EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (10 Ocak-16 Ocak)

İletişimin gezegeni Merkür’ün retroya geçmesinden önceki gölgeli günleri deneyimleyeceğimiz bu hafta; aldanmalara, yanılsamalara açık olabiliriz. Bağışıklık sistemimizi baskı altına alabilecek bir enerji altına girebiliriz. 15 Ocak saat 15.42’de ise 2022 yılının ilk Merkür retrosu başlayacak… Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
10.01.2022
Haftalık burç yorumları (10 Ocak-16 Ocak)

Astrolojide Mars gezegeni iğneleri, aşıyı, Neptün de ilaçları temsil ettiği için aşı kaynaklı ve yanlış ilaç kullanımına bağlı olabilecek alerjik reaksiyonlarda, zehirlenmelerde ciddi bir risk altında olabiliriz.

Özellikle haftanın ilk günlerinden itibaren bağışıklığımızı iyi korumalı ve alerjik reaksiyonlara karşı tedbirli olmalıyız.

Merkür-Uranüs zorlayıcı etkisi altında olabileceğimiz haftanın ilk günlerinde dijital mecra üzerinden yaptığımız işlerimizde tedbirli davranmalıyız. İyi niyetimizi suistimal edebilecek kişilere karşı kendimizi koruma altına almayı ihmal etmemeliyiz.

Spekülasyonlara açık bir zaman içinde olabiliriz. Piyasalara şok edici bir enerji hakim olabilir.

Yaşamımızla ilgili çok radikal kararlar almamakta fayda olabilir. Verilerimizi yedeklemeyi ihmal etmemeliyiz.

Mars-Neptün arasındaki zorlayıcı enerjiyi derinden hissedebileceğimiz hafta genelinde, bizleri yakından ilgilendirebilecek bir zamanı deneyimleyebiliriz.

Doğaları birbirine zıt olan Mars ve Neptün arasında 12 Ocak 00.35’te gerçekleşecek olan bu zor enerji; bizleri kararsız, yön kaybedebileceğimiz bir enerji içine sürükleyebilir. Önümüzdeki +7 gün daha bu etki altında olabiliriz.

Kendimizi zaman zaman halsiz ve isteksiz hissedebiliriz. Önemli işlerimizi karara bağlamak için de uygun bir hafta olmayabilir.

14 Ocak’ta Merkür durağanlaşıyor. 15 Ocak saat 15.42’de 2022 yılının ilk Merkür retrosu başlayacak. Bu süreç içinde ön yargılı olmayalım ve yaşamı akışa bırakalım. Aklımız sadece belirli bir konuda takılıp kalabilir. Bu enerjiyi göz ardı etmeden takıntılı ve hırslı davranışlar sergilemekten uzak durmayı deneyelim.

Yeni düşünceleri kovalamak yerine kendimize dönerek, neyi nasıl ifade ettiğimizi sorgulayalım. Önümüzdeki iki gün boyunca kalp kırmamalı ve kelimelerimizi seçerek konuşmayı başarmalıyız. Teknolojik aletler almak için uygun bir zaman olmayabilir. Eğitimle ilgili değişim içeren kararlarla karşılaşabiliriz. Bazı kurumlar online eğitim platformuna geçmek isteyebilir.

Merkür’ün, retro seyri boyunca kripto para piyasalarında şoke edebilecek iniş çıkışlar yaşanabilir.

Hafta sonu bu sert enerjinin üzerine, Güneş ve Plüton kavuşumu da eklenince bireysel olarak kendimizi tuttuğumuzu koparabilecek bir enerji içinde bulabiliriz.

Bu enerji altında kişisel hırslarımızdan, sevdiklerimizin üzerinde baskı oluşturabileceğimiz düşüncesiz davranışlardan uzak durmak bizler için faydalı olabilir.

Dünyayı yöneten liderlerin sert, ölçüsüz söylemlerine tanıklık edebilir ve kibir içeren, acımasız davranışlarıyla karşılaşabiliriz.

Göksel kombinasyonların enerjisi ile global anlamda ayaklanmaların yaşanabileceği zorlayıcı bir döngüyü de bu haftadan itibaren deneyimlemeye başlayabiliriz.

Yukarıda ne varsa, aşağıda o vardır diyorum ve her birimizin şartlarımızı zorlamadan, işleyen sisteme huzurla teslim olabilmeyi başarabileceği bir hafta diliyorum.

Yeni haftaya başlarken toplum önündeki statümüzü sorgulamak isteyebilir ve kendimizle ilgili sorumluluklarımızın arttığını hissedebiliriz. Geleceğe yönelik plan ve projelerimizi tekrar gözden geçirmek isterken, sosyal çevremiz vasıtası ile yeni farkındalıklar kazanabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Kendimize güvenmeyi öğrenmemiz gereken bir haftayı deneyimleyebiliriz. Hayat amacımızı sorgulamak isterken, hukuksal alanda açmayı planladığımız bir sayfa için uygun bir dönem olmayabileceğini unutmamakta fayda var. Her duyduğumuza inanmamamız gereken bir hafta içinde olabiliriz.


 

Yeni haftaya başlarken yoğun bir iletişim trafiği içinde olabilir ve kısa ve plansız seyahat programlarına dahil olmak zorunda kalabiliriz. Hafta ortasında kariyer alanlarımızda artan iş yükümüz üzerimizde gerginlik oluşturabilir ve beklemediğimiz yönde iletişim kazalarına açık bir enerji içinde olabiliriz. Özgürlüğümüzün kısıtlandığını düşünebiliriz. Asi davranışlar ve yeni kararlar almak için uygun bir hafta olmayabilir. Ortak gelirlerimizde iniş çıkışlar yaşayabiliriz. Gereksiz borçlanmalardan ve riskli yatırımlardan uzak durmak faydalı olabilir. Kredi başvurusu yapmayı planlıyorsak, biraz ertelemek zorunda kalabiliriz. Annemizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Ruhsal enerjimizin biraz düşük olabileceği bu zaman içinde yaşamı akışına bırakmayı, şartları zorlamamayı ve bağışıklık sistemimizi yüksek tutmayı deneyelim.


Yeni haftaya başlarken ortak finansal gelirlerimizde bazı beklenmedik gelişmelere açık bir enerji içinde olabiliriz; her krizin yeni bir fırsatın habercisi olabileceğini unutmayın. Alma verme döngümüzü tekrar gözden geçirmek isteyebilir ve yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Hafta içinde iletişim kazalarına açık olabiliriz. Ticari faaliyetlerimizde bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz. Eskiden reddettiğimiz bir ortaklık teklifi tekrar gündeme gelebilir. İkili ilişkilerimizde sorunlarla karşılaşırsak mümkün olduğunca dürtüsel davranmamaya özen gösterelim. Yanlış anlamaya ve anlaşılmaya açık bir hafta bizi bekliyor. Sağlığımıza ve iletişimimize ekstra dikkat etmemiz gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz.


Yeni haftaya başlarken yaşamdaki koşullarımızı iyileştirebileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Kariyer alanlarımızda kendimizi rahatça ortaya koyabiliriz ve bireysel olarak sorumluluklarımız biraz artabilir. Beklediğimiz bir paranın bize ulaşmasında bazı beklenmedik engellerle karşılaşabiliriz. Geçmişte kalan, ödemeyi unuttuğumuz bir borç karşımıza çıkabilir. Sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmeliyiz; beklettiğimiz bir doktor kontrolünü ihmal etmemiz gereken bir zaman içinde olabiliriz. Ruhsal enerjimizin düştüğünü hissedebileceğimiz bu hafta, şifa içeren yoga, meditasyon, nefes çalışmalarına yönelmek ve kendimize vakit ayırmak iyi bir fikir olabilir. İkili ilişkilerimizde güç savaşlarına yer vermemeye, sevdiklerimize karşı takıntılı ve baskıcı davranmamaya özen gösterelim.


Yeni haftaya yaşamımızda yer alan kadersel ortaklarımızla birlikte yeni kararlar almak ve elimizdeki projelerimize yönelmek isteyebileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Sakin kalmayı deneyimlemeli ve yeni farkındalıklar kazanmamız gereken bu haftayı olumlu yönde değerlendirmeyi ihmal etmemeliyiz. İlişkilerimizde var olan sorunlarımıza yönelebilir ve yeni kararlar almak isteyebiliriz. Dürtüsel davranışlar içinde olursak kontrolümüz dışında olaylara gebe bir değişimi deneyimleyebiliriz.  Özel ilişkilerimizde iletişimimizi doğru yönetmek ve fevri davranmamak bizler için faydalı olabilir. Çocuklarımızın sağlığı ile ilgili gerekli tedbirleri almayı ihmal etmeyelim. Finansal anlamda net adımlar atmamız gereken bir zamanda olabiliriz. Riskli yatırımlara girmeden önce iyi düşünmeli, yanılsamalara açık bir enerji altında olduğumuzu göz ardı etmemeliyiz. Enerjimizi sorunsuz yönetebilmek adına spor faaliyetlerini tercih edebiliriz.


Yeni haftada hızlıca vereceğimiz kararlarla ilerlemeyi düşünebilir ve yeni hedeflerimize yönelebiliriz. Hayatın biraz daha keyifli ve huzurlu yanına çekilmek isteyebilir ve stabil kalmakta zorlanabiliriz. Ebeveyn olmayı planlayan sevgili Başaklar’ı bu hafta gökyüzü enerjileri olumlu yönde destekleyebilir. Çalışma ortamlarımızda ya da günlük rutin yaşamımızda dengesiz, yön kaybedebileceğimiz, zaman zaman bizleri kısıtlayıcı bir atmosfer içinde olabiliriz. Yeni farkındalıklar kazanmak, yeni bir beslenme düzeni oluşturmak ve bağımlılıklarımızdan uzaklaşmak için ideal bir hafta olabilir. Aile içi konularımızda çözümsüz kalabileceğimiz durumlarla karşılaşabilir ve içsel olarak motivasyonumuz düşebilir. Ailevi konularımızda hayal kırıklığı yaşama ihtimalimiz yüksek olabilir. Yeni bir işi başlatmak yerine elimizde yarım bıraktığımız işlerimizi tamamlamak bizler için daha faydalı olabilir.


Yeni haftaya daha çok kendi yaşam alanlarımıza yönelmek ve ortak finansal koşullarımızı yeniden gözden geçirmek isteyebileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Önceliğimiz kendi yaşamımız olurken, fikirlerimizde değişikler yaşayabileceğimiz bir hafta olabilir. Kendi hayatımız için kalıcı ve doğru kararlar almak isteyebiliriz. Yakın çevremizle olan ilişkilerimizde dikkatli olmalı ve her duyduğumuza hemen inanmamalıyız. Kulağımıza, gerçekliği olmayan sözler gelebilir ve krizli bir durumla karşılaşabiliriz. Bu enerjinin farkında olmak, bizler için faydalı olabilir. Sağlık evimizden geçiş yapan Neptün snedeniyle bağışıklığımıza özen göstermeli ve bilmediğimiz ilaçları, oluşabilecek zehirlenmelere karşı tedbirli olarak kullanmamalıyız.


Yeni haftaya başlarken son zamanlarda aldığımız kararlarımızı gözden geçirmek isteyebilir ve aile büyüklerimizle ilgili beklemediğimiz gündemler içinde olabiliriz. Aniden evden ayrılmaya ya da yer değiştirmeye karar verebiliriz; fakat hızlı kararlar almak ve ev taşımaya başlamak için uygun bir zaman olmayabilir. Spekülatif yatırımlarda riskli bir atmosfer içinde olabilir ve kontrolümüz dışında para çıkışları yaşayabiliriz. Geçmişte ödemeyi unuttuğumuz bir borç tekrar gündeme gelebilir. Çevremizden gelebilecek yardım taleplerine karşı temkinli davranmalı ve alma verme döngümüzü iyi korumaya özen göstermeliyiz.


Yeni haftaya finansal olarak rahat bir nefes alacağımız ve kariyer yaşamlarımızdaki hedeflerimize odaklanabileceğimiz bir atmosfer altında başlayabiliriz. Yakın çevre ilişkilerimizde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabilir ve zaman zaman karalarımızda değişimler yaşayabiliriz. Yeni farkındalıklarımızla olumlu yönde dönüşümler yaşayabileceğimiz hafta boyunca bağışıklığımızı üst seviyede tutmaya dikkat edelim. Motivasyonumuzu yüksek tutabilmek adına ruhumuza iyi gelen faaliyetlere yönelmek bizler için faydalı olabilir. Evlerimizde bazı aksaklıklarla, elektronik eşyalarımızda bozulmalar ya da aile birliklerimizde bazı beklenmedik sorunlarla yüzleşmeye açık bir enerji içinde olabiliriz. Hafta sonuna doğru hayatımızı sorgulamak isteyebiliriz.


Yeni haftaya ailevi konularımızı ve kariyer planlarımızı gözden geçirerek başlamak isteyebiliriz. Finansal konularımızda bazı aksaklıklarla karşılaşabilirken aynı zamanda gereksiz harcamalara karşı da temkinli olmalıyız. Beklediğimiz bir paranın bize gelişi gecikebilir. Kendimizi, iç sesimizi sorguladığımız ve bu vesile ile yeni farkındalıklar kazanabileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz. Sağlığımıza ve bağışıklığımıza ekstra özen gösterelim. Arkamızdan dönen işlere ve iftira gibi gerçek olmayan krizli durumlara açık bir atmosfer altında olabiliriz. Zihinsel enerjimizin fazlasıyla yüksek olabileceği hafta genelinde enerjisini sevmediğimiz ve bizi ruhsal olarak aşağıya çekebilecek kişilerden uzak durmaya özen gösterelim. İçimizdeki gücü huzurla keşfetmeyi deneyimleyelim.


Yeni haftaya hayatımızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabileceğimiz ve biraz arkamıza yaslanıp etrafımızda olanı biteni sakince gözlemlemek isteyebileceğimiz bir atmosfer içinde başlayabiliriz.

Haftanın genelinde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabilir, zaman zaman kendimizi yapmam dediğimizi yaparken bulabilir ve fikirlerimizde sıkça değişiklikler yaşayabiliriz. Elimizdeki koşul ve imkanların hızla değişikliğe uğrayabileceği bu zamanlar içinde şartlarımızı fazla zorlamamalı ve yaşam standartlarımızdaki beklentilerimizi yüksek tutmamalıyız. Haftanın son günlerinde yeni farkındalıklar kazanabilir ve gereksiz harcamalarımızda artış yaşayabiliriz. Kişisel hırslarımıza ve takıntılarımıza yenik düşmeyelim ve finansal açıdan riskli yatırımlar için uygun bir zaman içinde olmadığımızı unutmayalım.


Yeni haftaya başlarken yeni hedeflerimize yönelmek isteyebilir ve yakın çevremizde yer alan sevdiklerimiz tarafından destekleneceğimiz bir enerji altında olabiliriz. Yeni fikirlerimizi ve yeni planlarımızı düşünmeden başlatmak için uygun bir zaman olmayabilir. Dürtüsel davranışlardan uzak durmayı ve sakin kalmayı denemeliyiz. Ani ve yeni farkındalıklarımızla fikirlerimizde değişim yaşayabileceğimiz bir hafta olabilir. Yaşama karşı olan duruşumuzda değişim ve dönüşüm enerjilerinin sert olabileceği bu süreçte, dikkat dağınıklığı kaynaklı iletişim kazalarına açık olabiliriz. Ailemizdeki sevdiklerimizle ilgili gündemlerimiz yoğunlaşabilir. Haftanın son günlerinde ruhsal olarak motivasyonumuz yüksek olabilir ve bereketli, huzurlu bir zamanı deneyimleyebiliriz.


Önceki ve Sonraki
Haberler