keyif alanları edinebilir, ilgilendiğiniz konulara zaman ayırabilirsiniz. Dolunay size aksayan işlerinizde hız kazandıracak. Yeni gireceğiniz, sosyalleşeceğiniz ortamlarda sizi etkileyecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle perşembe gününden sonra ilişkilerde yeni deneyim alanlarınız açılıyor. Akademik kariyer, yurt dışı bağlantılı işler ve yayıncılık konularında girişimcilik ruhunuz artabilir. Yaratım ve yaşam enerjinizin güçlendiği, keyfinizin arttığı bir haftayı deneyimleyebilirsiniz. Çocuk sahibiyseniz onlarla ilgilenmek adına da olumlu bir hafta. Ufak kaçamaklar yapmak, sevdiğiniz kişilerle, değer verdiğiniz konularla aktiviteler içinde olmak yaşamınıza huzur getirecektir.


Geçmiş ile geleceğiniz arasında bir köprü kurmayı bu hafta başarabilirsiniz. Arada sıkışıp kaldığınızı hissettiğiniz ailevi ve ruhsal problemlerinize ilaç gibi bir çözüm gelebilir. Yaşadığımız dünyayı bir anne gibi görmeyi deneyimleyin ve affetmeyi öğrenin; o zaman kapılar açılacak. Yarım kalan işlerinizle ilgilenebileceğiniz, sorumluluklarınızın üzerinden geçeceğiniz bir hafta deneyimine de açıksınız. Uzun süredir gündeminizde olan miras, nafaka, kredi, ortak kazançlar gibi konularda sonuçlar almaya başlıyorsunuz. Motivasyonunuzun yüksek olacağı bu hafta uluslararası platformda kendinizi gösterebilir ya da iş hayatınızdaki olumlu gelişmeler ev hayatınıza da yansıyabilir. Aidiyet kavramı önem kazanacak. Özellikle dolunay, değişken bir burç olarak sizi de etkileyecek. Bu süreçte doğa ile iç içe olabileceğiniz bir eve geçmek isteyebilirsiniz.


Bu hafta size hız kazandıracak. Her türlü hayat konunuzda tamamlanmalar ve çözüm yolları ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle hedeflediğiniz konulara ulaşmanın hazzını deneyimleyebilirsiniz. Dolunay size destek enerjisi verecek. Kardeşleriniz ve yakın çevreniz konusunda destekler alabilirsiniz. Çevrenize uyum enerjisi ve kendi önceliklerinize destek enerjisi geliyor. Arkadaşlar, kardeşler ve yakın çevrenizde problemler varsa bunları iyileştirmek için olumlu zamanlar. Öte yandan kendi istekleriniz için gönüllü destekçileriniz, 14 gün boyunca sizinle olacak. Özellikle perşembe gününden sonra iletişim konularında başarılar sağlayabilirsiniz. İkili görüşmeler, önemli konuşmalar, toplantılar ya da aile büyükleri ile alacağınız kararlar konusunda hafta sonunun enerjisinden faydalanabilirsiniz.


Bu haftanın etkisi ile beklediğiniz ödemeler gelebilir. Gelir gider aksınızda hareketlilik söz konusu. Dolunay enerjisi ile birlikte sizi rahatlatacak çözümler elde edebilirsiniz. Çözüm masasını kurmak ve uzlaşmak istediğiniz kişileri bu masaya oturtmak için hafta sonu güzel fırsatlarınız olacak. İkili ilişkiler konusunda da desteklenebileceğiniz bu süreçte aşk hayatınız aktifleşebilir. Hobilerinizden yeni gelirler de elde edebilirsiniz. Bu sayede kazançlarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. Alternatif kazanç planları gündeminizi hoşça yorabilir. Uzun zamandır hayatınızda adaletsizce bir dağılım olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Hak ettiğiniz değeri elde etmek konusunda yaptığınız planlar işlememiş olabilir. Yaşamınızda bu konuda, özellikle kazançlardaki adaletsizliğin düzene girmesi hususunda iyileştirici etkilerle karşılaşabilirsiniz.


Hayalleriniz ve gerçekte yaşadıklarınız arasında sıkıntılı bir dönem geçirmiş, hatta geçiriyor olabilirsiniz. Bu haftanın enerjileri, kurduğunuz köprüleri usulca geçmenize olanak tanıyacak. Kendinize güveniniz artarken bunu etrafınıza da yansıtabilecek güce erişebileceksiniz. Değer verdiklerinizle iletişime geçmek için olumlu zaman. Onların sizin hakkınızdaki düşüncelerini öğrenmek için de öyle... Çevrenize sorular bırakın! Neyin nasıl olacağını her zaman siz bilemezsiniz. Her türlü konunun sorumlusu da siz değilsiniz. Başkalarının görüş ve fikirlerini almak sizi hızlıca kendi çözümünüze ulaştırabilir. Hafta sonu tanıdık yüzlerle birlikte vakit geçirmek, sosyalleşmek için olumlu zaman. Küçük seyahatlere çıkabilir, varsa aracınızın bakımı ile ilgilenebilirsiniz. Pazar günü yoğun bir iş temposu içinde olmamaya özen gösterin. Hafta sonunun tatil günü olduğunu kendinize hatırlatmayı ihmal etmeyin.


Sınırları, sorumlulukları ve görevleri yaşamınızdan bir an olsun kaldırdıklarını düşünün. Rahatça, özgürce akabildiğiniz zamanları yeniden elde ettiğinizi varsayalım. Nasıl hissederdiniz? Bu hafta dolunayın ışığı karanlıktan çıkıp aydınlığa doğru koşmak için artık önünüzde. Yön olarak nereye gitmeniz gerektiğini kolayca bulabileceksiniz. Pek tabi hedeflerinizi daha önce belirlediyseniz. Eğer belirli hedefleriniz yoksa ya da belirlediklerinizde size netlik sağlayacak iletişim ortamını bulamadıysanız, bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Özellikle perşembe ve pazar günü enerjiler yüksek. Aile, ev, yuva ile ilgili konuları bugünlerde gündeminize taşıyabilirsiniz. Ruhsal anlamda kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. İlişkiler konusunda depresif bir ruh hali içinde olabilirsiniz fakat atalardan gelen karma çalışmaları sizi rahatlatabilir. Özellikle ilişki yaşamınızdaki zorluklar konusunda bu hafta regresyona yönelebilir, geçmiş ve maziyi yad edebilir, eski hatıraları canlandırmak için bir adım atabilirsiniz.


Hümanist bir yapıya büründüğünüzü düşünüyorsanız ve herkese her koşulda destek verdiğiniz bir yaşamınız varsa, bu hafta onlar tarafından desteklenebilirsiniz. Önceden destekledikleriniz bu sefer sizi desteklemek için hayatınızda olacaklar. İlginç fikirler, yeni projeler ve hayaller içinde olabilirsiniz. Özellikle bu hafta dolunayın enerjisi ile birlikte gelecek davetler ve çevrenizden gelen yeni fırsatları kaçırmamak için işe koyulmanız yarar sağlayacaktır. Hafta ortasında iletişim trafiğiniz artacak. Hayatınızda tıkanan bir konunun açılması olası. Bu süreçte projelerinize yönelebilir, geleceğinize dair eylemleri hayatınıza çekebilirsiniz. Önünüzü göremediğiniz konularla ilgili nihai kararlar alabilir, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Hafta sonu, özellikle pazar günü sosyal çevreye dikkat. Arkadaşlıklarınızla ilgili bazı farkındalıklar ve yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Ağzınızdan çıkan her sözcüğün karşı taraf için önemli olacağının bilincinde olarak bu haftayı tamamlayın.


İstediğiniz gibi gitmeyen, tıkandığınız konularda hızlı çözümler üretebileceğiniz bir haftadasınız. ‘Kendimin patronuyum’ diyebilmeyi ne zamandır arzuluyorsunuz? Bu hafta, dolunayın da etkisi ile size zamanın doğal bir döngüsü olduğunu öğretecek. Ve zamanın sizi yavaşlatan bir etmen olmadığını, tam aksine yaşamınızda hangi alanı hedeflemeniz gerektiğini öğretmek için var olduğunu size sunacak. Parasal kaynaklarınızın artabileceği, bu alanda daha önceden aldığınız yaraları tamir edebileceğiniz, yakın çevrenizden ya da kardeşlerinizden destek alabileceğiniz bir süreç içerisindesiniz. Kariyerinizde emek verdiğiniz şeylerle ilgili güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bu noktada kendinize güvenmeniz ve kararınızın arkasında olmanız önem kazanacak. Belki de bu süreçte artık farkındalığınızı kendinize döndürmelisiniz. Kendinizi fark etmeli, kendi yeteneklerinize güvenmeli ve artık görünür olmalısınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler