EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (11 Nisan-17 Nisan)

Bu hafta artık geçmişin bir anlam taşımadığını düşünebiliriz. Yitirilmiş olan şeylerin geride bırakılması gerektiğini anlamanız ve gelecekteki amacınızı daha iyi gerçekleştirmeniz için yaşam sizlere, yolunuzdaki engelleri ortadan kaldırmanız için yol açıyor olabilir. Evren sizleri korkularınızla yüzleştirebilir. Yani evren size, gerçek özünüzü bulmanız için yardım ediyor. İş birliği çabaları içine girerken zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
12.04.2022
Haftalık burç yorumları (11 Nisan-17 Nisan)
  • Yeni fikirlerin kabul göreceği bir haftadayız. Venüs’ün Balık burcundaki seyrinde ilişkilerimizi akışa bırakmaya devam edebiliriz.
  • Sevdiğiniz insana sınır koymakta zorlanacağınız günleri gösterse de, perşembe günü 19:37’de gerçekleşecek olan Terazi Dolunay’ı ikili ilişkilerdeki ‘gönlün var gayretin yok’ sorularına yanıt aramaya yöneltecek. ‘Tamam mı, devam mı?’ derken tamamlanmalar yaşanabilir ya da bu süreç yol ayrımlarıyla sonuçlanabilir.
  • Bu Dolunay, ‘Vicdan terazisinin dengesinde hangi taraftayım?’ soruları sordurabilir.
  • Toplum önüne sanatsal yetenekler, daha önce denenmemiş öncü, yaratıcı kişiler çıkabilir.
  • Önemli işleriniz için Ay’ın boşlukta olmadığı zamanları tercih etmelisiniz.

İhtiyaçlarınızı direkt ve açık bir şekilde ifade ederek yaşamın tadını kendi zevkinize göre çıkartma özgürlüğünü isteyeceksiniz. Haftanın ilk günü kadınlarla uzlaşması zor, umulmadık problemler karşınıza çıkabilir. İş becerilerinizin artacağı, sosyal medya, yayıncılık, teknoloji alanlarında destekleyici bir zaman dilimindeyiz. Perşembe günündeki Terazi Dolunay’ı ikili ilişkilerinizi, ortaklarla olan gündeminizi belirleyecek. İlişkilerinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz. Bazı beraberliklerde evlilikle sonuçlanabilecek tamamlamalar yaşanabilir. Ortaklarla yapılan anlaşmalar, gidişatınız hakkında farkındalıklar kazandıracak. İlişkilerde ve ortaklarla yaşayacağınız bu güzel etki, toplum önündeki statünüzde dönüşüm yaratacaktır. Dolunay’la birlikte Spica yıldızının etkisini göreceğiniz şöhret, bereket ve armağanlara açık bir gün deneyimlenebilir. Bu dönem gördüğünüz rüyalar yakın gelecekte karşınıza çıkacak konuları gösterir. Bu hafta ilişkileri dengelemek adına deniz, sahil, göl gibi yerlerde su aktiviteleri yapabilirsiniz.


Aile içerisinde sürekli kendinizi kanıtlama çabasının içerisinde olduğunuzun farkına varacaksınız. Sizi güçsüz kılan, manipüle eden bireyleri, etrafınızı gözlemleyerek görmeye çalışmalısınız. Ortaklarınızla toplum önünde hareket edeceğiniz teknolojik projelere adım atacaksınız. Sosyal grup aktivitelerine de yoğunlaşmak isteyebilirsiniz. Romantik birliktelikler başlatmak için çok uygun bir hafta. Perşembe günü saat 20:19’da başlayacak Terazi Dolunay’ı çalışma ortamında dengeleri yakalayabileceğimiz bir tamamlanma yaşatabilir. Sağlıkla ilgili problemlerde sonlanmalar olabilir. Dolunay’ın enerjisini dengelemek adına evin günlük ihtiyaçlarını temin edebilirsiniz. Evcil hayvanlarımızın da bu ara sağlığına dikkat etmeliyiz.


Haftanın ilk günü dijital projelerinize çalıştığınız kurumlardan tarafından destek alabilir, yayıncılık, sosyal medya gibi alanlarda teşvik edilebilirsiniz. Uykusuz geçen gecelerinizin, kısacası emeklerinizin karşılığını alacağınız bir döneme geçiş yapacaksınız. Manevi arınma sürecine kendinizi adayabilirsiniz. Bazı beslenme alışkanlıklarınızı değiştirme kararı alabilirsiniz. Yurt dışındaki ortaklarla yapılan sözleşmelerde gecikmeler yaşanabilir; bu, güvenle ilgili hassasiyet duyacağınız sıkıntılar verebilir. Perşembe günü saat 20:19’da başlayacak Terazi Dolunay’ı, uzak mesafeli ilişkilerde ‘Tamam mı, devam mı?’ kararı verdirebilir. Yaratıcılığınızı koyduğunuz alanlarda hakkettiğiniz sonuçları alabilirsiniz. Çocuklarınızla olan ilişkileriniz de gündemde olacaktır. Terazi Dolunay’ı enerjisini dengelemek adına onlarla beraber sosyal aktivitelerde yer alabilirsiniz. Romantik duygu paylaşımı için uygun bir hafta.


Zihninizin yurt dışı konularına odaklandığı bir haftadasınız. Patronlarınızdan, ebeveynlerinizden gelecek sert çıkışlara karşı daha dikkatli olmalı, manipüle edildiğinizi bilmelisiniz. Bu olaylara geniş perspektiften bakarak ‘Peşin hüküm vermek istemiyorum’ modunda hareket edeceksiniz. İhtiyaçlarınıza ulaşmaya çalışırken çok fazla çalıştığınızı ve aşırı hassas tepkiler verdiğinizi de anlayabilirsiniz. Perşembe günü saat 20:19’da başlayacak Terazi Dolunay’ı ev ve aile hayatı yaşantınızı etkileyebilir. Ebeveynlerinizle aranızdaki sorunlarda dengeyi bulabileceğiniz bir tutulma olacaktır. Tutulmanın enerjisini evin içerisinde tütsüler yakarak hoş kokularla dengeleyebilirsiniz. Bir anda ev taşıma kararı alabilirsiniz.


Bazen olayları, insanları değiştiremediğiniz zamanlarda evrenin sesini dinlemeli, mümkün olduğunca güç savaşlarının dışında kalmalıyız. Zihninizin, yöneldiğiniz konularla uyuşmadığını fark edebilirsiniz. İkili ilişkilerde partneriniz size, sürprizlerle dolu bir hafta geçirmenizi sağlayacak. İş birliği içerisindeki kişilerle karşılıklı memnuniyet yaşanabilir. Bazılarımız ise heyecanlı, özgürlüğün de olduğu ilişki isterken, bir o kadar da akışına bırakacağımız platonik ilişkiler içinde olma eğiliminde olabilir. Terazi Dolunay’ında yakın çevre ve kardeşlerinizle dengelerin değişeceği bir tutulma yaşanacaktır. Eğitimlerde verdiğiniz emeklerin sonucunu alabilirsiniz, yazılı anlaşmalarla ileriye dönük projeler gelebilir. İletişimde, beklemede kalan haberlerin geleceği bir hafta olacaktır.


Haftanın ilk günü bağlanma ihtiyacı ile özgürlük arasında kaldığınızı hissedebilirsiniz. Çevrenize umulmadık çıkışlarla kafa karışıklığı yaratabilirsiniz. Uzak yerlerdeki bağlantılarınızdan ani haberlerin gelmesiyle odağınız o tarafa yoğunlaşabilir. Zihninizin geçmişteki yaşanmışlıklara kayıtsız kalmanın vakti geldiği uyarısını fark etmelisiniz. Perşembe günü saat 20:19’da başlayacak Terazi Dolunay’ı birikimlerinizi, gelir giderlerinizi, harcamalarınızı etkileyebilir. Maddi kaynaklarınızı dengeleyebilir, giderlerle ilgili beklenen para desteğini bulabilirsiniz. Sanatsal yaratıcılığın, ilhamın var olduğu bir zaman dilimi içinde olabilirsiniz. Partnerinizle ortak işlere girebilir ve başarı kazanabilirsiniz.


Yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz alanlarda bir zamanlar karşınızda duranların, göz önünde olmanızı sağlayan şaşırtıcı destekler verdiklerini göreceksiniz. Kendi içinizdeki hareket özgürlüğünü ortaya çıkarabilmek için onlara güvenmek adına adımlar atmanız gerekebilir. Başkaları ile hareket ettiğiniz takdirde stratejinizi hızlı karar vermeden sağlam şekilde belirlemelisiniz. Hafta ortasına doğru ihtiyaçlarınız ile keyif aldıklarınız arasında uyumsuzluk hissedilebilirsiniz. Perşembe günü kendi burcunuzdaki Terazi Dolunay’ı, başkaları üzerinde etki bırakmanıza, dış görünümünüzde değişikliğe gitmenize, yeni başlangıçların başlamasına vesile olacaktır. Burcunuzdaki Dolunay, önceliklerinizin değiştiğini görünür kılarak parlamanıza ışık tutacak. Jenga oyunlarıyla (denge oyunu) kendi burcunuzdaki Dolunay’ın enerjisini daha dengeli çalıştırabilirsiniz.


Ütopik düşüncelerinizi günlük hayata geçirmeye çalışırken gecikmelerle karşılaşıp şartlarınızın sınırlı olduğunu göreceksiniz. Eyleme geçerken bir ortağa ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz. Ürettikleriyle sadece kendi hayrına değil toplumun hayrına da işler yapan idealist bir ortağı kendinize çekebilirsiniz. Günlük işlerde ve mesleğinizde bütün resmi görebilme, strateji yeteneğinizi geliştirilebilir. Sezgilerinize güvenerek, zamanlaması mükemmel hamleler yapabilirsiniz. Sanata, müziğe ilginiz artabilir. Perşembe günü saat 20:19’da başlayacak Terazi Dolunay’ı sizden gizlenen tüm olayları açığa çıkararak gerçeklerle adil bir şekilde yüzleşmenizi sağlayabilir. Kendinizden bile sakladıklarınızı gün yüzüne çıkararak bir uyanışa geçebilirsiniz. Her türlü sıkıntı ve zorluklarda sonuçlanma olabilir. Etkileyici rüyalar görebilirsiniz; bu rüyalar maddi ve manevi yol gösterici mesajlar verebilir. Meditasyona başlamak için çok uygun bir hafta.


Zihninizin sesinin ve ruhunuzun sesinin uyum içinde olduğunu fark edebilirsiniz. Çalışma ortamlarında aniden sorumluluklar alabilir, iş birliği içerisinde yeni çalışmalara adım atabilirsiniz. Alışılmadık fikirlerle öncülük yapmak kaçınılmaz olabilir. Terazi Dolunay’ının etkisi, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirmenizi hatırlatabilir. Dernek faaliyetlerinde istediğiniz dengeyi yakalayarak istediğiniz pozisyonların sonucunu alabilirsiniz. Geleceğe yönelik kalabalık gruplarda görünür olabilirsiniz. Grup çalışmaları ve eğitimler için ani, kısa seyahatler çıkabilir.


Can attığınız konuların ihtiyaçlarınız olduğunu fark edebilirseniz, ruhunuz ve güdüleriniz arasında uyum sağlayabilirsiniz. Heyecan verici, ilginç, sıra dışı kişilere çekilebilirsiniz. Aniden başlayıp biten ilişkiler de yaşanabilir. Perşembe günündeki Terazi Dolunay’ı kariyer, meslek ve toplum önündeki hedeflerinizi etkileyecek. Hedeflerinizde tamamlanmalar yaşayabilir, toplum önündeki dijital projelerinizle göz önünde olabilirsiniz. Mesleğinizle ilgili zihninizdeki soruların cevabını bu Terazi Dolunay’ının enerjisi ile bulabilirsiniz. Mesleğinizin gidişatının hangi yöne doğru gideceği belirlenebilir.


Zihninizin ‘Benim buna ihtiyacım var’ dediğini duyarak, stratejinizin yönünü eğitimlere, kısa seyahatlere çevireceksiniz. Hayal gücünüzün çok yüksek olduğu bu dönemde ruhsal büyüme yaşayabilirsiniz. Ticarette yaratıcı fikirler gelebilir. Perşembe günündeki Terazi Dolunay’ında hayata daha farklı bir pencereden bakacağınız, ufkunuzun genişlediği bir tutulma sizi bekliyor. Yurt dışı planlarınızla ilgili çalışmaların sonuçlarını alacaksınız. Akademik çalışmaları seminerlerle tamamlayabilirsiniz. Hukuk konularında beklediğiniz bitişler gerçekleşebilir. Gruplarla yoga çalışmalarına katılarak haftanın enerjisini dengeleyebilirsiniz.


Haftanın ilk günü grup çalışmalarında rahat etme özgürlüğünü ele almak isteyebilirsiniz. Kendinizde, otoritelerle krizleri göze alabilecek gücü bulacaksınız. Salı günü; Regulus yıldızının etkisini kullanarak intikamdan kaçınılırsa, başarı vadediyor. Can attığınız konularda fırsatlar yakalayacaksınız, maddi konularda bereket gelecektir. Perşembe günündeki Terazi Dolunay’ının enerjisiyle borç, kredi, vergi ve sigorta yaptırımlarında yardım alacak ve destek göreceksiniz. Eşinizin kaynakları ile ilgili krizlerde sonlanma yaşanabilir. Konforunuzun dışına çıkıp başka alanlarda da şifa aldığınızı görebilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler