EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

TikTok’un en büyük trendi: Cam saç

Geçtiğimiz yıl görmeye alışkın olduğumuz dramatik ve kısa saç modelleri, bu sene yerlerini upuzun, neredeyse ıslak görünümlü, ‘cam gibi’ görünen saçlara bırakıyor. Kim Kardashian’dan Jennifer Lopez’e kadar herkesin radarına aldığı ve TikTok’ta hızla yayılan bu yeni trend, son derece pürüzsüz saçları yoğun parlaklık ile birleştiriyor. Sonuç: Cam gibi parlak ve yumuşak saçlar!

profil
Irmak Peltekoğlu
16.03.2022
 TikTok’un en büyük trendi: Cam saç

Cam saç trendine uygun olarak şekillendirilen saçlar, ışığı günlük saç modellerinize göre çok daha fazla yansıtır. Bu trendin ana amacı ise pürüzsüz, kabarmayan uzun saçlara kavuşmak. Bu nedenle evde cam saç trendini uygulamak isterseniz, uzun saçlar için özel olarak geliştirilen ve saçlarınızın daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayacak ürünleri kullanmanızda fayda var. Özellikle Hint yağı ve keratin içeren ürünler, uzun saçlarınızın pürüzsüz ve parlak görünmesi için oldukça etkili olacaktır.


Cam saç görünümünü evde elde etmek için ilk adım, uzun saçlar için üretilen bir şampuan ve saç kremi ile saçlarınızı hazırlamak olmalı. Ardından TikTok’ta da pürüzsüz saçlara kavuşmak için yükselen bir trend olan saç bakım sularından faydalanabilirsiniz. Saç bakım suları, içerdikleri Lamellar teknolojisi sayesinde saç yüzeyini yapılandırır ve daha pürüzsüz, daha parlak ve yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlar. Aynı zamanda su bazlı ürünler oldukları için saçınızı ağırlaştırmayacaklardır.


Saçlarınızı, duşta bakım yaptıktan sonra düz bir şekilde kurutmalısınız. Daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm için kurutma makinasına dar bir başlık takarak saçlarınızı tek bir yönde, yani aşağı doğru kurutabilirsiniz. Mümkün olduğunca pürüzsüz bir görünüm elde etmek için bir düzleştirici ile saçınızın üzerinden geçebilirsiniz. Bunu yapmadan önce saçlarınızın hem pürüzsüz ve düz olmasını sağlayan, hem de ısıya karşı koruyan bir serum kullanmayı unutmayın. Saç serumu kullanarak aynı zamanda saçlarınızın elektriklenmesinin ve kabarmasının da önüne geçebilirsiniz. Unutmayın, amaç saçlarınızın ağırlık, elektriklenme ya da kabarma olmadan maksimum seviyede pürüzsüz ve parlak olması!


Önceki ve Sonraki
Haberler