EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Yıpranmış saçlar için en iyi 10 saç maskesi

Yaz tatillerinin can sıkıcı yanı deniz ve güneş nedeniyle yıpranan saçlar... Tatil dönüşü saçlarınızda yeniden parlaklık ve canlılık kazanmak istiyorsanız saç bakım maskelerine şans vermelisiniz. Denediğimiz ve sonuç aldığımız ürünleri anlattık.

profil
BT Ekip
27.06.2019
Yıpranmış saçlar için en iyi 10 saç maskesi

Nermin: Saçlarım o kadar işlem gördü ki! Nemini kaybetti, çok çabuk kırılıyor, kuruyor... Ne yapsam toparlayamıyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Davines Nourishing Yıpranmış Kuru Saç Maskesi aldım. İlk kullanımda değişimi ve saçın kazandığı nemi görebilirsiniz. İçeriği beklediğim etkiyi ortaya çıkardı. Omega-9,  saçları besliyor, güçlendiriyor ve nem dengesini sağlıyor. Keratin saç yapısını güçlendiriyor ve saçları yumuşatıyor. Ylang Ylang esansiyel yağları sayesinde de yıpranmış saçlar onarılıyor ve sağlıklı uzuyor. Kullanımı da çok kolay. Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra maskeyi saçınızın boy ve uçlarına yedirin ve 10 dakika bekledikten sonra durulayın.


Özlem: Body Shop’un yeni maskesi shea yağı kullanan Ganalı kadınlar tarafından yerel olarak üretilen shea yağı içeriyor. Duşta şampuandan sonra dipler hariç her yere sürerek saçımı topluyor ve en az 10 dakika bekletiyorum. Duştan çıkarken iyice duruluyorum. Öncelikle kokusu harika. Ben bu ürünü saç kremine alternatif olarak kullanıyorum. Saçlarımı nemlendiriyor ve elektriklenmesine çare oluyor. Nem ve parlaklık vaatlerini gerçekleştiriyor.  Saçlarım parlak ve yumuşacık oluyor.


Merve: Ylang-Ylang, tatlı portakal, lavanta, sardunya ve melek otu  içeren bu maskenin yeni formülüne siyah yulaf amino asiti ve ayçiçeği yağı eklenerek onarıcı ve koruyucu etkisinin 3 kat daha güçlendirildiğini okumuştum. Ben saç maskesini 1 aydır düzenli olarak kullanıyorum. Saçlarım kuruydu ve parlak bir görünümü yoktu. Fakat maskeyi kullandıktan sonra fark edilir şekilde parlaklık ve canlılık kazandı. Şampuanı duruladıktan sonra maskeden bir miktar alıp dipten uçlara kadar her yerine sürüyor, 10 veya 15 dakika bekletip yıkıyorum ve dilediğim gibi yumuşacık, parlak saçlara kavuşuyorum.


Çağla: Saç bakımı konusunda çok zaman harcamayı sevmiyorum. Hatta kısa bir zaman öncesine kadar saç bakım rutinimde saç maskesi kullanmak yoktu. Fakat öncelikle kokusuna vurulduğum mango yağı ekstreli bu saç maskesi  alışkanlıklarımı değiştirdi. İlk kullanımda saçımda bıraktığı etkiye inanamadım. Fark edilir şekilde yumuşak, elektriklenmeyen ve kolayca şekil alan saçlara kavuştum. Şampuanı duruladıktan sonra maskeyi saç boyunca ve saç uçlarına uygulayıp en az 5 dakika bekletip duruluyorsunuz. Ben ürün açıklamasında da tavsiye edildiği gibi etkili sonuç için 20 dakika havlu ile sararak beklettim. Düzenli kullanımda saçların parlaklığı da artıyor... 


Özlem: Çatallaşmış saç uçlarını yumuşacık yapıyor. Saçlarımı her gün düzleştirmeye başladığımdan beri bir hayli yıpranmışlardı. Ancak yağlanmaya meyilli olduğu için saç kremi kullanamıyordum. Ben de bu serinin maskesini kullanmaya başladım. Saçları gerçekten çok güzel yumuşatıyor ve ilk kullandığımdan beri saçlarım daha düzgün düzleşiyor. Artık saçlarım hakkında bol bol iltifat alıyorum.


Kübra: Tatil sırasında deniz ve güneşin etkisi ile yıpranan saçlarım için bakıma ihtiyaç duydum. Kerastese güvendiğim bir marka ve Hindistan cevizi içeren bir ürün olduğu için deneme şansımı bu maskeden yana kullandım. Kerastase Soleil Masque Apres (Güneş sonrası saç bakım maskesi) Hindistan cevizi suyu ile zenginleştirilmiş içeriği ile saçı besliyor ve parlaklığını geri kazandırıyor. Özellikle yaz ayları için tavsiye edebileceğim bir ürün. 

 

 


Şule: Bu maskeyi yaklaşık bir aydır haftada üç defa birer gün arayla kullandım. Saç kremlerinin aksine daha katı bir kıvamda ve uzun süre kullanabildim. Saçım fazla işlem gördüğü için uçlarının kuru görünümü beni çok rahatsız ediyordu. Düzenli kullanımda saçımın onarıldığını fark ettim. Duşta 8-9 dakika bekletip bol su ile duruluyorum. Yağlılık hissi bırakmıyor. Kokusu gayet güzel, fiyatı da gayet uygun.


Çağla: Yves Rocher doğal içeriği sebebiyle tercih ettiğim markalardan... Bu maske de organik jojoba yağı ve organik shea yağı içeriyor. Düzenli kullanımda gözle görülür bir şekilde saçları canlandıran bir maske. Bol soğuk ile durulamak daha parlak bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Silikon, paraben ve renklendirici içermemesi ise öne çıkan özelliklerinden... 


Özlem: Bu saç bakım maskesi  iki parçadan oluşuyor. Üst kısımda bir bone, alt kısımda ise saç maskesi bulunuyor. Saç maskesi olarak 30 ml miktarda ürün bulunuyor. Saçlarıma bol bol, dipten uca uyguladım. Tüm gece bonenin içinde beklettim ve sabah yıkadım. Bone, çok dönerek uyumama rağmen kafamdan çıkmadı. Çok yoğun bir ürün olmadığı için tek seferlik kullanımda ideal bakım sağladığını düşünüyorum.


Çağla: Toni& Guy saç bakımında ödüllü markalardan... Yıpranmış saçlar için onarıcı özelliği bulunan bu maske de hızla sonuç almanızı sağlayan ürünlerden, saçınızda 3-5 dakika kadar bekletip duruluyorsunuz. Şampuanı ile birlikte kullanınca etkisi artıyor. 

Bonus: Hassas ciltler için bakım önerileri


Önceki ve Sonraki
Haberler