EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Hassas ciltler için bakım önerileri

Hassas ciltler sıcaktan, soğuktan ve dış etkenlerden çok daha fazla etkilenirler. Neyse ki doğru cilt bakım ürünleri ve uygulamaları ile hassasiyet nedeniyle ortaya çıkan sorunların önüne geçebilirsiniz. Hassas ve kuru ciltler için bu bakım önerilerini aklınızda bulundurun…

profil
BT Ekip
26.01.2021
Hassas ciltler için bakım önerileri

10 dakikalık bir banyonun bile cilt kuruluğunu arttırıcı etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Hassas ve kuru cilt yapısına sahipseniz özellikle kış aylarında banyo süresini kısa tutmalı ve suyu en fazla 36-40 derece arasında kullanmalısınız. Yüz temizliğinde ise çok daha düşük ısıda, ılık su tercih etmelisiniz.


Neredeyse 24 saat evde olduğumuz bu dönemde cildimiz neden kuruyor? Merak edilen bu sorunun yanıtı ‘nem’. Kapalı mekanlarda ortamı ısıtmaya çalıştıkça nem oranını da azaltmış oluyoruz. Cilt sağlığı için oda sıcaklığını 21 ila 25 derece arasında tutmak ve nem oranını yüzde 30-50 arasında ayarlamak önemli. Bulunduğunuz mekanı günde birkaç kez, hava kirliliğinin düşük olduğu gündüz saatlerinde havalandırın. Ayrıca oda termometreleri kullanarak ideal sıcaklık ve nem oranı ayarını daha iyi yapabilirsiniz.


Hassas ve kuru ciltlerin en büyük sorunu sıcaktan, soğuktan, rüzgardan kısacası hava koşullarından ve dış etkenlerden çok çabuk etkilenmesi… Bu nedenle cildinize gereken korumayı ve bakımı sağlayan doğru ürünleri seçmelisiniz. Seçtiğiniz ürünler hem yatıştırıcı hem de besleyici özellikte olmalı. Böylece kızarıklık gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. İsveç merkezli Celenes by Sweden’in Cloudberry serisi bu arayışınıza yanıt veren bir ürün grubu… Soğuk Nordik iklim koşullarına çözüm sunan marka, hassas ve kuru ciltlere özel geliştirdiği bu seride Cloudberry yani Norveç böğürtleni kullanıyor. Cloudberry, hassas ciltler için mükemmel bir yatıştırıcı…. İçerdiği minerallerle cildin mineral ihtiyacını da karşılıyor. Norveç Böğürtleni (Cloudberry) cilde hızla nüfuz ediyor ve ultra nemlendirici özelliği ile cildin nem ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor.


Kimyasal içeriklere en çok tepki veren cilt tipi tabii ki de hassas cilt tipi… Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin paraben, silikon, alüminyum, alkol, nanopartiküller, petrokimyasallar, parfüm ve renklendirici içermediğinden emin olmalısınız. Celenes by Sweden’i önermemizin başlıca nedenlerinden biri de bu!


Hassas ve kuru ciltler hava değişiminde ve yıkandıktan sonra normal ciltlere göre çok daha fazla gerilir. Bu nedenle de doğru bir şekilde nemlendirilmediğinde erken yaşlarda bile kırışıklıklar ortaya çıkar. Celenes by Sweden Cloudberry serisi antioksidan etkisinin desteği ile cildinizde detoks etkisi yaparak yaşlanmaya karşı hücrelerin genç kalmasına yardımcı olur. Cilt elastikiyetini arttırarak kırışıklık karşıtı rol oynar. Norveç Böğürtleni (Cloudberry) C vitamini bakımından zengin olmakla birlikte ayrıca E vitamini, kalsiyum, magnezyum ve benzoikasit bakımından oldukça kuvvetlidir.


Makyaj yapmasanız bile sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez, cildinizi temizlemelisiniz. Cildinizdeki yağı ve kiri arındırırken ise kesinlikle kurutmayan bir cilt temizleyicisi tercih etmelisiniz. Aksi halde cildiniz çok daha fazla hassaslaşacaktır. Celenes By Sweden Cloudberry serisinde yer alan Yüz Yıkama Jeli, içeriğindeki Norveç Böğürtleni (Cloudberry) sayesinde cildi kurutmaz ve ekstra nem sağlar. E vitamini sayesinde cildi temizlerken aynı zamanda canlılık ve parlaklık kazandırır.


Cilt temizliğinin ardından yatıştırıcı özellikteki bir yüz kremi tercih ederek cildinize ihtiyacı olan nemi en doğru şekilde sağlayın. Böylece kızarıklık, gerginlik ve kaşıntı gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız. Celenes by Sweden Cloudberry Yatıştırıcı Yüz Bakım Kremi, hassas ciltler için doğal nem sağlayan özel formülü ile cildi yatıştırıyor. Norveç Böğürtleni (Cloudberry) sayesinde cildi dış etkenlere karşı korurken antioksidan etkisi ciltteki serbest radikallere karşı savaş açıyor. Ayrıca Omega 7 içeriği cildin nem tutma kapasitesini artırırken B ve C vitaminleri cildi besliyor. Paraben, Parfüm, Alkol, Mineral Yağ ve Kimyasal Koruyucu içermemesi de öncelikli tercih nedenlerinden!


Hassas ve kuru ciltler sıklıkla gerildiği için mimik çizgileriniz bile derinleşebilir ve kısa zamanda yaşlanma çizgilerine dönüşebilir. Yatıştırıcı ve besleyici özellikteki Celenes by Sweden Cloudberry Göz Çevresi Bakım Kremi göz çevresini nazikçe nemlendirebileceğiniz ve yorgunluk izlerini giderebileceğiniz bir ürün. İçeriğindeki Norveç Böğürtleni sayesinde serbest radikalleri nötralize eden, yaşlanma ve yorgunluk izlerini azaltan bu krem aynı zamanda At Kestanesi ve Sarıteçan ile göz çevresindeki koyu renk halkaların giderilmesine yardımcı oluyor. Paraben, Alkol, Mineral Yağ ve Kimyasal Koruyucu içermiyor.


Kuru ve hassas cilt bakımı konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da banyo sonrasındaki ilk 5 dakikada tüm vücudu nemlendirmek. Celenes by Sweden Cloudberry Yatıştırıcı ve Besleyici Vücut Losyonu formülündeki Omega 7 sayesinde yoğun nemlendirme sağlarken, cildin nem tutma kapasitesini artırıyor. Ayrıca antioksidan desteği ile cilde detoks etkisi sağlıyor. Paraben, Alkol, Mineral Yağ ve Kimyasal Koruyucu içermediği için de tüm vücudunuzda güvenle kullanabilirsiniz.


Kırmızı besinler beta karoten ve turuncu besinler likopen sayesinde yüksek derecede antioksidan özelliği gösteriyorlar. Kış meyveleri olan elma, portakal ve narı günlük beslenmenize ekleyin. Yaz aylarında ise böğürtlen gibi orman meyvelerinin tadını çıkarın! Ayrıca antioksidan özelliği açısından koyu yeşil yapraklı sebzeleri, hindistan cevizi ve avokado gibi cilde parlaklık ve nem veren besinleri tüketmeniz faydalı olacaktır. Cildinizi içeriden nemlendirmek için günde ortalama 2 litre su içmeyi de alışkanlık haline getirin. 


Önceki ve Sonraki
Haberler